Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.12.2008, 07:44 (UTC)    
Mesaj konusu: Photoshopta Kesik İzi Yapımı

Çalışmamızı yapmayı planladığımız resmimizi photoshop programımızda acıyoruz. Ardından yeni bir layer oluşturarak işlermimize devam ediyoruz.

Adım2:

Yeni layerımız seçiliyken Pen araçını alıyoruz ve resimdeki gibi eğimli bir çizgi çiziyoruz, bu işlemi yapatıktan sonra Brush araçımızı seçiyoruz ve kalınlığını resmimize göre ayarlıyoruz ben 5 kullandım ve ana renkimiz Siyah olacak. Çalışma ekranına Pen araçını yeniden seçerek sağ tıklıyoruz ve Stroke Path seceneğini seçiyoruz ve resimdeki gibi tik alanınıda tıklıyacak okey diyoruz.

Adım3:

Şimdi oluşturduğumuz bu kavisli çizginin layer modunu Overlay olarak ayarlıyoruz ve yeni bir layer oluşturuyoruz.

Adım4:

Yeni oluşturduğumuz layerımızı seçiyoruz. Ctrl+Farenin sol tuşu ile bi alttaki oluşturduğumuz çizginin olduğu layerımızı tıklıyoruz ve seçili hale getiriyoruz. Renk paletimize #920605 renki yerleştiriyoruz ve seçili alanın içini boş layer seçili olmak koşulu ile boyuyoruz. Layerımızın layer modunu Color Burn olarak ayarlıyoruz.

Adım5:

en son oluşturduğumu layerımıza çift tıklıyarak Layer style peceremizi acıyoruz ve resimlerdeki ayarları yapıyoruz.

Sonuç:

Adım6:

şimdi Brush‘ımızı alıyoruz ve kalınlığını 1 olarak ayarlıyoruz. En son Layer style ayarlarını yaptığımız layer seçiliyken resimdeki gibi yaraya çizgiler atıyoruz.

Adım7:

Çiziklerimizi oluşturduktan sonra çizgilerimizin kesik işle birleşen kısmındaki köşeleri üstteki adımda yaptığımız gibi son layer seçili bir haldeyken boyuyoruz.

Sonuç:

Adım8:

Son aşama olarak ana resmimizi Ctrl+J çoğaltıyoruz ve kopyaladığımız layerın Layer Modunu Overlay olarak ayarlıyoruz.

Not: Alıntıdır..
Mesaj13.12.2008, 07:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım için teşekkürler...
Mesaj13.12.2008, 07:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanalyavuz yazmış:
paylaşım için teşekkürler...
Rica Ederim. Wink
Mesaj13.12.2008, 07:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba
Guzel anlatim Tesekkurler..Ama bunu daha kisa yoldan halletmek icin ben size bunun brushunu vereyim...
Razz
Indir
Mesaj13.12.2008, 07:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

cevdetprizrenli yazmış:
Merhaba
Guzel anlatim Tesekkurler..Ama bunu daha kisa yoldan halletmek icin ben size bunun brushunu vereyim...
Razz
Indir

Rica Ederim.Artık Orası size kalmış.. Razz
Mesaj13.12.2008, 08:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel anlatım. Teşekkürler.
Mesaj13.12.2008, 08:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

ankete-katil yazmış:
Güzel anlatım. Teşekkürler.

Wink
Mesaj14.12.2008, 19:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tşkler...
Mesaj14.12.2008, 21:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

photoshopar yazmış:
Tşkler...

Rica Ederim.. Wink
Mesaj16.12.2008, 11:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkür Ederim..
Mesaj16.12.2008, 12:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

devkodservisi yazmış:
Teşekkür Ederim..

Wink
Mesaj16.12.2008, 12:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

TeŞeKkÜr
EdErİm
GüZeL
PaYlAşIm

Mesaj16.12.2008, 12:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anlatımınız İçin Teşekürler Çok Güzel Bir Anlatım Olmuş Başarılarınızın Devamını Dilerim...
Önceki mesajları göster: