Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.12.2008, 12:25 (UTC)    
Mesaj konusu: googlede bulunan resimleri kullanmak yasalmı ?

Arkadaşlar googlede arama yapıyorum ve resimler buluyorum onları kaydetmeden direk url sini alıp siteme ekliyorum bu yasalmıdır ?
Mesaj22.12.2008, 12:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aslında yasak değil google o resimleri izin almışki oraya koyuyor..
Mesaj22.12.2008, 13:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bncede Yasak Değil.Bunu Bütün Dünya Yapıor Smile
Mesaj22.12.2008, 13:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

yasak değil kullanabilirsiniz
Mesaj24.12.2008, 13:39 (UTC)    
Mesaj konusu: de

yasak değildir...
Mesaj24.12.2008, 13:40 (UTC)    
Mesaj konusu: Cevap

Yasak Değil İçin Rahat olsun..
.......................................
...............................................
Mesaj24.12.2008, 13:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Selamlar...

Hemen yasak değil diyemezsiniz!... Eğer "cc" ve ya "Copyright" hakkı alınmamışsa kullanabilirsiniz!...
Mesaj24.12.2008, 14:06 (UTC)    
Mesaj konusu: sasa

telif hakkı korunan resimler saten belirtilir...
Mesaj24.12.2008, 15:50 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: googlede bulunan resimleri kullanmak yasalmı ?

trgg-ara yazmış:
Arkadaşlar googlede arama yapıyorum ve resimler buluyorum onları kaydetmeden direk url sini alıp siteme ekliyorum bu yasalmıdır ?

alakası yok google o resimleri ve urlelerini size alın kullanın diye vermiş olsa gerek ki yayınlıyor gönül rahatlığıyla kullanabilirsin yasak olsa bile google tazminat davası mı açacak sana peşinden mi koşacaklar adamlar milyar dolarlık şirket lütfen bu tür basit konuları tartışma ve yorumlama ortamlarına almayalım.Gereksiz konular forumu kirletiyor. Wink
Mesaj24.12.2008, 15:52 (UTC)    

1-) telif hakkını almamışlar diye mi google sanki orada çıkartıyor zannediyorsun...

2-) Bilmediğiniz konularda yorum yapmayınız!...
Mesaj24.12.2008, 15:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Selamlar...

taprojeler yazmış:
1-) telif hakkını almamışlar diye mi google sanki orada çıkartıyor zannediyorsun...

2-) Bilmediğiniz konularda yorum yapmayınız!...

ilk maddeyi biraz aö bakayım devrik cümle kullanma ikinci maddeyi açmana bile gerek yok mantıksız bir cümle olmuş Mr. Green
Mesaj24.12.2008, 16:06 (UTC)    

Bak şimdi telif hakkı olan resimlerin yayınlanması www.google.com tarafından engellenmez!... Sadece resmi küçük gösterebilir. "bilir" dedim çünkü onu bile yapamayabilir!... Yalnız telif hakkı olan resimler sadece yüksek şirketler tarafından yapılmıyor. Şu anda biz yazılım yazıyoruz. Orada tasarlanan ve çizilen tüm resimlerin Copyright'ı var. Ve telifide var. Ben onu internete versem benden izin almadan kullanamazsın... Wink
Mesaj24.12.2008, 16:11 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Selamlar...

taprojeler yazmış:
Bak şimdi telif hakkı olan resimlerin yayınlanması www.google.com tarafından engellenmez!... Sadece resmi küçük gösterebilir. "bilir" dedim çünkü onu bile yapamayabilir!... Yalnız telif hakkı olan resimler sadece yüksek şirketler tarafından yapılmıyor. Şu anda biz yazılım yazıyoruz. Orada tasarlanan ve çizilen tüm resimlerin Copyright'ı var. Ve telifide var. Ben onu internete versem benden izin almadan kullanamazsın... Wink

valla kimse de bir resmi almak için o resmin sahibini aramaz eğer google gibi arama motoru rresimleri yayınlıyorsa mutlaka yayınladığı resimlerin haklarını almışltır.Eeee nedne alıyor kullanıcıları kullansın diye Wink resmi google üzerinden alıyorsan google sorumludur.Resmi yapan şirket değil.
Mesaj24.12.2008, 16:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Lütfen Tartışma ortamı yaratmayalım...
Mesaj24.12.2008, 16:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanalmakine yazmış:
Lütfen Tartışma ortamı yaratmayalım...

yaw birde bu var ha tartışma ortamı yaratacak kelime ya da cümleyi yazrasan sevinirim