Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.12.2008, 13:24 (UTC)    
Mesaj konusu: sorun nedir bendenmi kaynaklanıyor yoksa genelmi ?

bu siteye yeni üye oldum sayılır, bi sitem var ama başlık açtıkça alta iniyor yazılar uzuunca bi sayfa olucak ileriki günlerde, buna çözüm "önceki , sonraki" gibi sayfaların arasında gezinebilmek.
bu konuda sayfa geçiş fonksiyonu oldu dendi ama hala olmamış yada farklı bi şekilde kodmu eklicez sitemize? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
yoksa bu siteyi kapatıp blog türü bi şey açmak zorunda kalıcam, blog ta sevmiyorum, en kısa zamanda bana cevap yazarmısınız lütfen.
Mesaj23.12.2008, 13:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konuyu açarmısınız!..Sayfanın taşınmasındaki sorun diyorsanız genelde olan birşey!..

Forumda BonJuan-62 yerine ismimle yani "Deniz" diye hitap edilmesini tercih ederim!.Very Happy
Mesaj23.12.2008, 13:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

siteniz de büyük bir sorun yok sorunuzu biraz daha açarsanız yardımcı olacaz
Mesaj23.12.2008, 14:18 (UTC)    
Mesaj konusu: yardım.

şöyle diyeyim, sayfalar arası geçiş için "önceki, sonraki" yada "ileri, geri" butonları olurya böyle bir şey siteye eklemek istiyorum ama kod bulamıyorum yada yapamıyorum.
ben bu konuda kod ararken forum mesajı gelmişti, sayfalar arası geçiş fonksiyonu diye sayfalar arasında gezinebilecektik, öyle yazıyordu mesajda, oldu dendi ama olmamış, ve bi süre sonrada forumdaki o başlık kilitlenmişti.
bu konuda yardım edermisiniz, yoksa ben yazı ekledikçe siteme, uzuunca başlıklar oluşucak her geçen gün.
yani şu an bile uzun ama bi sene sonrasını düşünemiyorum..
Mesaj23.12.2008, 14:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sayfa geçiş fonksiyonu diye bahsedilen özellik hakkında zannımca kesinlik kazanmış bir açıklama yok. Yani kimse ne olduğunu tam bilmiyor bence söylediğiniz şeyle bir alakası yok. Sizin dediğiniz olayıda kendiniz yapabilirsiniz. Birkaç tane sayfa oluşturun bu sayfalar saklı (forumda var saklı sayfalar diye aratın) olsun ve bunların linkini ilk sayfanızda verin .Ornek olarak sitemde otomobil haberleri kısmındaki 1 2 3 şeklindeki linklere bakabilirsiniz.

İyi eğlenceler Wink
Mesaj23.12.2008, 18:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

otoparkur sizin dediğiniz işlem dediğiniz gibi oluyor birde kodlarla yapılıp link ekleniyor o kodların içine ve çok uğraştırıcı bir şey.
ben yukarıdada açıkladım şimdi misal anasayfadayım ve hemen altında olan yazımda bir şiir diyelim ona geçiş için ileri geri tuşlarıyla sayfa arasında geçiş yapmak istiyorum kastettiğim bu.
sayfalar arasında geçiş fonksiyonu derken bu anlaşılıyor daha az yer kaplıcak ve yavaşlaması olmıcak vs yazılmıştı ama yazı eklendiğinden beri hala bu yapılmamış.
bu uygulama sadece blog larda var, blog tada script kodları çalışmıyor,
sitede böyle bir gelişme olurda kullanabilirsek çok sevinicem
eğer olmazsa cidden başka bir site yada blog kurmam gerekicek
çünki buraya yazı yolladıkça
başlıklar alt alta ilerlicek bu hem görünüş açısından çirkin olucak hemde yazılar yada sayfaları okumak istiyenler için işkence olucak
kod aldığım sitelerden biliyorum bi kod almak için taa alt başlıkları geziyorum misal.
Mesaj23.12.2008, 19:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eğer sayfa içerisindeki bir yere tek tıkla gitmek isterseniz (örnek sitemdeki "faydalı bilgiler" sayfasındaki) gibi nasıl yapıldığını size tarif ederim.Bu işlem çapa işe yapılabiliyor. Sizin dediğiniz ileri butonuyla sayfalar arasında geçiş olayı biraz imkansız gibi yapılabilir ama ilk söylediğim şekilde. Belki hazır modul kodları varsa yapabilirsiniz ama onlarada hersayfanın linkini yerleştirmeniz gerekir yine uğraşırsınız
Mesaj23.12.2008, 19:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu arada belirtmeden edemiyecem BS den daha iyi bir blog sitesi bulabileceğinizi düşünmüyorum. Hem uzantı hemde tasarım esnekliği konusunda

iyi çalışmalar Wink
Mesaj23.12.2008, 23:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

yani kısaca çözümü yok, ok

ayrıca siz biliyor yada yapabiliyor olsa idiniz kendi sitenizde yapardınız..
Mesaj24.12.2008, 12:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

otoparkur yazmış:
Eğer sayfa içerisindeki bir yere tek tıkla gitmek isterseniz (örnek sitemdeki "faydalı bilgiler" sayfasındaki) gibi nasıl yapıldığını size tarif ederim.Bu işlem çapa işe yapılabiliyor. Sizin dediğiniz ileri butonuyla sayfalar arasında geçiş olayı biraz imkansız gibi yapılabilir ama ilk söylediğim şekilde. Belki hazır modul kodları varsa yapabilirsiniz ama onlarada hersayfanın linkini yerleştirmeniz gerekir yine uğraşırsınız

Bunun Gibi Yapa Bilirsiniz.
.......................................
...............................................
Mesaj25.12.2008, 10:46 (UTC)    
Mesaj konusu: sorunu çözdüm :)

cevap yazılmaması için tekrar yazma gereği duydum
"ileri geri" butonu olmadı ama başlıkları başka bir başlık içinde topladım misal şiirlerin hepsi şiir adında bi başlığın içinde görünüşte gözükmüyor sadece basıldığı zaman açılıyor hepsi, diğer türlü uzunca başlıklar olmasından iyidir bana göre, benimle aynı düşüncede olupta "ileri geri" butonlarını ekliyemiyenler için bir çözüm bence.
yorum yazıp bana yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim sağolun.
Önceki mesajları göster: