Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.01.2009, 16:27 (UTC)    
Mesaj konusu: greyfurt . aman dikkat !

Merhaba,
Mutlaka aklınızda kalması gereken bir olaydan bahsedeceğim.

Bundan yaklaşık 1.5 yıl önce esim çok ciddi bir baş dönmesi yaşadı. Aylarca sürdü.Baş dönmesi o kadar kötüydü ki oturduğu yerden yere düşüyor.Tv bile izleyemiyor, hiçbir şeyi okuyamıyor,Tekbaşına yürüyemiyordu.Hatta uyukusunda bile yataktan düşebiliyordu.Rüyasında bile başının döndüğünü söyledi.Bu baş dönmeleri sonucunda da surekli kusuyordu.Bir sürü farklı doktor gezmemize rağmen çare bulamadılar.

Tüm doktorlar klasik 1-2 baş dönmesi ilacı verdi o kadar. Ama hiçbiri çare olamadı. Sorun 2-3 ay sonra baş dönmesi geçerek tekrar eski haline geldi. Sonra çok araştırdım. Neden böyle olmustu ?. Sonra bunu bulmayi başardım arkadaslar. Problem GREYFURT idi. Eşim hasta olmadan 1 hafta önce çok ağır grip olmuş ve doktor bir sürü ilaç yazmıştı. Yanında da Greyfurt suyu içmişti. C vitamini takviyesi diye. Grip geçtikten sonra da bu baş dönmeleri başlamıştı.

GREYFURT, içilen ilaçların karaciğerde parçalanıp atılmasını engelleyen dünyadaki tek meyveymiş. Böylece greyfurt ile birlikte ilaç alıyorsanız ve ilaca 1 hafta boyunca devam ederseniz tüm ilaçlar sanki bir kerede yutulmuş gibi vucutta duruyormuş. Bu ilaçların türüne göre ölümler bile olabilmekteymiş. Biz Baş dönmesi ile kurtardık. ...

BU MESAJ E POSTA YOLUYLA BANA GELMISTIR.
Mesaj06.01.2009, 16:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım İçin Teşekkürler.
Mesaj06.01.2009, 23:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

rica ederim malum kış ayı c vitamini alıcam derken diger ilacların etkısını düşürmemek lazım.
Mesaj06.01.2009, 23:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

akılda kalması gereken önemli bir bilgi, teşekkürler.

Mesaj07.01.2009, 06:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj07.01.2009, 15:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tesekkürler
Mesaj07.01.2009, 22:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

ve-angel yazmış:
akılda kalması gereken önemli bir bilgi, teşekkürler.

kesinlikle,
Önceki mesajları göster: