Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.01.2009, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu: metatag ile ilgili

her sayfaya ayrı ayrı metatag eklenebilsin bilmiyorum bunu kodlarla ekleye bilirmiyiz ama ben denedim olmadı veya yapamadım ekstralardakini eklediğimiz zaman google bütün sayfalar için bu kelimeleri görüyor ama ben her sayfa için ayrı bir metatag kullanmak istiyorum bunun bir çözümü varmı bilmiyorum ama yeni tasarımda bu özelliğinde olmasını istiyorum cevaplarınızı bekliyorum.
Mesaj13.01.2009, 15:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

meta tag ekstramız zaten var.
Mesaj13.01.2009, 15:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Metatagları Aktıve Etme İçin;
Arrow Sitene Giriş
Arrow Ekstralara Gel
Arrow Ekstra Ekle
Arrow Oradan En Altta Metatagler Ekstrası Var
Onu Aktıve Ederek
Sıtenızın Acıklaması ve Keywordlerını yazıp
Alttan kaydedınız.. Wink

Mesaj13.01.2009, 16:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Demek istiyor ki;
Her sayfanın metatagı değişik olsun.
Yani mesela: Ana Sayfa`nın metatagı anasayfa,benimsitem,merhaba gibi iken Oyunlar sayfasınınki oyunlar,benimsitem,flashoyun,kraloyun gibi olabilsin diyor.

Bu öneri daha önce de yapıldı ama onda da anlamadınız.

Wink
Mesaj13.01.2009, 17:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

site-goster yazmış:
Demek istiyor ki;
Yani mesela: Ana Sayfa`nın metatagı anasayfa,benimsitem,merhaba gibi iken Oyunlar sayfasınınki oyunlar,benimsitem,flashoyun,kraloyun gibi olabilsin diyor.

Bu öneri daha önce de yapıldı ama onda da anlamadınız.

Wink

bu bahsetmiş oldugunuz özelligi kodlarla rahatlıkla yapabilirsiniz.
Mesaj13.01.2009, 17:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

@abron

Arkadaşın mesajını okudun mu? Olmuyor diyor.
Mesaj13.01.2009, 18:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

site-goster yazmış:
@abron

Arkadaşın mesajını okudun mu? Olmuyor diyor.

okumadan bir şeye nasıl cevap verebilirim . olmaz diye bir şey yok mega tagler da aktive etse daha her sayfayada farklı mega tagler ekleyebilirsin yada anahtar kelimler eklendiginde google tanır..Wink
Mesaj13.01.2009, 20:45 (UTC)    
Mesaj konusu: herhalde tam anlatamadım

herhalde tam anlatamadım metatag aktive ettim zaten

site-goster arkadaşımızın yazdığı gibi

MesajTarih: 13.01.2009 17:55:53 Mesaj konusu:
Demek istiyor ki;
tşkederim.
evet bunu demek istedim.böyle bir kod varsa bunu paylaşabilirmisiniz standart metatag kodunu denedim olmuyor.bu ne için önemli derseniz google hala buna önem veriyor denedim gördüm bu yüzden istiyorum.bütün sayfalarda aynı metatag olunca google bunu tekrarlanmış olarak gösteriyor yani sayfanı önemsemiyor buda bir sorun şimdi umarım daha iyi anlata bilmişimdir bu konuyu tartışma olsun diye açmadım hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.daha önce bu konu bu şekilde açıldıysa hepinizden özür dilerim.ama bulamadım.
abron kardeşim bu odu biliyorsan yaz buraya bilmiyorsan konuşmazsan daha iyi olur.dediğim gibi sıtandart metatag kodu eklediğinde google ekstradaki metatag kodunu görüyor sitende gözükmeyecek şekilde kelimeler yazdığında google buna dikkat ediyor önemsemiyor ok.metatag önemli
Mesaj14.01.2009, 17:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

abron ne oldu aksini iddia edebileceğin mesajın kalmadı mı?

Bundan sonra daha dikkatli olursun umarım.

Öneriyi de destekliyorum.
Mesaj14.01.2009, 17:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerginlik Yaratmayalım Lütfen Baslıgı Saptırmayalım.Olabilir Öneri Neden Olmayasın SOnucta Bir Öneri.

Takıldıgınız zor sorunlarmı var burdan çözümünü bulabilirsin tıkla
Mesaj14.01.2009, 18:17 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: herhalde tam anlatamadım

vakitharcama yazmış:
herhalde tam anlatamadım metatag aktive ettim zaten

site-goster arkadaşımızın yazdığı gibi

MesajTarih: 13.01.2009 17:55:53 Mesaj konusu:
Demek istiyor ki;
tşkederim.
evet bunu demek istedim.böyle bir kod varsa bunu paylaşabilirmisiniz standart metatag kodunu denedim olmuyor.bu ne için önemli derseniz google hala buna önem veriyor denedim gördüm bu yüzden istiyorum.bütün sayfalarda aynı metatag olunca google bunu tekrarlanmış olarak gösteriyor yani sayfanı önemsemiyor buda bir sorun şimdi umarım daha iyi anlata bilmişimdir bu konuyu tartışma olsun diye açmadım hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.daha önce bu konu bu şekilde açıldıysa hepinizden özür dilerim.ama bulamadım.
abron kardeşim bu odu biliyorsan yaz buraya bilmiyorsan konuşmazsan daha iyi olur.dediğim gibi sıtandart metatag kodu eklediğinde google ekstradaki metatag kodunu görüyor sitende gözükmeyecek şekilde kelimeler yazdığında google buna dikkat ediyor önemsemiyor ok.metatag önemli

google da mega tag kodunu arayarak bulunuz . sayfanızın dogru bir şekilde tanımlayınız. eklediginiz her sayfayı google ekleyiniz . google taramasını beklemeyin.. Wink
size bir örnek göstermek isterdim ama ne yazıkkı içerik degiştirdigimden dolayı google linklerimi sildim.
sayın arkadaşım siz bir önerimi yaptınız .? öneri dediginiz her türlü yoruma açıkdır. Ama öneri diye paylaşmış oldugun konu yorumlara açık degil ...
lütfen her şeye dogrulamayım ama biraz düşünün...

site-goster yazmış:
abron ne oldu aksini iddia edebileceğin mesajın kalmadı mı?

Öneriyi de destekliyorum.

Mesajı yeni gördüm. ben önerinin aksini idda ederek o öneriye ve konu açan arkadaşa saygısızlık yapmam ...
ben yardım etmeye çalışıyorum ...

Alıntı:

bu bir üstü kapalı tehdit mi .
lütfen bu tehditlerinizi özel mesaj sistemi kullanarak yapınız...

bide bu öneri tartışmaya zemin hazırlamak v benzeri olaylardan konu kilitlenir.... Wink
Mesaj14.01.2009, 22:12 (UTC)    
Mesaj konusu: yaa arkadaşlar konu bu değil

tamam googleye ekledim sen yine anlamamışşın benim şuan googleye 1000 küsür linkim kayıtlı ama hepsinde ekstralardaki meta taglar çıkıyor o dediğin metataglar kodu ile olmuyor her sayfaya ekliyorum ama google yine en baştaki yani ekstralardakini görüyor bu yüzdende yeni tasarımda bu özleliğin olmasını istiyorum ok.
Mesaj02.02.2009, 23:11 (UTC)    
Mesaj konusu: sorduğum soruya bir cevap buldum

şu önerimle ilgili kendim birşeyler buldum bunu anlatmaya çalışacağım.
ilk önce ekstralardaki metatagları çarpı işaretine basıp kaldıracaksınız. sonra şu aşagıdaki kodu her sayfaya ayrı ayrı koymanız gerekiyor.ekstralardan kaldırmazsanız google onu görüyor.kaldırırsanız her sayfaya koyduğunuz bu koddaki kelimeleri görüyor.not:aşağıdaki kodda belirtiğim yerlere gerekli olan bilgileri yazınız tırnaklar arasına kelimeler gelecek.ayrıca her sayfaya tek tek eklemeniz biraz sizi uğraştıracak ama googlede üst sıralarda çıkmanıza yardımcı olacak.kod normal metatag kodu yani bu:

<TITLE>başlık yaz</TITLE>
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=windows-1254">
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-9">
<META NAME="description" CONTENT="buraya sitenin tanımını yaz">
<META NAME="keywords" CONTENT="buraya sayfanla ilgili kelimeleri virgül koyarak yaz">
<META NAME="author" CONTENT="buraya site sahibinin ismini veya yazarın ismini yaz">
<META NAME="robots" CONTENT="index,follow">