Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.01.2009, 18:06 (UTC)    
Mesaj konusu: TR.GG'deki bazı içerik sahibi sitelere öneriler,tavsiyeler..

Bu makeleyi Net-tr'de paylaşmıştım. Ama fazla önem olmadığını gördüm.
Forum da paylaşmam daha yararlı olucağını düşündüm.
Buyrun ;

Alıntı:
Merhaba Site Sahipleri..

Bu anlatımımı yapmaktaki amacım sizlere site içeriği,yapımı hakkında öneriler sunmaktır. Her site konusuna göre öneriler,tavsiyeler sundum. Bunları dikkate alırsanız sitenizin yükseklerde olacağına,rakiplerinizden yüksekte olucağına eminim.
Anlatımımda hiç bir çıkarım yoktur. Amacım sadece size yararlı bir şey sunmaktır.

Video,Fragman Sitesi :

Tr.Gg sitelerinde film yasaktır. Film yasak olduğundan dolayı bu konuya,film yerine ; Fragman konusunu koydum.
Video sitesi oluştururken öncelikle kendinize bir Video Upload sitesi belirlemelisiniz. Ayrı ayrı video sitelerinden yaparsanız siteniz için uygun bir şey olacağını zannetmıyorum. Her şey için tek bir yoldan gitmek en önemlisidir bence.
Çoğunlukla videolarınızı ve fragmanlarınızı kendiniz upload edin. Tamamiyle etmeseniz dahi çeşitli video programlarından düzenleyin,tekrardan upload edin.
Sizlere bir kaç video sitesi sunayım dedim.
> www.izlesene.com
> www.vidivodo.com
> www.pikniktube.com
> www.metacafe.com
Size kolaylık sağlamak amaçlı,Türk sitelerini verdim. Google video,Yahoo video,Youtube gibi sitelerde aynı seviyededir çünkü. Türk siteleri varken yabancı siteleri kullanmanın bir anlamı yok. Yinede size kalmış bir olay.
Video katogorileri belirlemelisiniz kafanızdan.. Ben bir kaç tane yazayım dedim.
> Spor
> Komedi
> Müzik
> Korku
> Fragman ( En Önemliside )
> Araba
Gördüğünüz üzere benim kendi kafamda belirlediğim 6 adet video katogorisi oluştu. Googlede ön sıralarda çıkınca bazı sitelerin alt sayfalarını görürsünüz. En küçük örnekte izlesene.com'dan bakabilirsiniz.
Katogoriler fazla olmamalıdır. Google en fazla 8 tane alt sayfa indexler,ortalama. 6'sı sitenizin içeriğinden , 2'side sitenizden iletişim sayfası,ziyaretçi defteri gibi oluşabilir.
Gelelim ana sayfaya..
Profesyonel video sitelerine bakarsanız görüceksiniz. Ana sayfada örnek belirlenmiş videolar mevcuttur. ( Resimli ) Ama bunu yapmak sizin için zor olabilir Bunun yerine link vermek,son eklenen videoları katogorilerine göre ayırmak daha mantıklı olur.

Video siteleri için önerimiz bu kadardır.

Html,Webmaster Siteleri :

Açıkcası , Tr.Gg sitelerinden örnek göstermek istemiyorum. Yalnız bu tür sitelere bakıyorumda hep Tr.Gg paylaşım platformuna dönmüş,Webmaster,Html üzerine açılmış siteler..
Ne gibi derseniz.
> İceblue Kodları
> Red Kodları
> Css Kodları
> Html Kodları
Bunları ben çoğu ( Genel Webmaster ) sitelerinde görüyorum. Adı genel webmaster'den ibaret. Ama sadece tasarım kodları,genel kodlar var.
Kendi sitemi örnek göstermek istedim.
> www.webmasterbilgi.tr.gg
Siteye tıklarsanız görüceksiniz. Gördüğünüz gibi sitede hiç Tr.Gg tasarım kodları ve html kodları mevcut değil. Sitede ;
> Hit Yöntemlerinden
> Arama Motorlarından
> Html,Java Script,Asp,Php gibi sistemlerin bilgilerinden..
Paylaşımlar mevcut. Ben buraya tr.gg sitelerinin kodlarını eklersem,bu siteyide genel webmaster platformu için açtıysam,diğer ücretsiz domainlere haksızlık olur diye düşünüyorum. Onlarada aynı muameleyi göstermek gerekir.
Gelelim katogorilere..
Çoğu html kod siteleri her koda bir buton koymuş. =) Buda olabilir. Yalnız sitenizi temiz tutmak istiyorsanız bunu alt sayfalarla yapmanızı öneririm. Çünkü google alt sayfada olsa o sayfanın içeriğine bakar. Sitenizi 10 metre aşağılara çekmeye gerek yok =) Google'a html kodları yazınca ilk önce tr.gg siteleri çıkar onlara bakın derim ben .
Webmaster sitelerine zaten google hakkında fazla önerim yok. Yukarda dediklerimi uygularlarsa arama motorları sever. Unutmayın ki ; Google'nin en sevdiği huy,içeriktir.

Webmaster,Html Kodları siteleri için önerilerimiz bu kadar.

Eğlence,Komik Siteleri :

Bu tür içerikli siteler genellıkle bir tutulur. Eğlence,komik vs gibi.. Bu sitelerde en çok dikkatimi çeken şey ana sayfa olmuştur. Zaten eğlence sitesinde full menuler eğlence,niye ana sayfayada eğlence konuluyor ? Veya o menulere yonlendırılıyor ? Gozukmeyen menulere bırşey dıyemem,ama gozukenlere derim. Ana sayfaya chat,online msn gibi değişik,ilgi çekici şeyler koymanızı öneriyorum. Menülerinizde olmayandan =)
Katogorilere gelince..
Css haricinde tasarım kullanıyorsanız ;
Alt sayfalar yapmanızı öneririm.
> Chat için alt sayfa o alt sayfada chat,sohbet ile ilgili bilgiler..
> Fıkra ile ilgili alt sayfa o alt sayfada fıkra ile ilgili bilgiler..
> Ata sözleri ile ilgili alt sayfa o alt sayfa ata sözleri ile ilgili bilgiler..
Gibi Gibi..
Eğlence siteleri genellıkle fazla hit alamazlar. Bunu sadece tr.gg siteleri için söylemıyorum. Com'undan tutun,com.tr'sine kadar. =) Fazla hit alamazlar derken yanlış anlamayın. Bir html sitesi'yle , eğlence sitesinin aldığı hitle bir tutulmaz.
Onun için birazda kendi kodlamalarınızdan koymalısınız ki dikkat çeksin,fazla ilgi olsun.
O zaman işte size google'da derman olur. =)
Bu tür içerikli siteler için en önemli tavsiyem :
FAZLA KOD KOYMAYIN !

Eğlence,komik siteler için önerilerim bu kadar.

Resim,Grafik,3D,Flash,Photoshop,Tasarım Siteleri :

Bu içerikte tüm grafik içerikli sitelerdende öneriler sunacağım. Photoshop,flash'ı örnek olarak gösterdim.
Grafik sitelerinde kendi program anlatımlarınız,kendi grafik çalışmalarınız olmalıdır. En önemli etken bence bu.
Sitelerden bazı bilgi alıntıları tabikide olucak. Örneğin ne gibi alıntılar derseniz ;
> Photoshop Nedir ?
> 3d Nedir ?
> Flash Nedir ?
> Bu Programların Tarihleri Gibi..
Ama çok isterseniz kendinizde tanım yapabilirsiniz. Çokta önemli değil . =)
Katogorileri programlar olarak ayırmalısınız
> Flash
> Photoshop
> Dreamweaver
> 3D Studio Max
Gibi.. Bu sayfaların içine ;
Anlatımları,örnekleri,sunumları koymalısınız..
Gelelim tasarım sitelerine..
Bir çok tasarım çeşidi vardır..
> Free Template
> Word Press
> Css
> Html
Gibi.. Bunlara ayrı ayrı katogoriler yapıp. Daha çok yazılı bilgi olarak anlatımlar yapmalısınız.
Tasarım yapımı en iyi yazılı anlatımla yapılır. Resimli anlatımlarda kullanıcıların kafalarında soru işaretleri oluşabiliyor,çeşitli.. Videoludada yapabılırsınız.. Sesli =)

Resim,grafik,3d,flash,photoshop,tasarım siteleri hakkında önerilerimiz bu kadar.

Genel İçerikli Siteler :

Genel içerikli sitelere fazla içerik eklenebilir. Bunda mahsur olmaz. Yalnız ana sayfaya fazla resimli şeyler koymamaya özen gösterin.
Unutmayın ki , geniş çaplı içerik değil onlara icraat gösteren etkenler siteyi kastırır. Dikkat ederseniz Net-TR'de bir kasma söz konusu değil.
Genel içerikli siteleri katogori olarak ayırmak gerçekten zor. Hangi birini hangi neyi koyucaksın.
Genel içerikli sitelerde css tasarım tavsiye etmem. Çünkü genel içerik sürekli güncellenen bir etkene sahip. Css'de bu size sorun yaratabılır. Ama tek işi PC olan kişilere tavsiyem'de css'dir. =)
Genel içerikli siteler gerçekten çok tutulabilirler. Tabiki tutturabilirseniz.. Ben net-tr'yi çok tutturamadım açıkcası. Günlük ziyaretçi sayısı 100 küsür. Benim istediğim ziyaretçi sayısı 500 ve yukarsı idi =)

Genel içerikli siteler için önerilerim bu kadar.

Spor Siteleri :

Spor sitelerinde en önemli etken haberlerdir. Haberleri ne kadar hızlı ve güncel koyarsanız googlede sizi o kadar hızlı indexler ve o haber yazıldıgında sizin siteniz çıkar.
Spor siteleri konusunda futbol,voleybol,tenis,basketbol,hentbol ve diğer spor dallarıda içindedir. Hepsi aynı etkeni görürler,uygularlar.
Ana sayfaya sadece haberleri koymanız yeterli. Menülere o dal hakkında bilgiler koymanızı öneririm..

Spor siteleri için önerilerim bu kadar.

Anlatımım'ın sonuna geldik. Okuyanlarada,okuyamayanlarada teşekkürlerimi sunarım..
Bazı içerikli siteleri anlatmadım. Çünkü tr.gg'de en çok tutulan içerikleri anlattım.
Sizlerin bana içerik konusu istekleriniz varsa anlatabilirim. Nildirmeniz yeterli olucaktır..

Sağlıcakla Kalın..

Not : Anlatım Tamamiyle Bana Aittir. Başka Yerlerde Anlatmanızın Bir Mahsuru Yoktur. Sitemizi Kaynak Göstermeniz Rica Olunur..

Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim..

Arrow http://net-tr.tr.gg/Site-%26%23304%3B%E7eri%26%23287%3Bi%2CKonusu-Hakk%26%23305%3Bnda--Oe-neriler%2CSunumlar%2CTavsiyeler-.--.-.htm

Bazı site konuları mevcut değil makalenin için de. İstediğiniz konuları söylerseniz yapabilirim.
Mesaj20.01.2009, 18:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

KRDŞ GZL BİR PAYLAŞIM ELİNE SAĞLIK

Mesaj20.01.2009, 18:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

netgazi yazmış:
KRDŞ GZL BİR PAYLAŞIM ELİNE SAĞLIK

Teşekkür ederim..
Mesaj20.01.2009, 18:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Wink
Mesaj20.01.2009, 18:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

bedava-sitem-klavuz yazmış:
Teşekkürler Wink

Rica ederim..
Ben teşekkür ederim..
Mesaj21.01.2009, 09:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Net-Tr

Mesaj21.01.2009, 09:34 (UTC)    
Mesaj konusu: faydalandım

Dediklerini harfiyen uygulayacağım anlatım için sağol.
Mesaj21.01.2009, 09:37 (UTC)    
Mesaj konusu: s.a

Tesekur ederım Dedıklerın Dıkkate Alınıyor.
Mesaj21.01.2009, 09:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşımınız İçin Teşekkürler@Net-tr
Mesaj21.01.2009, 10:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

mini-cafe yazmış:
Teşekkürler Net-Tr

Rica ederim.. Ben teşekkür ederim..

vidyolog yazmış:
Dediklerini harfiyen uygulayacağım anlatım için sağol.

Wink

toplistkod yazmış:
Tesekur ederım Dedıklerın Dıkkate Alınıyor.

odev-arsivleri yazmış:
Paylaşımınız İçin Teşekkürler@Net-tr

Mesaj21.01.2009, 14:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler.

Mesaj21.01.2009, 16:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

sitenburada yazmış:
Teşekkürler.

Wink
Mesaj21.01.2009, 18:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
sitenburada yazmış:
Teşekkürler.

Wink

paylaşımlar siteye yönlendirilmeden yapılmalı.Exclamation

Mesaj21.01.2009, 18:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

abron yazmış:
net-tr yazmış:
sitenburada yazmış:
Teşekkürler.

Wink

Amacım yönlendırme olsaydı,bu makaleyi burada paylaşmaz,sadece link verip geçerdim.
İstesem sadece link'de verirdim. Gerekli moderatör'e bu konu hakkında gerekli soruyu sorabilirsin. Wink
Mesaj21.01.2009, 18:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

abron yazmış:
net-tr yazmış:
sitenburada yazmış:
Teşekkürler.

Wink

Yardım hertürlü yardımdır amac aramayın.. Exclamation