Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.01.2009, 21:29 (UTC)    
Mesaj konusu: metataglar kodu

arkadaşlar hepinizden özür diliyorum.ben bu konuyu öneriler kısmında olup olmadığını bilmediğim için; yeni tasarımda her sayfaya ayrı bir meta taglar koyulabilsin diye öneride bulundum.Birde size sorayım birçözümü varmı diye
şimdi konuyu anlayacağınız şekilde yazmaya çalışacağım:

ben her sayfamda başka bir meta taglar olmasını istiyorum.mesala ana sayfama girdiklerinde meta taglar (vakitharcama,vakit harcama)gibi olsun.
oyun sayfasına girdiklerinde (oyunlar,oyun,eğlenceli oyunlar) olsun başka sayfalarımdada başka kelimeler olsun istiyorum.
ekstralar kısmında metatagları aktif ettiğinizde bütün sayfalarımda yazmış olduğum kelimeler google tarafından indexleniyor.alt sayfalarda metataglar standart kodunu kullandığımda bu kodu arama motorları görmüyor.şu koddan bahsediyorum:

<meta name="Name" content="evren">
<meta name="author" content="root">
<meta name="Creator" content="evren">
<meta name="Publisher" content="evren">
<meta name="Copyright" content="evren">
<meta name="Distributor" content="Local">
<meta name="Rating" content="General">
<meta name="Robots" content="All">
<meta name="Revisit-After" content="2 days">
<meta name="Generator" content="Eklesene Net Meta Oluşturucu www.eklesene.net">
<meta name="DESCRIPTION" content="
vakitharcama herşey bura">
<meta name="KEYWORDS" content="vakitharcama, vakit harcama">

bukodu ayrı ayrı sayfalarıma koyduğumda yine ekstralardaki metatagler da yazdığım kelimeler gözüküyor.ben hersayfa için ayrı bir kelime gözüksün istiyorum.bu kod işe yaramıyor.
işe yarar bi kod biliyormusunuz.googlenin o kelimeleri indexleyeceği bir kod
lütfen yardımcı olun çünkü bu üst sıralarda çıkmak için çok önemli google hala buna dikkat ediyor.
konuyu başka yelere çekip başka şeyler önermeyin ben tam olarak bunu istiyorum.umarım anlatabilmişimdir hepinize teşekkür ederim biraz uzun oldu ama neyse hepsini okuyup öyle yazarsınız umarım.
Mesaj14.01.2009, 08:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

kod paylaşimlari sabitte yapilmaktadir.

NETTURK DEĞİŞİYOR COK YAKINDA...
Mesaj14.01.2009, 08:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kod Paylasımları Sabit Baslık Altında Yapalım Sabit Baslıkları İnceleyin Ve Kod Verirken Code Tusuna BasıP Verelim. İyi Çalısmalar.

Takıldıgınız zor sorunlarmı var burdan çözümünü bulabilirsin tıkla
Mesaj14.01.2009, 10:10 (UTC)    
Mesaj konusu: ben kod paylaşmıyorum

sadece kodun hangi kod olduğunu görmeniz için yaptım.metataglerı bedava sitemde hersayfa için ayrı ayrı uygulaya biliyormuyuz onu soruyorum buda kodla ilgili olduğu için buraya yazdım bilgi almak için forumda bununla ilgili birşey bulamadım metatag aktive etmeyi sormuyorum zaten aktif bilginize
Mesaj15.01.2009, 21:02 (UTC)    
Mesaj konusu: arkadaşlar şu sorduğum soruya doğru dürüst biri cevap verece

arkadaşlar şu sorduğum soruya doğru dürüst biri cevap verecek mi lütfen yazıyı tam okuyun ve bunun bir yolu olup plmadığını yazın yoksa yok diyin
boş yazılar yazmayınız lütfen

www.vakitharcama.tr.gg
www.vakitharcama.page.tl
www.vakitharcama.de.tl
www.vakitharcama.es.tl
www.vakitharcama.it.gg
www.vakitharcama.pl.tl
www.vakitharcama.ru.gg
Mesaj20.01.2009, 22:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

hala cevap bekliyorum bilen yokmuuu
Mesaj22.01.2009, 06:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

vakitharcama yazmış:
hala cevap bekliyorum bilen yokmuuu

bs de bu olanaksız
Mesaj02.02.2009, 23:14 (UTC)    
Mesaj konusu: bsde bu olanaksız yazan arkadaşıma cevap

kimseden doğru dürüst bir cevap alamadım ve uzun uğraşlar sonucu kendim şu yöntemi buldum
bunu anlatmaya çalışacağım.
ilk önce ekstralardaki metatagları çarpı işaretine basıp kaldıracaksınız. sonra şu aşagıdaki kodu her sayfaya ayrı ayrı koymanız gerekiyor.ekstralardan kaldırmazsanız google onu görüyor.kaldırırsanız her sayfaya koyduğunuz bu koddaki kelimeleri görüyor.not:aşağıdaki kodda belirtiğim yerlere gerekli olan bilgileri yazınız tırnaklar arasına kelimeler gelecek.ayrıca her sayfaya tek tek eklemeniz biraz sizi uğraştıracak ama googlede üst sıralarda çıkmanıza yardımcı olacak.kod normal metatag kodu yani bu:

<TITLE>başlık yaz</TITLE>
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=windows-1254">
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-9">
<META NAME="description" CONTENT="buraya sitenin tanımını yaz">
<META NAME="keywords" CONTENT="buraya sayfanla ilgili kelimeleri virgül koyarak yaz">
<META NAME="author" CONTENT="buraya site sahibinin ismini veya yazarın ismini yaz">
<META NAME="robots" CONTENT="index,follow">
Mesaj05.02.2009, 01:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

"bsde bu olanaksız yazan arkadaşıma cevap" diyen arkadaşa cevap:

description ve keywords metodlu meta tagları head bölümünde ise işe yarar. başka yerde işe yaramaz.
senin yaptığın bu şekilde pek bir anlamı yok!
yani bs de olanaksız

bana gönderme yapmadan önce beni biraz araştır derim Wink
Mesaj05.02.2009, 14:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben seni felan bilmem tanımam etmem ekstralardan metatagları kaldırınca sayfanın en başına da bu kodu koyduğunda google metatag kodunda yazdığın bu kelimeleri görüyor. yani hersayfaya ayrı ayrı farklı kelimelerden oluşan bu kodu koyduğunda google bu metatagları görüyor. bu da bana hiç bir şeyin olanaksız olmadığını uğraşınca yapıla bildiğini gösterdi. demekki oluyomuş bu bukadar basitmiş bende bunu belirttim
Mesaj05.02.2009, 20:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

tekrar belirtmek isterim (detaylı şekilde)
description ve keywords metodlu meta tagları head tagları arasında değilse işe yaramaz.

sana şöyle bir örnek vereyim

description bölümünde "bu bir denemedir" yazısını olduğunu var sayalım
google ile arattığında sitenin ilk sırada çıktığını var sayalım
ama meta tagların head kodları dışında ise:
google ile arattığında siten bayağı bir gerilerde olacak.
çünkü, diğer doğru şekilde kullanılan meta taglı siteler birnevi senin siteni ezecek/önüne geçicek.
Mesaj05.02.2009, 21:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

ok demek istediğini anladım ben bir deneme yapıyorum işe yarayıp yaramadığını zaman gösterecek işe yararsa o zaman sizede söylerim yaramazsa zaten bir sorun yok ilk sıralarda öylede böylede çıkamamış olacağım.yani zaten ilk sıralarda çıkmadığım için sorun yok kolay gelsin
Mesaj19.02.2009, 11:10 (UTC)    
Mesaj konusu: evet işe yaradı

evet arkadaşlar verdiğim sistem işe yaradı herkese öneririm deneyin googlede ilk 10 a girin bütün sayfalara ayrı ayrı koyun ben ana sayfaya koydum ve google sitemi taradı ve ilk sıradayım kelimeler şunlar:
vakit harcama,israilin filistin katliyamı,israilin filistin katliamı,israilin filistin katliam görüntüleri,israilin filistin katliam videoları,ve daha niceleri israil ve filistin ile ilgili birşeyler yazınca benim sitem çıkıyor ilk 10 dayım hani işe yaramazdı hani olmazdı yaa burda yazı yazan çoğu üye boş size tavsiyem boş şeyler yazmayınız ve çözümü kendiniz arayın burda size doğru dürüst yardımcı olacak kimse yok bir kaç kişi haricinde haa şunlarıda söyleyeyim sadece metatag etkili değil o sayfada o kelimelerle alakalı bir kaç şey olacak ayrıca sayfanız çok uzun olmuyacak sayfanın başlığını / işareti olarak belirleyin pagerank arttırın sayfanın altında yazan yazıları kaldırın çıkmasını istediğiniz kelimeleri sayfa içinde yazın
sayfa başlığı türkçe kelimeler kullanarak yazın ve sayfanızla alakalı olsun önemli olanlar bu deneyin görün benden tavsiye etmesi ister uygulayın ister uygulamayı karar sizin tek sorun her sayfaya tek tek koymak sayfanız çoksa zaman alır bide google nin sayfanızı tekrar taramasını beklemek ii çalışmalar
Mesaj19.02.2009, 19:24 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: evet işe yaradı

vakitharcama yazmış:
evet arkadaşlar verdiğim sistem işe yaradı herkese öneririm deneyin googlede ilk 10 a girin bütün sayfalara ayrı ayrı koyun ben ana sayfaya koydum ve google sitemi taradı ve ilk sıradayım kelimeler şunlar:
vakit harcama,israilin filistin katliyamı,israilin filistin katliamı,israilin filistin katliam görüntüleri,israilin filistin katliam videoları,ve daha niceleri israil ve filistin ile ilgili birşeyler yazınca benim sitem çıkıyor ilk 10 dayım hani işe yaramazdı hani olmazdı yaa burda yazı yazan çoğu üye boş size tavsiyem boş şeyler yazmayınız ve çözümü kendiniz arayın burda size doğru dürüst yardımcı olacak kimse yok bir kaç kişi haricinde haa şunlarıda söyleyeyim sadece metatag etkili değil o sayfada o kelimelerle alakalı bir kaç şey olacak ayrıca sayfanız çok uzun olmuyacak sayfanın başlığını / işareti olarak belirleyin pagerank arttırın sayfanın altında yazan yazıları kaldırın çıkmasını istediğiniz kelimeleri sayfa içinde yazın
sayfa başlığı türkçe kelimeler kullanarak yazın ve sayfanızla alakalı olsun önemli olanlar bu deneyin görün benden tavsiye etmesi ister uygulayın ister uygulamayı karar sizin tek sorun her sayfaya tek tek koymak sayfanız çoksa zaman alır bide google nin sayfanızı tekrar taramasını beklemek ii çalışmalar

bir mesaj yazmadan önce keşke biraz düşünseniz

1) asla boş mesaj yazmam!
2) yıllardır bu forumda üyelere yardımcı oldum( işim olmadığı sürece), moderatör olarakda yardımcı oldum!
3) programcı olduğumdan web konularında çok fazla bilgiye sahibimdir!

gelelim ilk sıra konusuna:
zaten sitenin google pagerank değeri "2" imiş meta tag'lerin altta olması fazla etkilememiş ki, "israil katliamı" yazmandan sonra çıkmasının en büyük sebeplerinden biride title kısmı.
eğer bunu PR değeri "0" olan bir siteye yapsaydın aynı sonuçlar çıkmazdı!

bana karşı bir mesaj yazarken lütfen biraz daha dikkat edin, ben asla yanlış bilgiyi savunmam ve kimseye boş mesaj yazmam!
Mesaj19.02.2009, 22:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

bak şimdi ben bu kodu koymadan önce ilk sıralarda çıkmıyordum bu kodun etkisi var evet başlık kısmınında çok etkisi var ayrıca pagerank sayfa uzunluğu içerdiği kelimeler hepsinin etkisi var hepsini birlikte yapınca oluyor
sen bs de bu imkansız gibi birşeyler yamıştın ben buna karşıyım google bu metatag ı görüyor bunu nerden anladın dersen sayfamı goglede arattığında yazdığım metatag açıklamarı gözüküyor buda bana göre demek oluyormuş dedirtdi.sende istersen daha fazla bu konu hakkında yorum yapma oldu işte hepsi bu sadece bu etkili oldu demiyorum zaten ama faydası oldu diğer arkadaşlarında bunların hepsini birlikte yaparak daha üst sıralara çıkacağına inanıyorum

google görüntüsü

/ - israilin filistin katliamı
israilin filistine yapmış olduğu zulüm fiistine yapmış olduğu katliam katliyam israil filistin katliam vakitharcama herşey burada. (yazdığım metatag açıklamaları)
www.vakitharcama.tr.gg/ - 36k - Önbellek - Benzer sayfalar