Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.03.2009, 08:49 (UTC)    
Mesaj konusu: Kardeş Kavgaları - Gençlere Altın Bilgiler

KARDEŞ KAVGALARI

2 veya daha fazla çocuklu ailelerde olan bu yersiz kavgalara hiçbir zaman anlam veremem gerçekten. Evinizde sizin canınızdan birisi daha var onunla iyi vakit geçirip , anlaşıp , paylaşılacağı halde bu kavgaların sebebi ne? Aslında bu konuda gençlerin suçu olmasa gerek. Aile çocuklar arasında paylaşmayı , anlaşmayı , birbirini sevdirmeyi öğretmezse bunların olması ihtimal. Öncelikle konuşmaya devam etmeden önce tek çocuk psikolojisi yazısını okumanızı tavsiye ederiz.

Bu kavgaların sebebi aslında kıskançlıktır. İki kardeş ve aynı çatı altında kıskançlığıda anlamış değilim. Sizin canınızdan birine nasıl kıyıpta vurabiliyorsunuz ? Kız kıza kardeş kavgaları saç başa , erkekler boğaz boğaza... Gülüyorum çünkü komik geliyor. Ama bunun sebebi tabikide evebeyndir. Birine alırken diğerine almamak. Birine ceza verirken diğerine vermemek , ayrımcılık yapmak sonuçları eklenebilir.

Kavgaların sebeblerinden en önemliside bilgisayar kavgasıdır. Mesela şu anda bu yazıyı okurken kardeşiniz geliyor "hadi kalk benim saatim" der sizde azcık okuyayım kalkıyorum dersiniz. Hemen diğer kardeşiniz işi zora sokar sizi kaldırana kadar uğraşır böylece kavga çıkar. Halbuki kalk dedikten sonra dakika tutup kaç dakikanızı harcadıysa o kadar geç kalkarsanız sorun çözülür gibime geliyor.

Bu komedi filmini aratmayan kavgalara tek çocukları veya kimsesiz çocukları düşünerek son verin...

GENÇLERE ALTIN BİLGİLER
FATİH ÖZDEMİR
Mesaj03.03.2009, 09:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kavgaların sebeblerinden en önemliside bilgisayar kavgasıdır. Mesela şu anda bu yazıyı okurken kardeşiniz geliyor "hadi kalk benim saatim" der sizde azcık okuyayım kalkıyorum dersiniz. Hemen diğer kardeşiniz işi zora sokar sizi kaldırana kadar uğraşır böylece kavga çıkar. Halbuki kalk dedikten sonra dakika tutup kaç dakikanızı harcadıysa o kadar geç kalkarsanız sorun çözülür gibime geliyor.
[color=red]AYNEN[/color]
Mesaj03.03.2009, 16:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

wibtr yazmış:
[color=red]AYNEN[/color]

ama unutmayın o hayatta en değerli varlığınızdır...
Mesaj03.03.2009, 16:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

keske kavgalar hic olmasa daha iyidir.
Mesaj03.03.2009, 20:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

zekeriyazar yazmış:
keske kavgalar hic olmasa daha iyidir.

AYNEN KAVGAYLA BİRŞEY ÇÖZÜLMEZ.
Mesaj03.03.2009, 22:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

wibtr yazmış:
[color=red]AYNEN[/color]

genelde azcık okuyayım değil de

azcık daha oynıyayım kavgası olur bilgisayar için Very Happy
Mesaj03.03.2009, 22:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

vallah ben 77 liyim 3 tane de kardeşim var bizim evde kavga falan olmazdı, neden mi sen büyüksün sus, sen büyüksün sen yap, kardeşine yardım onu yap bunu yap isyan ediyorum ülennn çocukluğumu verin bana bir daha yaşayayım olmaz mı? Laughing Laughing

Mesaj04.03.2009, 15:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

ve-angel yazmış:
vallah ben 77 liyim 3 tane de kardeşim var bizim evde kavga falan olmazdı, neden mi sen büyüksün sus, sen büyüksün sen yap, kardeşine yardım onu yap bunu yap isyan ediyorum ülennn çocukluğumu verin bana bir daha yaşayayım olmaz mı? Laughing Laughing
Mesaj04.03.2009, 16:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Faydalı ve güzel bir konuya değinmişsiniz, tesekkürler.
Mesaj05.03.2009, 16:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgi-world yazmış:
Faydalı ve güzel bir konuya değinmişsiniz, tesekkürler.
Mesaj05.03.2009, 16:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Super Otesı bır Konuya Değinmişsiniz
GercekTen tebrık ederım
İyi çalışmalar..!

Mesaj05.03.2009, 16:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Kardeşimle Sık Sık Laf Dalaşına Girerim Razz
Ama Çok Fazla Şiddet Kullanmamaya Dikkat Ederim Smile Tabi En Büyük Çocuk Ben Olunca Onlar Bana Şiddet Uygulayamıyor Mr. Green
Güzel Bir Bilgi Olmuş Teşekkürler Wink

Mesaj05.03.2009, 16:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

japon-cocuk yazmış:
Ben Kardeşimle Sık Sık Laf Dalaşına Girerim Razz
Ama Çok Fazla Şiddet Kullanmamaya Dikkat Ederim Smile Tabi En Büyük Çocuk Ben Olunca Onlar Bana Şiddet Uygulayamıyor Mr. Green
Güzel Bir Bilgi Olmuş Teşekkürler Wink
Önceki mesajları göster: