Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.03.2009, 12:57 (UTC)    
Mesaj konusu: İnternet KOTA Aşımı? ACİLLL !..

arkadaşlar ben TTNET kullanıyorum 4 gb lık olandan bişi soracaktım bu kota aşımına download ekleniyorya bu uploand da kota aşımına ekleniyormu yoksa onun bi etkisi yokmu lütfen bi yardımcı olun bilen varsa şimdiden tşk.

Yönetici [ Ç.Y ]
Mesaj19.03.2009, 13:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayır sadece download eklenir upload faturaya yansımaz Wink
Mesaj19.03.2009, 13:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

haberdetekadres yazmış:
hayır sadece download eklenir upload faturaya yansımaz Wink

eminsin değilmi kardeş sonra 100 tl lik fatura ödemeyelim Smile

Yönetici [ Ç.Y ]
Mesaj19.03.2009, 13:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

tabiki kardeş upload YANSITILMAZ Wink .sen fazla download yapma yeter
Mesaj19.03.2009, 13:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

haberdetekadres yazmış:
tabiki kardeş upload YANSITILMAZ Wink .sen fazla download yapma yeter

eyvallah teşekkürler ilgilendiğin için

Yönetici [ Ç.Y ]
Mesaj19.03.2009, 13:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşım sanırım yanlış bir bilgilendirme var hertürlü download ve uploadlar kotayı etkiler. Hatta örneğin profesyonel olarak web tasarımı yapıyor ve dosyalarınızı ftp'ye atıyorsanız bu bile etkiler. Resim indirme-yükleme vs hepsi kotanızı etkiler. Video indirme-izleme mp3 dinleme indirme hepsi etkiler. Kısacası gezintiler ok fakat download ve upload kotayı etkiler
Mesaj19.03.2009, 13:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşım download etkiler, UPLOAD ETKİLEMEZ
Mesaj19.03.2009, 14:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

haberdetekadres yazmış:
arkadaşım download etkiler, UPLOAD ETKİLEMEZ
arkadaşalr ben bu işi yılladır yapıyorum uploadda dowloadda kotaya yansır
Mesaj19.03.2009, 14:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşım upload in ne olduğu biliyormusun sen kotaya sadece download yansır.bilip bilmeden insanları yanıltıyorsunuz

http://www.yukleresim.com/images/7xxup014kkdndqvi115a.png

al buda kanıtı sen kaç yıldır yanlı biliyormuşşun be Wink
Mesaj19.03.2009, 14:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

yalnış bilgi vermeyelim kotaya upload'da etki eder dowloadda hatta su anda sitelerde doolaşmanız bile etki eder
Mesaj19.03.2009, 14:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

ayrıca konununn yeri burası değildir!
Mesaj19.03.2009, 14:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

upload dolaylı olarak kotayı etkiler; şöyleki dosyayı upload ederken paketler halinde gönderilir, dolayısıyla karşı tarafla bir bir istem, aldım-verdim türünde bir sinyalleşme olur. buda upload yaparken çok küçükte olsa download yönünde bir aktarım(kontrol için) demektir.
Network; protokoller ve sinyalleşme konusunda bilgili arkadaşlar daha detaylı olarak anlatabilirler.
benim bu konudaki bilgilerim zaman aşımına uğramış durumda uzun süre geçtiği için detayları pek hatırlamıyorum. Mr. Green
Mesaj19.03.2009, 14:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşım şu an sitlerde dolaşırken biz upload yapmıyoruz hemde ttnetin kendi sitesinde bile yazıyo siz neden upload etkiler diyorsunuz etkilemez kardeşim ETKİLEMEZ.
Mesaj19.03.2009, 14:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

haberdetekadres yazmış:
arkadaşım upload in ne olduğu biliyormusun sen kotaya sadece download yansır.bilip bilmeden insanları yanıltıyorsunuz

http://www.yukleresim.com/images/7xxup014kkdndqvi115a.png

al buda kanıtı sen kaç yıldır yanlı biliyormuşşun be Wink
sen benim mesleüğimi bilyomsun ben bilgisayuar öğretmeniyim ve emin olunuzki sizden fazla bilgim varıdr iyi forumlar
Mesaj19.03.2009, 14:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

sol-kapali yazmış:
yalnış bilgi vermeyelim kotaya upload'da etki eder dowloadda hatta su anda sitelerde doolaşmanız bile etki eder

sen yanlış bilgi veriyorsun!

kırmızı ile gösterdiğim 2. maddeyi bir oku istersen...

Alıntı:
TTNET Kullanım Sözleşmesi

1) Aylık transfer miktarı, limitli ya da limitsiz, tüm tarifelerdeki kullanıcıları
bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiden yararlanarak, limitli tarife kullanıcıları, limitlerini görebilir,
limit tarifede olmayan kullanıcılar ise, tarife seçim kararlarını alabilirler.
(Örn: Limitli tarifede olmayan bir kullanıcı, aylık download miktarının 4GB'ın altında olması
durumunda limitli tarifeye geçmeye karar verebilir.)

2) Upload miktarı bilgilendirme mahiyetinde olup, ücretlendirmeye tabi değildir.

3) Dikkat:

Bu sayfada görüntülenen kota kullanım bilgisi en güncel kullanım miktarınızı yansıtmıyor olabilir!

- 12 saatten uzun Internet bağlantısı oturumlarınız için kota miktarınız her 16 saatte bir kota hesabınıza yansıtılır.
- 12 saatten kısa Internet bağlantısı oturumlarınız için Internet bağlantınızın kesildiği süreye kadar olan kota miktarınız, bağlantınız kesildikten 4 saat sonra kota hesabınıza yansıtılır.

Kota transferlerinin ADSL Kota sistemine yansıma zamanını ise, "Son Gelen Kayıt Zamanı" bilgisinden takip edebilirsiniz.

- "Son Gelen Kayıt Zamanı", kota bilginizin güncellendiği en son zaman dilimini gösterir.
- "Son Gelen Kayıt Zamanı" kısmında yer alan zaman diliminden sonra yapmış olduğunuz transferlerinize ait hesaplama Adsl Kota üzerinde görmüş olduğunuz kota verilerinize dahil değildir.

4) NetLimiter, DuMeter ve benzeri programlarla yapılan ölçümlerle transfer miktarınız arasındaki
farklılıklar bulunabilir. Bunun sebebi, bu programların %10-15 civarındaki TCP/IP başlık
fazlalıklarını (header overhead) ve tekrar transferleri (retransmission)
hesaba katmamalarından kaynaklanmaktadır.
Neticede, sistemdeki kayıtlarınız esas alınarak faturalandırma yapılacaktır.

5) Kota kullanımı aylık olarak ücretlendirilmektedir. İlgili ay için kullanılmayankota miktarı, ertesi aya AKTARILMAZ.

6) Bu sisteme yapılan TÜM erişimler, TÜM işlemler kayıt altına alınmaktadır.

bilmiyorsan gereksiz yere mesaj yazma ve insanları suçlama!
Önceki mesajları göster: