Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.04.2009, 17:02 (UTC)    
Mesaj konusu: Arkaplan rengi hakkında

Arkadaşlar tasarımın arkaplan resmini degiştirmek istiyorum.Yardım ederseniz cok sevınırım...
Mesaj15.04.2009, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kod:
body {
background: url(arkaplan resminin url si) center center no-repeat black
}

yukardaki kod sitenin arkaplan rengini ve de resmini ayarlar.
açıklaması:
center center yerine top center veya bottom left veya top left vb. yani left right bottom top ve center değerleri kullanılabilir ve bu arkaplan resminin pozisyonunu belirler.
no-repeat yerine repeat veya repeat-x veya repeat-y yazabilirsin ve bu arkaplan resmi tam ekran değilse tekrarlı olup olmayacağını belirler + repeat-x = yatay tekrarlama, repeat-y dikey tekrarlama
black yerine istediğin rengi yazabilirsin bu da arkaplan rengini belirler yani arkaplan resmi biter de boşluk kalırsa bu renkle doldurulur.
eğer arkaplan resmi kullanmak istemiyosan url( bölümünü boş bırak yani parantezlerin içi boş kalsın
pof yeter sanırım Mr. Green

Mesaj16.04.2009, 16:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu kodu nereye yapıstıracagız acaba?
Mesaj16.04.2009, 16:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarım üstüne...
Mesaj16.04.2009, 16:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

olmuyor kardeş kodu eklıyorum ancak hiçbir degisiklik yok
Mesaj16.04.2009, 16:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

nasıl olmuyor ben eski tasarımımda bu kodu böyle kullanıyordum ve gayet güsel çalışıodu...
Mesaj16.04.2009, 16:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş şimdi anladım neden olduunu senin tasarım css.css de arkaplan kodu çalışmaz...
Mesaj16.04.2009, 16:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

merhaba tabiki olmaz

cünki sitende arkaplan kodu var tasarimin üstündeki kutucukta arkaplanini olusturan resim urlsini bulacaksin en üstlerde bir yerde olmasi lazim ordan istedigin arkaplan urlsini alip eskisiyle degistireceksin

arkaplan kodu olan bir tasarima tekrar arkaplan kodu eklemek nekadar dogru siz karar verin Wink

örnegin ben bir tencerenin icine yogurtlu corba yaptim yogurtlu corbanin oldugu tencereye gitip izgara yapabilirmiyim yapamam misali oldu Smile

bir örnek daha veriyorum eyer css kodunda bir tasarim kodu varsa css kodunu duzenlemeden yeni tasarimi ekliyebilirmisiniz hayir iste ayni misal

sitenizde yenilikler yaparken tasarimda eski kodlarini silmeniz gerekir yada url´lerini degistirmeniz gerekmektedir

uA1905uA@
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj16.04.2009, 16:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

maximumtest yazmış:
kardeş şimdi anladım neden olduunu senin tasarım css.css de arkaplan kodu çalışmaz...

css de neden arkaplan kodu calismasinki??

arkadasim sen yukarda ilk yazdigim mesaji iyi oku ona göre hareket et Wink
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj16.04.2009, 22:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

ua1905ua yazmış:
merhaba tabiki olmaz

cünki sitende arkaplan kodu var tasarimin üstündeki kutucukta arkaplanini olusturan resim urlsini bulacaksin en üstlerde bir yerde olmasi lazim ordan istedigin arkaplan urlsini alip eskisiyle degistireceksin

arkaplan kodu olan bir tasarima tekrar arkaplan kodu eklemek nekadar dogru siz karar verin Wink

örnegin ben bir tencerenin icine yogurtlu corba yaptim yogurtlu corbanin oldugu tencereye gitip izgara yapabilirmiyim yapamam misali oldu Smile

bir örnek daha veriyorum eyer css kodunda bir tasarim kodu varsa css kodunu duzenlemeden yeni tasarimi ekliyebilirmisiniz hayir iste ayni misal

sitenizde yenilikler yaparken tasarimda eski kodlarini silmeniz gerekir yada url´lerini degistirmeniz gerekmektedir

uA1905uA@

aynen öyle,
zaten mevcutta site bir tasarıma sahipse çok büyük ihtimalle zaten arkaplan kodu falan sitenin kodları arasında vardır.onu bulup değiştir veya yeni tasarıma başlıcaksan eski tasaırmın kodlarını komple sil falan yap bişeyler işte.yani yazacağın arkaplan kodunun sitede tek olması lazım, onunla çelişen herhangi başka bir arkaplan koduna yer olmamalı Idea

Mesaj17.04.2009, 14:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Wink
Önceki mesajları göster: