Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.06.2009, 05:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Toplist Sitelerine Kayıt Olmak Sizce Doğrumu....

Ya arkadaşlar forumda daha önce görmüştüm...Deniliyordu ki toplistlere kayıt olun sitenizin ziyaretçi sayısı ve google de yeriniz yükselsin...Ben bugüne kadar sitemi pek kayıt etmedim...Fakat bu sözler üzerine gittim google ilk sıralarda yer alan ve pagerankı da yüksek toplistlere sitemi kaydettirdim..

İşte ne olduysa bundan sonra oldu...Sitem aniden tepetaklak oldu..Şimdi google de tr.gg siteleri arasında ilk 1000 de yok..Daha önce ilk 200 arasında idi...

Bundan sonra kararımı verdim, sitemde toplistlere ait tüm linkleri sildim ve bir daha da asla...Artık şuna inanıyorum...Siteyi yükseltmek için hiçbirşeye gerek yok...Sadece önemli olan sürekli güncel tutup ilgi çeken konular eklemek...Hepsi bu...

Sizde yorumlarsanız sevinirim...

Mesaj03.06.2009, 07:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Toplist siteleri sizin linkinizi pagerankı olmayan bir alt sayfasına ekler sizde anasayfanıza eklersiniz.. Bu işten en çok karlı çıkan Toplist sitesi olacaktır... Çünkü kimse siteleri gezmek için toplistlere bakmaz... Baksa bile sizin sitenizi bulması için mucize olması gerekir.. Ama sizin sitenizde Toplistin reklamı hemen anasayfanızda olduğu için çok tıklanacaktır ve çıkar bu siteye sağlanacaktır...

Siz pagerank kazanacağınızı zannederken aslında ne ziyaretçi nede pagerank kazanırsınız...

Toplist sitelerini bu yüzden önermem.. En iyisi banner takası yapmanız..!!
Mesaj03.06.2009, 07:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

TopListlerden genel olarak bu şekilde bahsetmek yanlış olur. Kalite ve kalitesiz şekilde ikiye ayrılır. Burada seçilen toplist çok önemlidir. Bizim yükselmemizde çok büyük yararları oldu.

Örnek vermek gerekirse Zirve100'de "10400" tane site var. Bunların arasından öne çıkmak çok zor ama linkiniz PR3 sayfasında yer alıyor. Bu size ziyaretçi kazandırmaz ama PR kazandırır. Ayrıca bir sayfada 100'den fazla link içerdiği içinde Google tarafından sakıncalı gözükmekte...

Bunun yanında bazı sitelerin PR1 oluyor ama size ziyaretçi yollama potansiyeli yüksek oluyor.