Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.06.2009, 08:26 (UTC)    
Mesaj konusu: müslümanlar bu yazı hakkında ne düşünüyor

merhaba arkadaşlar ben hristiyan bir türküm inancımı anlatan bir site kurdum bedava sitem sayesinde ancak bazı kişiler buna çok sert tepki gösteriyor hristiyanlıgı kimseye anlatamazsın diye ve bir arkdasın bana yazdıgı mesajı aynen gönderiyorum

SİZ BU ÜLKENİN YÜZ KARASISINIZ TÜRKİYENİN BU HALE GEMESİNDEN SİZİN ROLUNUZ VAR SİZ YAŞAYAMAZSINIZ BU ÜKEDE SEN TÜRK OLMAKTAN BASEDİYON TÜRK OLMAK İÇİN MÜSLÜMAN OLMAK ŞART KOÇUM SEN UYU TÜRKÜN DİNİ İSLAMDIR MÜSLÜMANSAN TÜRKSÜN DEĞİLSEN HİÇBİSEYSİN SİZE YAŞAM HAKKI YOK BU ÜLKEDE MÜRTEDE YAŞAM HAKKI YOK ONLARA NE YAPCAGIMIZI KURAN SÖYLÜYOR ONLARLA BOYUN EĞENE KADAR SAVASIN NE OLDU MALATYA DA NASIL İNDRİDK SİZİ KESTİK KITIR KITIR SİZİ YAŞATMAYIZ BU ÜKEDE SÖZLERİMİ YİNEİYORUM GEL MÜSLÜMAN OL O ZAMAN TÜRK OLURSN SEN SUAN BİR IRK VEYA MİLETTEN DEĞİLSİN EĞER MÜSLÜMAN OLURSAN BİZDEN OURSUN ÖNEMLİ OLAN DOĞMAK DEĞİLDİR DİNDİR BİR İNSANIN VATANDASŞILIK KİMLİĞİNİ KAZANDIRAN YANİ TÜRKLER HRİSTİYAN OLAMAZ
Mesaj05.06.2009, 08:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşımızın yazısı bencede doğru değil...Ama şunu bilmenizde fayda var diye düşünüyorum..

Akıl sahibi her insanoğlunun dünyada sadece geçerli ve tek gerçek olan dinin İSLAM DİNİ olduğunu bilmesi gerekiyor..Var olan tüm gerçeklere baktığınız da da islam dinine ulaşacağınıza eminim...Umarım Yce Allah size hidayete ve dolayısıyla İslamiyete geçmeyi nasip eder...

Sadece araştımanız ve doğru yolu bulmaya çalışmanız yeterli...

Mesaj05.06.2009, 08:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

islam dini hakkınad yorum yapın demedim size ben islamıda arştırdım zaten ben müslüman falan değildim önceden sonradan hristyan oldum neyse şunu söylemek isterim

Yeni Türk Ceza Kanunu 115. maddesinde de şöyle denilmektedir: “Cebir veya tehdit kullanarak, bir kimseyi dinî, siyasî, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya veya değiştirmeye zorlayan ya da bunları açıklamaktan, yaymaktan men eden kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” Demek ki suç olan misyonerlik (tebliğ etmek) değil, inancını yaymak isteyen birisini engellemektir.

kısaca herkes inancını yaymakta özgürdür buna kimse karısamaz nasıl siz müslümanlar kendi sitelerinizi açıyorsanız biz hristyianlarda ve baska dine mensup insanlarda kendi sitelerini açmaya seslerini duyurmaya hakkıa var
Mesaj05.06.2009, 08:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu konu bu yazı hakkında incilden bir kaç söz

öyle bir saat geliyor ki, sizi öldüren herkes Tanrı'ya hizmet ettiğini sanacakBunları, ne Baba'yı ne de beni tanımadıkları için yapacaklar. 4Bunları size şimdiden bildiriyorum. Öyle ki, saati gelince bunları size söylediğimi hatırlayasınız. Başlangıçta bunları size söylemedim. Çünkü sizinle birlikteydim

Dünya sizden nefret ederse, sizden önce benden nefret etmiş olduğunu bilin

Bütün bunları size benim adımdan ötürü yapacaklar. Çünkü beni göndereni tanımıyorlar

Size doğrusunu söyleyeyim, siz ağlayıp yas tutacaksınız, dünya ise sevinecektir. Kederleneceksiniz, ama kederiniz sevince dönüşecek
Mesaj05.06.2009, 08:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ya arkadaşım sizin bahsettiğiniz Hz. İsa' Yüce ALLAHIN bir elçisidir..Nasıl inanmayız...Siz Hz. İsanın yolundan gidin yeter...Dolayısıyla müslüman olmuş olursunuz...

Mesaj05.06.2009, 08:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

halimdiktas yazmış:
Ya arkadaşım sizin bahsettiğiniz Hz. İsa' Yüce ALLAHIN bir elçisidir..Nasıl inanmayız...Siz Hz. İsanın yolundan gidin yeter...Dolayısıyla müslüman olmuş olursunuz...

lütfen konuyu kilitlettirmeye çalısmayın yazı hakkında yorum ve görüşünüz var sa yazın yoksa yazmayn bu kadar kolay
Mesaj05.06.2009, 08:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşım doğrular söylenince zaten konu kendiliğinden kitlenir..Çünkü söz biter artık...Amacınız nedir halen anlamış değilim...

Mesaj05.06.2009, 08:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

halimdiktas yazmış:
Arkadaşım doğrular söylenince zaten konu kendiliğinden kitlenir..Çünkü söz biter artık...Amacınız nedir halen anlamış değilim...

amacım müslüman oldugunu söylyen bir sahşın bana olan tutumunu paylaşmak bay ve ya bayan her kimse önce küfrediyo sonra islama davet ediyo
Mesaj05.06.2009, 08:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşım başta da dedim..O size diyen arkadaşın tutumu elbetteki yanlış..Ama sizde bu konuyu fazla uzatmayın...Dedim ya inşaallah Yüce ALLAHIM size doğru yolu bulmayı nasip eder....

Size tavsiyem islam dini ile hıristiyanlığı karşılaştırmanız...Eminim ki doğru yola ulaşırsınız...

Mesaj05.06.2009, 09:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: müslümanlar bu yazı hakkında ne düşünüyor

mesihinyolu yazmış:
merhaba arkadaşlar ben hristiyan bir türküm inancımı anlatan bir site kurdum bedava sitem sayesinde ancak bazı kişiler buna çok sert tepki gösteriyor hristiyanlıgı kimseye anlatamazsın diye ve bir arkdasın bana yazdıgı mesajı aynen gönderiyorum

SİZ BU ÜLKENİN YÜZ KARASISINIZ TÜRKİYENİN BU HALE GEMESİNDEN SİZİN ROLUNUZ VAR SİZ YAŞAYAMAZSINIZ BU ÜKEDE SEN TÜRK OLMAKTAN BASEDİYON TÜRK OLMAK İÇİN MÜSLÜMAN OLMAK ŞART KOÇUM SEN UYU TÜRKÜN DİNİ İSLAMDIR MÜSLÜMANSAN TÜRKSÜN DEĞİLSEN HİÇBİSEYSİN SİZE YAŞAM HAKKI YOK BU ÜLKEDE MÜRTEDE YAŞAM HAKKI YOK ONLARA NE YAPCAGIMIZI KURAN SÖYLÜYOR ONLARLA BOYUN EĞENE KADAR SAVASIN NE OLDU MALATYA DA NASIL İNDRİDK SİZİ KESTİK KITIR KITIR SİZİ YAŞATMAYIZ BU ÜKEDE SÖZLERİMİ YİNEİYORUM GEL MÜSLÜMAN OL O ZAMAN TÜRK OLURSN SEN SUAN BİR IRK VEYA MİLETTEN DEĞİLSİN EĞER MÜSLÜMAN OLURSAN BİZDEN OURSUN ÖNEMLİ OLAN DOĞMAK DEĞİLDİR DİNDİR BİR İNSANIN VATANDASŞILIK KİMLİĞİNİ KAZANDIRAN YANİ TÜRKLER HRİSTİYAN OLAMAZ

selamun aleykum kardesler kardesimiz yanlis cumleler kurmus evet
bir muslumana yakisacak kelimeler deyil bunlar bir musluman karsisindaki hiristiyan dahi olsa kesinlikle inciltmemesi gerekmektedir ben arkadasimizin
oyle bir kelime kullandigina inanmiyorum ya kendisi muslumanlik hakkinda bilgisi yok yada karsi taraftan bir tepki alarak ona karsilik vermek icin yazmis olabilir ve arkadasim biz burda kimseyi muslumanliga davet etmiyoruz
sadece sitelerimizdee islamla ilgili yazilar bulunuyor ama sen
insanlara ozel mesaj cekerek insanlari hiristiyanliga davet ediyorsun
burasi teblih etme yeri deyildir senin yaptigin kesinlikle yanlistir
ve bir muslumani kesinlikle dininden ayiramazsin yani demek istediyim
eger hiristiyanligi yaymak istiyorsan baska yontemler bul kardesim
bedava-siteme zarar verecek konulari acmayalim ve cektiyin msj larla
kimseyi rahatsiz etmeyede hakkin yok kardes bak bana ayni msj cektin
ama seni kirmamak icin birsey yazmadim bu konuyuda uzatip
beedava sitem e zarar vermeyelim lutven

www.muhsin-yazicioglu.tr.gg
Mesaj05.06.2009, 09:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba
arkadaşlar elbette hepimiz müslümanız ve inançlıyız
fakat bu tür yazıları okumamaktan yanayım okumadımda...
ancak siyasi ve dini konuların forumda yayınlanması bence yasak.
bu yüzden böyle konular forumda paylaşmassak iyi olabilir.
Mesaj05.06.2009, 09:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet dogru degil bence yazılması ama bu yazıı yazanda Müslüman degil !
Mesaj05.06.2009, 09:43 (UTC)    
Mesaj konusu: s.a

Alıntı:
BU ÜKEDE SEN TÜRK OLMAKTAN BASEDİYON TÜRK OLMAK İÇİN MÜSLÜMAN OLMAK ŞART KOÇUM

Tamamen Ahmakça bir düşünceye sahip bu yazıyı yazan...Belki müslüman bile deildir. (yanlızca olay olsun diye yapılmış bişe de olabilir )
Gerçek Müslüman asla boyle dusunmez...
Mesaj05.06.2009, 09:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: müslümanlar bu yazı hakkında ne düşünüyor

bedava-sitem-yarismasi yazmış:
mesihinyolu yazmış:

selamun aleykum kardesler kardesimiz yanlis cumleler kurmus evet
bir muslumana yakisacak kelimeler deyil bunlar bir musluman karsisindaki hiristiyan dahi olsa kesinlikle inciltmemesi gerekmektedir ben arkadasimizin
oyle bir kelime kullandigina inanmiyorum ya kendisi muslumanlik hakkinda bilgisi yok yada karsi taraftan bir tepki alarak ona karsilik vermek icin yazmis olabilir ve arkadasim biz burda kimseyi muslumanliga davet etmiyoruz
sadece sitelerimizdee islamla ilgili yazilar bulunuyor ama sen
insanlara ozel mesaj cekerek insanlari hiristiyanliga davet ediyorsun
burasi teblih etme yeri deyildir senin yaptigin kesinlikle yanlistir
ve bir muslumani kesinlikle dininden ayiramazsin yani demek istediyim
eger hiristiyanligi yaymak istiyorsan baska yontemler bul kardesim
bedava-siteme zarar verecek konulari acmayalim ve cektiyin msj larla
kimseyi rahatsiz etmeyede hakkin yok kardes bak bana ayni msj cektin
ama seni kirmamak icin birsey yazmadim bu konuyuda uzatip
beedava sitem e zarar vermeyelim lutven

arkadasimiza katiliyorum biz bin dil irk arit etmeyiz oyuzden
bu konuyu uzatmayalim bedava-sitem.com a gelecek zarar unutmayin bizedee gelir

Mesaj08.06.2009, 07:17 (UTC)    
Mesaj konusu: İslam hoşgörü ahlak Dinidir.

ARKADAŞLR BİZİM DİNİMİZ HOŞGÖRÜ DİNİDİR. HRİSTİYAN KARDEŞİM SENDE YANLIŞ YOLDASIN. ALLAH YAHUDİLİĞİHRİSTİYANLIĞI GÖNDERMİŞ BİZE ve SONRA BUNLARI KALDIRIP KURANI YANİ İSLAMI GÖNDERDİ. HATTA SİZİN PAPAZLARINIZDAN BŞR BÖLÜM GRUBU ÇOOK ÖNCEDEN İNCİLİN SONUN DEĞİŞTİRİŞLER İNCİLİN SONUNDA YAZAN YAZI ŞUNA BENZER'' HZ. MUHAMMED ARACILIĞIYLA SİZE İSLAMI GÖNDERECEĞİM ONA İNANIN'' DİYE BİR YAZI VARDIR AMA BAZI PAPAZLAR BUNU KALDIRMIŞLARDIR. YANİ KARDEŞİM BİRAZ MANTIK DÜŞÜN BİR ODADA TEK BAŞINASIN BİRAZCIK MANTIKLI OLURSUN YALNIZ OLAMAYACAĞINI ANLAYABİLİRSİN. BİR ÖRNEK DAHA DNA'MIZ MİLYARLAR KADAR İNSAN VAR BAK BAKABİLIM O KADAR İNCE BİR AYRTINTI VAR Kİ PARMAK İZİMİZ HİÇ KİMSEDE AYNI DEĞİL. TEŞEKKÜRLER İSLAMI BENİMLE TARTIŞMAK veya BENİMLE ÖĞRENMEK İSTİYORSAN BANA MESAJ YOLLAYABİLİRSİN.