Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.06.2009, 11:58 (UTC)    
Mesaj konusu: Hit kazanma yolları

Öncelikle size hitin birazcık ayrıntılı tanımını yapalım.Hit sitenize belirli yerlerden belirli şekillerde gelen ziyaretçi sayısıdır.

Hitleri şöyle gruplandırabiliriz.

1.Arama motorlarından gelen hitler:Arama motorlarından gelen hitler en hakiki hitlerdir hakikiden kastımız ziyaretçilerin belirli bir şey yazıp sitenize oradan gelmesidir.Yani istediğin şeyi bulmak için sitenize gelmiştir.Eğerki aradığını bulamazsa geri tuşuna basıp diğer sonuçlarla ilgilenir ve tabii buda arama motorları tarafından gözden düşmenize neden olabilir.Bu yüzden dikkat ederseniz yada belki rastlamıssınızdır bazı sitelerde arama motorlarına geri dönüş olmaz site sahibi html kodlarından gerekli olanı kullanarak engellemiştir ve direk sayfayı kapatarak çıkmak kalırsınız buda o site lehine olur.

Arama motorlarında yükselmek için neler yapılmalı.

Öncelikle özgün yani size ait olan içeriklerle eklenti yapmalısınız şayet buda diğer sitelerden alıntı yapılan içerikler işe yaramaz anlamına gelmiyor

Daha sonra sitenizi güncel tutmalısınız günde 5 sayfa eklenti yapsanız kafi.

Diğer sitelerin sizin sitenizi kendi sitelerine bi şekilde link olarak yada banner olarak eklemelerini sağlayın yani reklam verebilirsiniz.

Yada sitenize özgün bir içerik koyun sonra bu yazı bana aittir yazın izinsiz kullanılmaz kaynak belirtin yazın mecburen sitenizin linkini koycak alıntı yapan kişi bunlara dikkat etmenizi öneririm.

Link çöplüğü olmuş link sitelerine

Ziyaretçilere sitenizi sevdirin değişik faliyetler üretin ben şimdi o faliyetleri söylesem taklitçilik olacak buda size herhangi bi yarar sağlamaz.

İçeriklerinizde düzene önem verin.

Mesela:

Bir sayfalık düz bir yazı var onu kim okumak ister siz istemezsiniz eminimki.Yazdığınız yazılara o içeriğe ait resimler ekleyin.Onla ilgili olsun.Diyelimki kitap hakkında bir yazı yazdınız oraya hemen hoşunuza giden ilgi çekici bir kitap yada sayfa resmi koysanız bu yine sizin lehinize işleyecektir.Ziyaretçilerin o yazıyı zevkle okumalarını sağlayacak ve sitenize işi düşmese bile canı sıkılınca girmeye başlaycak ve yeniliklerinizi takip edecektir bundan emin olabilirsiniz.

KESİNLİKLE kayıt yapmayın bu sizin yararınıza.
Sakınılması gereken hususlar

Kesinlikle ve kesinlikle iframe kullanmayın bu sizin zararınıza olur.iframe nedir:İframe şikecilik hilecilik düzenbazcılıktır iframeden kazanılan hitten hiç bir yarar sağlanmaz örneğin ben şimdi sizin sitenizi kendi sitemde gizli olarak açıyorum ama gözükmüyor ziyaretçiler her sayfayı gezdiğinde iframe kodu çalışarak iframe verdiğim site benim hitleri sömürüyor ama hitiniz eksilmiyor.Bundan kesinlikle kaçınmalısınız.

Ziyaretçileri bıktıracak reklamlar koymayın bundan kastımız popup reklamdır.Her sayfada açılır o sayfayı kapatmak için ziyaretçiler artık bıkar ve sitenizi sevmez hitiniz alçalır.

Tasarımınız çok canlı süslü püslü işe yaramayan böyle çocuk oyuncağı gibi olmamalıdır.Sade ve şık olması kafii.

Gereksiz html kodları kullanmayın örneğin bir siteniz var tutupda anasayfaya televizyon radyo havadurumu sinema kodları böyle akla gelen kodları rastgele dizmeyin amacınız site doldurmak değil öyle sayfa geç açılır ve ziyaretçiler gelmez.Bunları yapanlar amatörlerdir görürsünüz bazı blog,azbuz,tr.gg sitelerinde bende ilk açtığımda öyledim ve inanın ki html kodları nedir bilmezdim derdimki acaba bu televizyonu nasıl buraya koymuşlar falan filan araştırdım ve site yapımında biraz birşeyler öğrendim.

Not:Bu yazı tamamen şahsıma aittir.

Kaynak belirtilmeden kullanmayınız.

Muhammet Yıldız.
Mesaj04.06.2009, 12:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çook Teşekkürler Baştan Sona Okuyamadım Ama

Alıntı:

Gereksiz html kodları kullanmayın örneğin bir siteniz var tutupda anasayfaya televizyon radyo havadurumu sinema kodları böyle akla gelen kodları rastgele dizmeyin amacınız site doldurmak değil öyle sayfa geç açılır ve ziyaretçiler gelmez.Bunları yapanlar amatörlerdir görürsünüz bazı blog,azbuz,tr.gg sitelerinde bende ilk açtığımda öyledim ve inanın ki html kodları nedir bilmezdim derdimki acaba bu televizyonu nasıl buraya koymuşlar falan filan araştırdım ve site yapımında biraz birşeyler öğrendim.

Bende Böyle Başlamıştım..

Mesaj04.06.2009, 13:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben teşekkür ederim
Mesaj05.06.2009, 09:22 (UTC)    
Mesaj konusu: bs

Teşekkürler Wink
Mesaj05.06.2009, 10:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: bs

kutahyamm43 yazmış:
Teşekkürler Wink

ben teşekkür ederim