Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.06.2009, 13:00 (UTC)    
Mesaj konusu: SkyNetAgalar | Big Night Race Hakkında Önerileriniz

Arkadaşlar moda olduğu için ben de oyun yapmaya başladım Smile
Şakayı bir kenara bırakalım meseleye dönelim.Kaç aydır oyun yapmaya uğraşıyorum, senaryo var ama senaryoyu uygulayacak bilgim olmadığı için oyunları hep yarım yamalak kalıyordu.Bu sefer hem yapabileceğim hemde hoş bir oyun yapmaya karar verdim.Şimdi oyunun adını "BNR" (Big Night Race) koydum.Oyunda çeşitli otoban, karayolu, vb yerlerde modofiye kamyonlar ile yarış yapmayı ele aldım.Zaten modofiye kamyon yarışlarını ele alan tek oyun Art Truck adlı japon efsane kamyon oyunudur.Çoğunuz bu oyunu biliyodur belki art Truck oyunundaki kamyonları aynısı şuan Japonya yollarında cirit atıyor: ) Bende bu oyundan esinlendim, buna benzer birşey yapmaya çalışıyorum.Oyunda ilk başta elinize normal bir kamyon veriliyor.Her yarışı kazandığınızda yendiğiniz kişinin kamyonuna el koyup başka bir yarışa katılıyorsunuz.Döngü bu şekilde ilerliyor.fakat oyun hakkında sizlerin birkaç önerisine ihtiyacım var.

1.Oyuna güzel bir hikaye lazım
2.Oyunda hangi tarz müzikler olmalı
3.Oyunda gerçekte bulunan mekanlardan faydalanmak istiyorum.Mesela modofiye kamyon ile yarışabilecek dümdüz bir biliyorsanız o yeri oyuna aktarmayı düşünüyorum.örneğin: Boğaz Köprüsü .buna benzer yerler biliyosanız paylaşın.
4.Oyundaki yollarda sadece modofiye kamyonlar ile dolu mu olsun yoksa oyun gece geçeceği için yollar boşmu olsun?

Ayrıca oyun 3D değil.2D ama 3D gibi görünüyo yani:)

Resmi gördüğünüzde bunların neresi kamyona benziyo diyeceğinizi tahmin ediyorum:D

Resimden anlamışsınızdır umarım yani kamyonun arkasında duran ama birazda yukarıda duran bir kamera açısı var.

şimdi önerilerinizi bekliyorum

En son skynetagalar tarafından 16.05.2014 12:52:37 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj10.06.2009, 13:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

2d olsun fark etmez ama daha kaliteli grafikler kullanmalısın kaliteli programlar kullan...

ayrıca hikaye pek önemli degil gibi gözüküyor basit şekilde bulursun...

gerçege yakın mekanlar 3d oyunlarda olur bence 2d oldugu için kafana göre çizebilirsin bence bu daha kolay olur...oyun çabuk biter...

oyun müzikleri için sadece tempolu-baslı aynı zamanda dinamik hava katacak müzikler seç;sözleri,konuşmaları olmasın sadece müzik olsun Wink
bakınız:Asphalt urban gt 1.0.0 (N-GAGE) s60v1 oyunundaki müzikler gibi

Birde yollarda sadece senin gibi yarışan kamyonlar olsun ama fazla abartma...

bir sorum var oyun game maker ilemi yapılacak yoksa game maker ile yapman daha elverişli olur...
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj10.06.2009, 13:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

hakannet55 yazmış:
2d olsun fark etmez ama daha kaliteli grafikler kullanmalısın kaliteli programlar kullan...

ayrıca hikaye pek önemli degil gibi gözüküyor basit şekilde bulursun...

gerçege yakın mekanlar 3d oyunlarda olur bence 2d oldugu için kafana göre çizebilirsin bence bu daha kolay olur...oyun çabuk biter...

oyun müzikleri için sadece tempolu-baslı aynı zamanda dinamik hava katacak müzikler seç;sözleri,konuşmaları olmasın sadece müzik olsun Wink
bakınız:Asphalt urban gt 1.0.0 (N-GAGE) s60v1 oyunundaki müzikler gibi

Birde yollarda sadece senin gibi yarışan kamyonlar olsun ama fazla abartma...

bir sorum var oyun game maker ilemi yapılacak yoksa game maker ile yapman daha elverişli olur...

Game maker kullanıyorum.Grafiklere gelince zaten grafikler şuan benim için önemli değil.Çünkü bu oyunun daha ilk versiyonu.yani ilk versiyonunu oyunun tutup tutulmayacağını belirlemek için yayınlayacağım.Eğer sevilen bir oyun olursa daha yeni özellikler katarak ve grafiklerini kaliteli yaparak 2. versiyonu yapacağım.Ama ilk versiyonda iyi bir izlenim bırakmak için grafikler çokda kötü olmamalı.Önerilerin için teşekkür ederim hakannet55 söylediklerin oyunun şekillenmesinde önemli payı olcak
Mesaj10.06.2009, 15:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Modofiye kamyon yarışı derken kastettiğim kamyonlar bu tarz olacak Cool