Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.06.2009, 20:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Pi Sayısı Şifreli Ekin Çemberi

Kafaları karıştıran halkalar

Yeni ortaya çıkan bu esrarengiz halkalar kafaları karıştırdı. Çünkü karmaşık bir şifre içeriyor.

İngiltere'deki mısır ya da buğday tarlalarındaki esrarengiz halka şekilleri yıllardır tartışma konusu. İlk iddialara göre bunlar uzaylıların eseri. Ancak daha sonra, "biz yaptık" diyerek ortaya çıkanlar oldu.

Ne var ki İngiltere'deki Barbury Şatosu yakınlarındaki çayırda geçen ay ortaya çıkan iç içe geçmiş dev daireler kafaları karıştırdı. Çünkü bu esrarengiz şekiller, aslında sadece gelişigüzel şekiller değildi.

Bir astrofizikçi, daireleri inceledi ve sonunda şifreyi çözdüğünü açıkladı. Astrofizikçi Mike Reed'e göre bu şekil, matematikteki "Pi" sayısını simgeliyor ve "inanılmaz derecede karmaşık bir şifre içeriyor" .

Aşağıdaki adresten konunun sitemdeki bölümüne bakabilirsiniz;
http://canelmadag.tr.gg/Pi-Say%26%23305%3Bs%26%23305%3B-%26%23350%3Bifreli-Ekin-%C7emberi.htm
Mesaj13.06.2009, 20:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ekin çemberleri genellikle dünya dışı varlıklar tarafından yapıldıgına inanılır, eğer insanların yaptıgını düşünürsek bunu traktör vs. gibi tarım ekip biçme araçlarıyla yapması gerekmekte.. bu da bu şifrelerle birlikte "imkansız" gibi bir şey! düşüncelerinizi bekliyorum..
Mesaj13.06.2009, 20:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yakında siteme Ekin çemberleri hakkında bir arşiv ekleyeceğim..
Ve herbirini de herzamanki gibi burada paylaşacağım...
Mesaj13.06.2009, 21:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

discovery de izlemiştin bunlar insan yapımı 2 sanatça yapmış bunları kanıtları var
Mesaj13.06.2009, 21:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

webdeev yazmış:
discovery de izlemiştin bunlar insan yapımı 2 sanatça yapmış bunları kanıtları var

bu oldugundan emin misin? ve ne ile yapmışlar?
Mesaj13.06.2009, 21:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

webdeev yazmış:

ha bu arada;
ben de discovery'de ekin çemberleri ile ilgili olan belgeseli seyrettim ama bu yoktu diye hatırlıyorum.