Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.06.2009, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu: süper bir tarayıcı oyunu

Oynamanızı tavsiye ederim, güzel ve eğlenceli bir oyun. http://vincenty15.mybrute.com
bu linkten üye olursanız çok sevinirim.

Mybrute nedir, nasıl oynanır, hileleri nelerdir?

Online oyun çılgınlığı her geçen gün internet ortamını kasıp kavurmaya devam ediyor. Bunun temelinde insanların öğrenme eğilimlerinin gerçek hayattan ziyade, oyun ortamlarına yönlenmesi yatıyor diyebiliriz. İnsan düşünen bir varlık olmasından ziyade, oyun oynayan bir varlıktır. Çocukların doğar doğmaz bilinç kazandıklarını iddia edemeyiz, ama oyun oynama eğilimlerinin olduğu yadsınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun insan üzerindeki etkilerini başka bir yazıda incelenebilir, ancak benim değineceğim konu mybrute çılgınlığı

sevimli savaşçılar

mybrute, motion-twin firmasının 15’i aşkın oyunundan sadece biri. Oyun bu sıralar o kadar popüler oldu ki, önümüze gelen her blog ve forumda mybrute linkleri karşımıza çıkabiliyor. Oyunun mantığı çok basit, üye olmadan (bile) bir karakter oluşturup, karşımıza çıkan savaşçılardan herhangi birine meydan okuyoruz. Hesabı açar açmaz 6 kez savaş yapma hakkımız olmasına rağmen, sonraki günlerde savaşma sayımız 3’e düşüyor. Ogame ve mafya tarzı “tıkla-oyna” oyunları gibi saatlerce sizi bilgisayar başına mahkûm etmemesi güzel bir özellik gibi görülebilir. Yalnız oyunun eğlence unsuru ve fantastikliği sizi yeni hesaplar açmaya itiyor. Her yeni karakter, içinde “hız, çeviklik, kuvvet, yaşam, silah ve hayvan” gibi değişkenlerin bulunduğu havuzdan rastgele olarak nasipleniyor. Şansınız fazlaysa bir ayı sahibi olabilir, elinizde bir balyozla rakibinizi ekarte edebilirsiniz. Üst-üste alacağınız galibiyetlerle sonraki seviyelere çıkabilir, kahramanıza yeni özellikler kazandırabilirsiniz. Yalnız oyunun can alıcı noktası ne yazık ki “haşin” bir savaşçıya sahip olmak değil. Oyuna yeni kazandırdığınız arkadaşlarınız size fazladan “1 tecrübe puanı” kazandırıyor.

En iyiler listesine baktığımızda, aslında ilk 10′daki oyuncuların çok fazla savaş kazanmadığını, aksine oyuna kazandırdıkları oyuncu oranında yükseldiklerini görüyoruz. Aslında oyunun hilesi de bu. Birinci ve ikinci sırada bulunan savaşçıların 10,000′den fazla çekirgesi (pupil) bulunuyor. İşte şeytanın avukatı olmak noktasında, mybrute’ün kusursuz bir pazarlama harikası olduğunu görüyoruz. Arkadaşlarını üye yaptıkça yükselen oyuncular, yeni gelen oyunculara verilen (güya) sınırlı savaşma hakkı, bu oyuncuların açtıkları kopyalama hesaplar ve sıkı durun… milyonlarca reklam gösterimi.

savaşçı sayfası

11 kişinin eşit söz hakkına sahip olarak yönettiği bu şirket, geleceğin parlayan yıldızlarından olacakmış gibi görünüyor.

Bu kadar çözümleme yeter. Oyunun hakkını da vermek gerekir. Son zamanlarda beni bilgisayar başına bağlayıp, böyle heyecan veren başka bir oyunun olmadığını söylemeliyim. Ayrıca, internette mybrute hileleri diye başlıklar görürseniz itibar etmemenizi önemle hatırlatırım, çünkü bu tür başlıkların hepsi oyuna yeni çekirgeler kazandırıp, tecrübe puanları sayesinde yeni seviyelere yükselmek isteyen hilebazların uydurmaları.

Her şeye rağmen bu oyuna başlayıp, iyi bir hocaya çekirge olmak isteyenler buradan buyurabilir: http://vincenty15.mybrute.com
Mesaj29.06.2009, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://brutetools.netii.net/english/inventaire.php

ayrıca burdan karakterinizin ilerde nasıl birşey olacağına bakabilirsiniz
Mesaj30.06.2009, 05:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

hani kimse yorum yazmıyacakmı?
Mesaj30.06.2009, 20:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

kimse oynamadımı su ana kadar? :S
Mesaj30.06.2009, 20:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

saol deneyeceğim..
Mesaj30.06.2009, 20:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

bshaber yazmış:
saol deneyeceğim..

Smile tşk ederim bi yerde takılırsan ö.m atarsın
Mesaj30.06.2009, 21:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tam çözemedim ama eğlenceli bir şey. Smile
http://evindelisi.mybrute.com
Level 2 Smile
Mesaj01.07.2009, 03:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

gelistirici yazmış:
Tam çözemedim ama eğlenceli bir şey. Smile
http://evindelisi.mybrute.com
Level 2 Smile

keske benim üzerimden alsaydın üyeliğini
Mesaj01.07.2009, 10:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Linkin olduğuna dikkat etmedim, etseydim alırdım.
Mesaj01.07.2009, 19:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

simdi tekrar alabilirmisin? linkimden? ben oynarım?
Mesaj01.07.2009, 19:23 (UTC)    
Mesaj konusu: Selamlar...

Hem kişisel bir konu hemde kendi linkinden hemde flood.

Lütfen biraz daha hassas olalım... Wink

Mesaj01.07.2009, 19:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

abi forum harbi bozulmuş :S
Mesaj03.07.2009, 00:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

hadi artık oynasın biri şunu Very Happy yorumlarr 100 ksi girmis çok az yorum var Sad
Mesaj03.07.2009, 13:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Flood'un Sonucu Ban'dır Wink
Mesaj27.01.2012, 08:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok Güzelmiş Blogumda Paylaşabilirmiyim Smile
Önceki mesajları göster: