Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.07.2009, 12:44 (UTC)    
Mesaj konusu: Twitter - Eklentisiz, Komik Videosuz, Testsiz Yeni Nesil Fac

Facebook'u faydasız bulup kapatmakla birlikte daha faydalı bir sosyalleşme sitesi aramaya başladım. Aslında aramadım, şans eseri buldum. Msn gibi boğucu olmamalıydı (kişisel kötü anılar), Facebook gibi vakit öldürücü olmamalıydı, sadece arkadaşlarımla iletişim kurmama izin vermeliydi. (Bu konuda hala bloglar bitanemdir, canparemdir.)

Ama arkadaşlarımın, hayatını merak ettiğim insanların büyük kısmı bloglarını uzun aralıklarla güncelliyorlar. Çok azı kişisel günlük olarak kullanıyor. Bunun sebebi de, blogun uzun yazı olanağı vermesi... (Üşenmek Tongue) Anlık olaylar için ise Facebook durum iletisini (şu anda ne düşünüyorsun hedesi) ya da msn durum iletisi kullanılıyor.

Twitter çözebildiğim kadarı ile sadece durum iletisinden ibaret. Foto eklemek yok, dolayısıyla onlara yapılacak yorum yok, komik video yok, "hangi hedesiniz?" testleri yok, eklediğiniz kişilerin kaçının fotolarınıza baktığını bildiren eklentiler ya da bu amaçla açılmış videolar yok. Kişisel tek şey iletileriniz ve onlar da 140 karakterden ibaret. SMS ile tüm arkadaşlarınıza aynı anda "Akşama sinemaya gideceğim, katılmak isteyen?" yazabilmek gibi... Tek kötü tarafı, dileyen herkesin sizi takip edebilmesine izin vermeniz ancak kişisel tek şey iletileriniz olunca, bu çok büyük bir sorun olmuyor.

Henüz keşfedilmemiş, bu açıdan oldukça güzel. Bu daha sömürülmeyeceği anlamına geliyor. Henüz.

Basit İngilizce ile "Twitter ne işe yarar?" videosu.
http://www.youtube.com/watch?v=ddO9idmax0o

Son söz. Gereksiz mi? Belki. Zaman kaybı mı? Olabilir. "Bana ne arkadaşımın o saniye ne yaptığından?!" diye mi düşünüyorsunuz? Bu da bir ihtimal. Ancak şimdilik, alternatifleri arasında en iyisi. Komik video yok diyorum, daha ne diyeyim! xD
Mesaj13.07.2009, 13:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Twitter - Eklentisiz, Komik Videosuz, Testsiz Yeni Nesil

doloreskoloji yazmış:
Henüz keşfedilmemiş, bu açıdan oldukça güzel. Bu daha sömürülmeyeceği anlamına geliyor. Henüz.

Basit İngilizce ile "Twitter ne işe yarar?" videosu.
http://www.youtube.com/watch?v=ddO9idmax0o

Son söz. Gereksiz mi? Belki. Zaman kaybı mı? Olabilir. "Bana ne arkadaşımın o saniye ne yaptığından?!" diye mi düşünüyorsunuz? Bu da bir ihtimal. Ancak şimdilik, alternatifleri arasında en iyisi. Komik video yok diyorum, daha ne diyeyim! xD

YOUTUBE KAPALI.

Mesaj13.07.2009, 13:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet youtube kapalı!
Mesaj13.07.2009, 13:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende açık ama
Mesaj13.07.2009, 13:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

sende AÇık Olabilir AMa Bizde Kapalı
Mesaj13.07.2009, 13:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ama normal yani hiç bir ek birşey kullanmadan açık garip olan o
Mesaj13.07.2009, 13:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

doloreskoloji yazmış:
Ama normal yani hiç bir ek birşey kullanmadan açık garip olan o
Sen Türkiye'den mi giriyorsun... yoksa yabancı ülkeden mi? Ayrıca dns olabilir
Mesaj13.07.2009, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Türkiye'den
Mesaj13.07.2009, 14:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet,siz yurtdışında olmalısınız.YOUTUBE'nin kapatıldığını bilmeyen türk kalmadı Mr. Green

Mesaj13.07.2009, 14:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

doloreskoloji yazmış:
Türkiye'den

Nasıl yani?T^r'den giriş varmı Question

Mesaj13.07.2009, 14:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

ahmnet yazmış:
doloreskoloji yazmış:
Türkiye'den

Aynen öyle
Mesaj13.07.2009, 14:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

doloreskoloji yazmış:
ahmnet yazmış:
doloreskoloji yazmış:
Türkiye'den

Aynen öyle
Yoktur . Türkiye'den Erişim kapalıdır... sizin girme sebebiniz dns'nizin değişik olması olabilir!
Mesaj13.07.2009, 14:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

ahmnet yazmış:
doloreskoloji yazmış:
Türkiye'den

:S youtubea giriş programları var onları kullanın Confused

Mesaj13.07.2009, 14:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Galiba benim Dnsler değişik haklı olabilirsiniz ama ben değiştirmedim bu da garip bir olay.
Mesaj13.07.2009, 15:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerekli Açıklamayı Yapayım :

Windows Klasörü İçinde Bir Dosya Var O Dosyanın İçinde Youtube vb. Yazıo O Dosyadan Youtube ' u Silince Site Açılıyor !

Arkadaş Muhtemelen Bir Bilgisarcıya Bilgisayarını Format Attırmış !
Önceki mesajları göster: