Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.07.2009, 09:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Bedava-sitem Nostalji

Merhaba, Razz

Bu başlıkta bedava-sitem'in eskileri bize ( daha doğrusu yeni kullanıcılara ) eskiden bedava-sitemin nasıl olduğunu, ne gibi şeyler yapıldığını anlatan yazıları olacak.Amacımız eski kullanıcıları burada bir araya getirerek b-s'li eski kullanıcıları biraz da olsa duygulandırmak, Laughing yeni kullanıcılara ise eskiden bedava-sitem'de nasıl bir arkadaşlık ortamı olduğunu anlatmaktır.

Not: Daha önce bu tür konularda hep tartışma ortamı yaratıldı ve konular kilitlendi.Ama bu sefer bunu engellemek istiyoruz, gerginlik yaratan kullanıcılar moderatör'ler tarafından BANLANABİLİR! O yüzden güzel güzel nostalji yapalım. Laughing

Bilgiliyiznet
Mesaj22.07.2009, 09:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle @bilgiliyiznet arkadaşıma çok teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar bedava-sitem yaklaşık 2 yıla dayanan bir hizmettir.

Bizde ilk zamanlarında kayıt olan üyelerdeniz.

O zamanlar çok farklıydık kardeş gibiydik tatlı sert rekabetlerimiz wardı

Birimiz site hakkında bir sey buldukmu hemen öbürümüze yardım ederdik

Eski bs bir aileydi ama artık eski aileme neredeyse tamamen ulaşamaz oldum

Bilgiliyiznet ile konuşurken eski bsyi eski ustaları üstadları serbest bölgeye toplayalım dedik

Bu başlığı okuyan eski bs arkadaşlarımıza sesleniyoruz lütfen bir kaç cümle yazalım bir kaç pragraf bildirelim azda olsa yüzümüzde bir bs camiası eski bs tebessümü olsun modlarda dahil tüm eski camiayı emek verenlerı bu başlığa bir kaç şey yazmaya davet ediyoruz
@gececi40

Mesaj22.07.2009, 09:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben de bs de açıldığı zamanlardan beri vardım... hatırladıklarıma dayanırsam site değerlendirme bölümü yoktu... siteni tanıt bölümü vardı ve en üstteydi... sonra eğlence bölümüm ve yarışmalar bölümüm vardı hatırlıyorsam... ayrıca bedava siteni tanıt bölümünde Ormela abimin dev konusu vardı... her gün iki sitenen reklamının yapıyordu konuda... bu kadan hatırlıyorum ve tabiki eski günlerde herkes kardeşti... kimse bu zamanki gibib birbirini şikayet etmez... ilk önce uyrırdı!
Mesaj22.07.2009, 09:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Razz Bedava-Sitemde Önceden Tartışmalara Yer Yoktu.
Herkes Birbirine Yardım Eder Hoşgörülü Davranırdı.
Moderatörlerimiz Daha Anlayışlıydı Desem Yalan Olmaz Herhalde Razz
Önceden Forum Nedir Bilmiyordum Ki Bunu Bedava-Sitem Sayesinde Öğrendim.
Şahsen Bende Eski Günleri Özlüyorum...

Mesaj22.07.2009, 09:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

2007'den beri burdayım ama forumla ilk 2008'de tanıştım Very Happy
o zaman forum ne demek bilmiodum.
alt sayfa yapmak için o kadar çok uğraşmıştım ki Very Happy
Mesaj22.07.2009, 09:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

@gececi40 evet eski bedava-sitem daha güzeldi.Arkadaşlıklar vs... umarım bu konuda kilitlenmez.Ayrıca eski üyelerimizde bu konuya ilgi bekliyoruz.
@vitaminlik evet ormelanın o konusu neydi be mübarek. Laughing
@japon-cocuk = kısacası yok eski b-s gibisi Rolling Eyes
Mesaj22.07.2009, 09:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba değerli arkadaşlar;

Bende sitenin açıldığı ilk sıralardaydım pusuvadisi-ibrahimuz olarak site açmıştım. Daha sonra en çok yardımda bulunan pusuvadisi--uz olarak bir site açtım. Bunlar silindi ki benim hatamdı. şimdi hazax olarak devam ediyorum.

Eskiden gene gececi40 abimiz, ysnsn, cunobag, selin ablamız, ve daha birçok kişi. vardık yeni kayıtlı olan kullanıcılar nereye reklam yapalım diye değil nerden birşey öğreniriz neticesiyle foruma başlık yada cevap yazarlardı.

Herkes abi kardeşti. Doğrudur arada gene küfürlüler vardı. Ama artık onlarda akıl almışlardır.

Herkes mod olmak istiyordu Very Happy bunun içinde en kaliteli bilgiler toplayıp ve gerçekten içinden geldiği yardıma azmış olan kişilikler paylaşımda bulunurdu. bunlardan biriside alnumel idi. Şimdi oda bir com sahibi.

Belkide onun burdan ayrılış sebebi şimdiki forumu kirletmeler yüzündendir.

Hiç aceba farketmediniz mi size hep uyarılarda bulunan forumu yanlış yerde kullandığınızı için size cevap yazan ve en az reklam yapan kişinin eski bir kullancıı olduğunu. Ve foruma yazı yazarken "bea, kanki , olum, kanka vs" kelimeleri yazmayan tek kişilerin eskilerden olduğuınu.

Eskiden bedava-sitem den önce [halada öyle] homepage-baukasten den haberleri iletmekiçin hepimiz seferber olurduk. ben o yüzden hazax olarak homepage-baukastene üyeydim. almanca çeviri yapıp bilgilemndirmeye çlışırdım yada bunu başkalrı yapardı.

Eskiden forumun hiç bir yerinde gereksiz ve münasebetsizce başlık açmazdık.

Eskiden kimse uyanıklık yapıp yalandan sitemde şu hata var bir bakarmısınız demezsi.

En önemlisi soru sormadan önce araştırma yparlardı bulamazlarsa foruma başlık açıp yardım isterler özel şeyleri de msnde hallerlerdi daha doğrusu hallederdik.

işte eski bedava-sitemden yalnızca birkaç cümle ve anlatamadığım okadr saygın şeyler vardıki!

Tüm Bedava-Site(m)'e iyi günler diliyorum...
Mesaj22.07.2009, 09:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben kısa şekilde anlatıyım...

Eskiden online sayısı çok fazlaydı Mr. Green Mr. Green
Dakikada en az 10-15 konu açılırdı...

Ama dostluk ortamı gene azdı diye düşünüyorum...

Mesaj22.07.2009, 10:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hey gidi eski günler ...

Forum bile ne kadar değişti dimi reklamlar geldi yarışmalar bölümü gitti gençlere özel artık yok gibi modların bazılarının adını bilen bile yoktur belkide ironarcivhes gibbi mesela bazı modlar uzun zamandır görünmüyorlar ysnsen 3 hafta önce döndü mesela bir çok şey değişti

hatırlıyorumda eskiden bi ice-blue tasarım paylaşıldımı hemen herkes fark ederdi en azından ben fark ediyordum şimdi ise o kadar çok paylaşım yapılıyor ki insan dikkat edemiyor ama bu paylaşımların %90 ı gereksiz oluyor Wink

eskilerden hatırladıklarım net-tr ,c-aptain ,cevdetprizrenli , selin, hakkannet,dark-angel vsvs. çok kişi vardı ve hepsiyle konuşurduk arkadaştık şimdi yok bölye birşey
Mesaj22.07.2009, 10:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

xD ben 2006 da yani Bs açıldıgıdı ilk tarihlerd başka bir kullanıcıyla olmuştuştum.Foruma bir defa girdim onda da "Selin" hanımını tanımıyordum sadece avatarını var aklımda.Yine o göz vardı xD
Mesaj22.07.2009, 10:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben de eskilerden sayılırım, 2007 ocakta açtım ilk sitemi.o zamanlar forudma daha bir düzen vardı.kurallara uymayanlar yeni az çok oluyordu ama forumda genel bir disiplin,dostluk,kardeşlik hakimdi.burası sayesinde birçok dostluklar,arkadaşlıklar kuruldu.şu an o zamanki dostlarımdan hala görüştüğüm kişiler var.şimdi yine anımsadım o günleri..
Mesaj22.07.2009, 10:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben İlk Sitemi 2007'de Açmıştım.
@hazax Kardeşime Katılıyorum.Forum Eskisi Gibi Değil.
Mesaj22.07.2009, 10:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

forumu neler bozdu :

önce bi kaç kişi gitti aramızdan eskilerden
daha sonra da selin
selin gitti ve forum bozuldu herkes her bölüme reklam yapıyırdu
daha sonra b-s bir süre kapandı bence en önemli nokta bu
daha sonra birçok kişi daha gitti bu kapanış yüzünden
daha sonra cunabag ve diğer modlar forumla ilgilenmemeye başladı( en azından eskisi kadar)
sonra cunabag ta gitti
ve işte bu haldeyiz

benim görüşümdür
Mesaj22.07.2009, 10:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

b-s ile tanışalı 1,5 - 2 yıl olmuştur.forumla tanışalı 1 yıl oldu bugün Razz

çok uzak değil 7-8 ay önce çok güzel dostluklar vardı şimdi de var ama eskisi gibi değil!hiç tanımadığınız kişilerle o kadar candan sohbet ediyorduk ki sanki 40 yıl tanıyormuşcasına.
eskiden her başlıkta sabah günaydın arkadaşlarım akşam iyi akşamlar kardeşlerim türünden çok temiz niyetle insanlar güne başlıyor veya bitiriyordu ama şimdi öyle mi hemen birisi kişisel başlık açmak yasak diye mesaj yazıyor.
aslında anlatılacak çok sey var ama buraya sığmaz.

@siyahbeyaz-1903
Mesaj22.07.2009, 10:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Forumla tanışalı benimde 1.5 sene oldu. tabiki bu sitemle degil. Zamankop sitemle ve daha önceki 2007 deki ismini hatırlamıyorum pek bide o sitemle

O zamanlar forumda herkes online olur gece- gündüz demeden konu paylaşarak biraz da olsun konun icinde eğlence olurdu. ve Forum bozan o kadar yokdu.

Gececi40 ve biz Bir chat vardı orada tüm bs yi toplardık. .tr.gg deki en eskiler tabiki hocamızda bize eşlik ederdi cağırır konuşurduk chate şimdilerde ise chat olsa bile artık tat yok.

Konu düzenleme butonları gidmeseydi tabiki iyi olurdu ama Kullanıcı oraya küfür yazıp tüm üyeler gördükden sonra modlar tık diye ğirdiginde degiştirirlerdi. yani bende düzenleme olmaması iyi

ayrıca Forumda kardeşlik üst seviyedeydi gerek cevdetprizrenli ve senininternetin _ ismini yanlış yazmış olabilirim. Cok iyi bir kardeşliğimiz vardı he unutmadan net-tr Razz neler gecmişti forumda ama şimdi Sanki Ne bilyim Dağılma dönemi gibi oldu artık tat alamıyorum. eskisi gibi forumdan ve forumada fazla girmiyorum saten.

Tüm eskileri görmek iyi saten yarısıyla hale sohbetliğimiz var Kısaca Nerde o eski ğünlerrrrr