Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.07.2009, 08:11 (UTC)    
Mesaj konusu: CSS İLE TANITIM & REKLAM ALANI

Evet Arkadaşlar Css ile Tanıtım Veya Reklam Alanı Yapıcaz Bunun için Kodları Bulmak Lazım ..

Kod:

<div id="bedava-sitem" style="position:fixed; overflow:hidden; left:10px; top: 5%;  z-index:0">
-------------------------------
İÇERİĞİ
---------------------------------
</div>

Ben Bu Kodu Geniş Anlatıcam..

Şimdi İlk önce "Div"i Bilmemiz Gerek Bilmeyenler Öğrensin :D,..
Div'i Bulduktan Sonra
Kod:
<div id="[color=blue] DIV ADINIZ [/color]"  ...
Şeklinde bir div başlatalım.. bu div'in stilinide bulmak lazım.. style için komutlar gerek ben şunları yazdım ekstradan sizede verdim..

position: fixed;

Fixed Pencereyi Aşağıya Kaydırdığınızda Takip Eder..(örnek için [url="http://www.tasarimsite.tr.gg"]buraya tıklayıp[/url] sola bakın..)

Eğer Sabit Kalması Aşağıya Gelmemesini istiyorsanız sabit kal lan demeyin :D Bunun içinde
position: absolute;i
kullanıcaz yeni haline bakalım..

Kod:
<div id="bedava-sitem.com" style="position:fixed; ..

Haline Geldi.. şimdi sabit kaldı veya kalmadı belirledik..sıra geldi..

Kod:
 overflow:hidden; left:10px; top: 5%;  z-index:0

Komutlarına overflow:hidden'i bilmiom :D şaka şaka ama onuda ekleyin..
left:10px; ####### Buradaki Left Solu Gösteriyor.. 10px;'de soldan ne kadar uzak olucağını belirliyor.. sitenize göre düzenlersiniz..sol değilde sağı kullanmak istiyorsanızda right Yazmanız Yeterli Olucak..
top: 5%; ###### burada top tarafı(yukarı) 5%; ise uzaklığı belirtiyor.. eğer yukarı değilde aşağıdansa bottom yazın.. %'de değilde px ise % yerine px yazın sitenize göre düzenleyin..
z-index:0; ####### z-inden herşeyin önünde arkasında olduğunu belirtiyor.. eğer 0 yazarsak en arkada 9999 yazarsakda en öne gelir..

yeni Haline bakalım...

Kod:
<div id="bedava-sitem" style="position:fixed; overflow:hidden; left:10px; top: 5%;  z-index:0"> ....

Oldu Ve Div Başladı..
Şimdi Buradan Sonra içeriğini yazacaksınız mesela

Bu Olsun Sitemde Kullandığım Bunu

Kod:

<div id="bedava-sitem" style="position:fixed; overflow:hidden; left:10px; top: 5%;  z-index:0">
-------------------------------
İÇERİĞİ
---------------------------------
</div>

içeriği yazan yere yazıyorsunuz ve Sonuna </div> Koyarak HTML'yi Bitiriyoruz..

---------------------------------------------------
ÖNİZLEMESİ İÇİN REKLAM DEĞİL SİTEME UYGULADIM BAKMAK İSTEYENLER SOLA BAKABİLİR.. AYNI ŞEKİLDE BAŞLIĞIN ALTINA DUYURU PANOSU YAPTIM YAPAMAYANLAR MESAJ ATSINLAR .. AMA ÇOK OLURSA MESAJ ATAN GECİKEBİLİR.. ÇOK BASİT...
-----------------------------------------------------

[url="http://tasarimsite.tr.gg"] ÖNİZLEMESİ İÇİN BURAYA TIKLAYIP SOLDAKİ REKLAM ALANINA BAKIN..[/url]

CSS ile Güzelleşebilir.. Alıntı Değildir !! Sanırım Başka Anlatan Olmamış.. Basit Ama Emek Gerektiriyor.. Hayatımdan 20 DK Gitti Çok mu Değil.. Siz Yeter ki Allah Razı Olsun Diyin..Ve tabi sitemede beklerim..
Mesaj25.07.2009, 08:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Site Yanlış Çıkmış Siteme Gitmek için

www.tasarimsite.tr.gg'ye Tıklayın...
Önceki mesajları göster: