Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.07.2009, 19:20 (UTC)    
Mesaj konusu: Saygılı bir biçimde sorudur..lütfen cevap bekliyorum.

Öncelikle merhabalar...
Başlık kilitlenmeyecek diye umuyorum nedeni modlarımızın aşağıdaki iki cevabı :

NOT: Modlardan cevap bekliyorum lütfen..Konu silinirse yine açacağım.(mODLARIN YAZDIKLARINA GÖRE AÇTIM BAŞLIĞI YOKSA AÇMAZDIM)

Turkmayasının şu sözleri :

turkmayasi yazmış:
Soru sorulur,cevap verilir,kilitlenir.Birileri tatmin olmadı diye açık mı kalmalı ?Eleştiri,olumlu ve olumsuz yönleri ele alır...B-S yi ve yönetimi; haddini aşmayacak,saygısızlık etmeyecek şekilde eleştirenleri neden cezalandıralım.Bizim için her olumsuz eleştiri de olumludur

ve kerimdj'in şu sözlerini hatırlatmak isterim:

kerimdj yazmış:
farklı konularınız için başlık açabilirsiniz..kotamız yok.. sınırımız yok..

Bende kimseye saygısızlık etmeden güzel bir şekilde eleştiri yapmak istiyorum...
Bunun yasak olmadığı 2 modumuzda bildirmiş zaten...

Sorularım açık ve net olacak ve resimlerle destekleyeceğim.

Öncelikle bugün bedava-sitem tarihinin üst üste en çok banlanan kullancısı olmuşumdur sanırım...Bu satırları yazarken banlıyım aslında ama editöre ulaşana kadar en az 4 defa banlandım ve banım başka mod tarafından açıldı.
Şu anda banlıyım bu yazının sonuna geldiğimizde banım açılacaktır inşallah.Çünkü haksız yere banlandığımın farkındayım.

Maraşultraslan adlı mod arkadaş bir başlığı kilitledi bugün.
Kendinsine özel mesaj ile neden kilitledin diye sordum.Çünkü aynı başlıktan tonla açılıyor ve başlık yanlış bir başlık değil..Reklam vs. yok soru soruyor arkadaş bizde yardım ediyorduk.neyse...

kendisine aynen aşağıdakileri söyledim fakat şunuda bilmenizi isterim eleştiri eleştiridir.Kendisinde gördüğüm yanlışları forumda değil özel mesaj yolu ile ilettim kendisine ve suçlu ben oldum...

Alıntı:
http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=117919

başlığı neden kitledn ?
smf den falan anlamadığın içinmi...
o bölümde ona benzer tonla başlık açıldı ve kitlenmedi!
sen neden kitliyorsun anlam veremiyorum..adam yardım ediyoruz...

daha sonra kendisi :

Alıntı:
Bırakta serbest bölge kurallarını senden iyi bileyim
açılması daha uygun olan bir bölüm varki kilitlendi.!
Ayrıca böyle yargısız infaz yapma anlamadığın içinmi bu nasıl laf ?
Bir başlığı kilitlerken kurallarda aklımızda unutma

Bunun üzerine aynen eksiksiz şunları söyledim : (burada hakaret yoktur arkadaşlar,kendiside kabul etti aşağıdaki konuşma geçmişinde dolaylı yönden hakaret etmeye çalıştın dedi..hayır ben saygılı bir biçimde eleştiri yaptım zaten )

Alıntı:
öncelikle modluğu biklmediğini sende biliyorsun..
bu forumda başlık kitleme sevdalı tek insan sensin..
sen gelince heryer kitleniyor..
modluk bu değildir senden önce modluk yaptım ve senin mod olmanı istemeyende bendim.. iyi hatırlarsan sağdan soldan birşeyler çalarak bir yerlere gelmeye çalışanda sendin.. o nedenle o konuyu bir kenara bırak.

kuralları bizde biliyoruz.
o adam o soruyu orada sordu daha öncede başkaları sordu çünkü..ama daha önce kitlenmedi..

smf bilmediğin içinmi derkende "daha html bilmeyen " bir insan smf bilemez onu vurguladım..

kolay gelsin

Daha sonra sürekli banlanmaya başladım..başka bir mod banımı açtı.
Kerimdj'e söyledim ilgileneceğini söyledi.
Msne girip maraşlıya sordum...gerisi aşağıdaki resimde. ( maraşlı arkadaşımız beni engelleyip çıktı..haklı olan insan kaçmaz diye düşünüyorum)

NOT:Resim büyüktür geç açılabilir.

Ve kaçtığının kanıtı olarakta msn penceresinden bir resim :

Şimdi madem bu sözlerden sonra ben banlandım ve maraşlı benim ona hakaret ettiğimi söyledi o halde özel mesaj atıp :
*sitemi beğenmeyenler
*css'den,htmlden anlamadığımı söyleyenler
*dandik bir kullanıcı olduğumu söyleyenlerde banlansın...
madem ben bu yüzden banlandım bu kurallar ortaya çıksın artık.

Arkadaşlar şimdi geleceğim konu bu konudan daha kötü bir olay...
Net-murat adlı uzman arkadaşımız forumda şu cümleleri kullanmış :

net-muratt yazmış:
uzun süredir eksik olan haşereler yine işgal etmiş forumu anlaşılan Razz

dostum sizin ilacınız varmı yaf...

birçok yere baktım yok diyorlar Razz

Bu yazıdan rahatsız olan "antispamteam" net-murattın kullanıcılara karşı hoş olmayan sözler söylediğini ve banlanması gerektiğini talep etmiş...
Başlık : http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=117391&start=15
Bunun üzerine net-muratt banlandı...
Biraz süre sonra kendisine hal hatır sordum aşağıdaki resimler sırasıyla benim ve net-muratın konuşma diyolaglarıdır...

NOT: İnanmayan yönetici veya mod varsa özel mesajlarıma girme yetkileri olmasa bile forum adminine söyleip bakabilirler.

bin907 :

net-murat :

bin907 :

net-murat :

bin907 :

net-murat :

[b]Evet banı açıldı gerçekten...Kendisi başta "hayır kurallar öyle dedi banlanmayı hakettiğini söyledi" ama banı açıldı...Şimdi sizlere soruyorum yönetim o arkadaşın banı haklı olduğu halde açılıyor ben haksız yere banlandığım halde sürekli açılıp kapanıyor...

Ağustosta gideceğim dedim zaten...2 gün daha bekleyin seneye kadar banlayın isterseniz..
Mod arkadaşımız neden kendi keyfine göre banlıyor ?
Bana özel mesaj ile atıp sen şundan anlamıyorsun bundan anlamıyorsun diyorlar..Onlarıda banlayalım...

Yada forumda şu sözleri sarfeden kerimdj :
Alıntı:
birşeyler bildiklerini zannedenler aslında hiçbirşey bilmiyorlar

Bu sözü üzerine alınan herkez şikayet etsin kerimdj'de banlansın o halde...
Böyle saçma bir sebeb olurmu arkadaşlar ?
Maraşlı arkadaş dolaylı yönden hakaret ettin diyor..
Dolaylı anlatım biçimi okuyucunun anlama mantığına kalmıştır..Nası isterse öyle anlar...

Gelelim başka konuya...
Biz dertlerimizi kime söyleyeceğiz ?Modlara...
Gökşene özel mesaj atıyorum sürekli banlanıyorum diye bana verdiği cevap :" bana sitem etme" ...bu nasıl modluktur..biz kime şikayet edicez sorunlarımızı?
Bunuda geçtim...Attığım özel mesajda beni banlayanı soruyorum bildiğini söylüyor ama modun adını söylemiyor...Daha sonrada her mod banlamak zorunda diyor..Fakat kendisinin banlamadığınıda en başında söylemişti zaten...
İsteyene bunların resimlerini koyarım buraya.
Tehdit değil kanıttır bunlar.Hakkımı resimlerle savunmak en büyük hakkımdır.

Ayrıca gokseen adlı modumuz beni saatlerce banlayan modun adını vermiyor...sürekli çelişkili cümlelerle konuşuyor..sebebi nedir ????
Tüm bunların cevaplarını bekliyorum.
Ben eğer haksızsam üsttteki verdiğim örneklerde hakedeenlerde cezalarını çeksinler o halde..
Mesaj30.07.2009, 19:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Gelelim başka konuya...
Gökşene özel mesaj atıyorum sürekli banlanıyorum diye bana verdiği cevap :" bana sitem etme" ...bu nasıl modluktur..biz kime şikayet edicez sorunlarımızı?
Bunuda geçtim...Attığım özel mesajda beni banlayanı soruyorum bildiğini söylüyor ama modun adını söylemiyor...Daha sonrada her mod banlamak zorunda diyor..Fakat kendisinin banlamadığınıda en başında söylemişti zaten...

Ayrıca gokseen adlı modumuz beni saatlerce banlayan modun adını vermiyor...sürekli çelişkili cümlelerle konuşuyor..sebebi nedir ????
Ben eğer haksızsam üsttteki verdiğim örneklerde hakedeenlerde cezalarını çeksinler o halde

1-)Burdan bütün forum kullanıcılarınadır bu sözüm..Eğer banlanmışsanız sizi banlayan moderatörü bularak sadece nedenni sormak şartıyla mesaj atmalısınız..Konu sayısı 20'ye ulaşan mesajlar atarsanız haliyle moderatör arkadaşlar rahatsız olacaktır..
2-)Arkadaşlar kurallara aykırı davrananlar bölümünde olan kullanıcılar günlük olarak bütün moderatörler tarafından banlanırlar..Bu moderatörlerin en doğal hakkıdır.
3-)Bin907 adlı kullanıcı bu resimleri niçin buraya koymaya meraklı..Çünkü ö.m ile attıgı mesajda ilk attıgı mesaj da aynen şu ifadeyi kullanmış."bu özel mesajlarıda foruma koyacağım artık " Bu nedir ?..İnsan neyi niçin kime bir şeyleri kanıtlamak ister ki ?
4-)BU KONU HAKKINDAKİ SORUNLARINIZI ONLİNE BİR MODERATÖRE BİLDİREBİLİRSİNİZ..AYRICA BU BAŞLIĞA MESAJ YAZAN KULLANICILAR FORUMDAN SÜRESİZ OLARAK BANLANACAKLARDIR.BU BİR UYARIDIR..SORUNLARINIZI Ö.M YOLUYLA HALLEDİNİZ..
Mesaj30.07.2009, 19:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben de merak ediyorum Rolling Eyes
bin907 adlı arkadaşımızın banını açan moderatör bendim.
Çünkü haksız yere banlanmıştı! net-murat'ın geçerli bi sebeple benim tafaımdan banlanıp tanıdığı bir mod olan kerimdj'in onun banını açması gibi bir olay değil yani benimki Wink
Gördüğünüz gibi PM'lerde hakaret vs. gözükmüyor ve arkadaşımızın banlanması tamamen keyfi bir sebeptir. Ben de bunu düzeltmek arkadaşın haklarını korumak için banını geri açtım. Çünkü bu forumda her zaman doğruları söyleyenler banlanıyor benim 1 sene önceki dosyalarımı açmak istemiyorum aynı şeyler benim de başıma gelmişti. Bu yüzden de hakkı yenilen herkese her zaman destek olurum burada Wink

Mesaj30.07.2009, 19:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:
Alıntı:
Gelelim başka konuya...

Ben eğer haksızsam üsttteki verdiğim örneklerde hakedeenlerde cezalarını çeksinler o halde

1-)Burdan bütün forum kullanıcılarınadır bu sözüm..Eğer banlanmışsanız sizi banlayan moderatörü bularak sadece nedenni sormak şartıyla mesaj atmalısınız..Konu sayısı 20'ye ulaşan mesajlar atarsanız haliyle moderatör arkadaşlar rahatsız olacaktır..
2-)Arkadaşlar kurallara aykırı davrananlar bölümünde olan kullanıcılar günlük olarak bütün moderatörler tarafından banlanırlar..Bu moderatörlerin en doğal hakkıdır.
3-)Bin907 adlı kullanıcı bu resimleri niçin buraya koymaya meraklı..Çünkü ö.m ile attıgı mesajda ilk attıgı mesaj da aynen şu ifadeyi kullanmış."bu özel mesajlarıda foruma koyacağım artık " Bu nedir ?..İnsan neyi niçin kime bir şeyleri kanıtlamak ister ki ?
4-)BU KONU HAKKINDAKİ SORUNLARINIZI ONLİNE BİR MODERATÖRE BİLDİREBİLİRSİNİZ..AYRICA BU BAŞLIĞA MESAJ YAZAN KULLANICILAR FORUMDAN SÜRESİZ OLARAK BANLANACAKLARDIR.BU BİR UYARIDIR..SORUNLARINIZI Ö.M YOLUYLA HALLEDİNİZ..

1.Sana kim banladı dedim bildiğini söyledin fakat o kadar sormama rağmen isim vermedin...sonra 20'ye ulaşması normaldir.ayrıca karşılıklı konuşmalar onlar.

2.bütün modlar banlıyorsa benim banımı neden açan mod var ?

3.reismleri neden koydum çünkü haklı olduğumu göstermenin en güzel yolu budur...Neden kanıtlamak istiyorum ? Çünkü haklı olduğumu göstermek istiyorum...

4.Bu konuya başka kullanıcılar cevap veremez vs. gibi birşey olabilirmi ? bu nedir ? kullanıcıları ban ile korkutarak yorum yapmasını engelliyorsunuz...
Bu konu sayıgısz değil sayıglı bir konduur..
Kerimdjin alıntısına bakarsan görürsün...yasak değil.
saygı var.
Mesaj30.07.2009, 19:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kim haklı kim haksız herşeyi kanıtladım..
Herşey ortada..
göksen yazdığı mesajda "süresiz banlacaklardır" diyor..
konu yasak değilki...
sıradan bir konu...
kurallara uygun bir şekilde hemde..

Lütfen kimse korkmasın arkadaşlar.
Hakan beyede daha fazla kanıtla haklı olduğuma dair mail hazırlıyorum.
Mesaj30.07.2009, 19:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Kod-adresi.tr.gg Dün gece Banladım Ama kimin ve Niçin Banladığını bilmiyorum

Lütfen bi açıklama....

Mesaj30.07.2009, 19:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

trggcanavari yazmış:
Çünkü haksız yere banlanmıştı! net-murat'ın geçerli bi sebeple benim tafaımdan banlanıp tanıdığı bir mod olan kerimdj'in onun banını açması gibi bir olay değil yani benimki Wink
Gördüğünüz gibi PM'lerde hakaret vs. gözükmüyor ve arkadaşımızın banlanması tamamen keyfi bir sebeptir. Ben de bunu düzeltmek arkadaşın haklarını korumak için banını geri açtım. Çünkü bu forumda her zaman doğruları söyleyenler banlanıyor benim 1 sene önceki dosyalarımı açmak istemiyorum aynı şeyler benim de başıma gelmişti. Bu yüzden de hakkı yenilen herkese her zaman destek olurum burada Wink

Öncelikle şunu yazmak belirtmek isterim ama bu durumda da bedava-sitem moderatörleri arasında haksızlık var görülecek.. Kullanıcılarımızın üyelerimizi bildirmek adına belirtmek isterim..
Ben kimsenin banını keyfi olarak kaldırmadım ne netmuratın nede başkasının..
fenercafe (bin907) geçen ay serbest bölgedeki farklı banlancaklar arasında diger takım arkadaşlarımın o konuyu esas alarak 1 günlüktü ynalış hatırlamıyorsam ve banın bitimine 2-3 saat kalamı ne banını kaldırdım.. Bugun kü banlama ve ban kaldırma olayına gelince.. trggcanavari yaptıgın öncelikle kurallara ve yönetime aykırıdır.banlayan kişi neden banladıgını sorabilirdin..sorma yoluna gitmeden ban kaldırdın,geçen günkü netmurat olayıda kural ihlalidir.şimdi gelelim bugunkü olaylara..Marasultraslan durumu bildirdi..Moderatöre saygısızlık konuşma ve buna benzer durumların oldugunu ayrıca banın her seferinde kalktıgını..trggcanavarida sorması belirtmesi gerekiyor... Moderatör Banlıyor diger Moderatör açıyor.. Artık konu intern konusudur. haklı haksız karar verecek merci odur..
saygılarımla..

Mesaj30.07.2009, 20:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

adı üstünde özel mesaj bırakında özel kalsın foruma koymanın bence bir anlamı yok supporta atın uygun görürse alır modlugunu zaten :S
Mesaj30.07.2009, 20:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

kerimdj yazmış:
trggcanavari yazmış:

Öncelikle şunu yazmak belirtmek isterim ama bu durumda da bedava-sitem moderatörleri arasında haksızlık var görülecek.. Kullanıcılarımızın üyelerimizi bildirmek adına belirtmek isterim..
Ben kimsenin banını keyfi olarak kaldırmadım ne netmuratın nede başkasının..
fenercafe (bin907) geçen ay serbest bölgedeki farklı banlancaklar arasında diger takım arkadaşlarımın o konuyu esas alarak 1 günlüktü ynalış hatırlamıyorsam ve banın bitimine 2-3 saat kalamı ne banını kaldırdım.. Bugun kü banlama ve ban kaldırma olayına gelince.. trggcanavari yaptıgın öncelikle kurallara ve yönetime aykırıdır.banlayan kişi neden banladıgını sorabilirdin..sorma yoluna gitmeden ban kaldırdın,geçen günkü netmurat olayıda kural ihlalidir.şimdi gelelim bugunkü olaylara..Marasultraslan durumu bildirdi..Moderatöre saygısızlık konuşma ve buna benzer durumların oldugunu ayrıca banın her seferinde kalktıgını..trggcanavarida sorması belirtmesi gerekiyor... Moderatör Banlıyor diger Moderatör açıyor.. Artık konu intern konusudur. haklı haksız karar verecek merci odur..
saygılarımla..

Bakıyorumda "net-murat"ın banının açıldığı olayı bir kaç kelimeyle geçiştiriyosunuz.
Bin907 bana her gelen PM'i ve msn konuşmasını attı. Ve haklı durumda olduğu kararına varıp banını kaldırdım. Konuşmalara ve PM'lere bakın lütfen sizce maraslımı haklı? Sadece üstün yetkileri olduğu için onun moralini bozan birşey söylediği için bin907'yi banladı. Ortada net-murat'ın "haşere" lafı gibi bir hakaret söz konusu bile değil veya daha ilerisi.
Bence bu konunun yeri burası(Serbest Bölge). Hem böylece kanıtlara dayanarak üyelerimiz de söz sahibi olma şansı yakalar çünkü bu konu onları da ilgilendiriyor. Onlardan üstünlerin neler yaptıklarını onların da bilmeye hakkı var.
Mesaj30.07.2009, 20:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben kimsei başka konuların içine katmasın...

tepkim çok daha sert olabilir...

ben kimseyi rencide etmedim....
lafım pardon yazım ortayaydı...
siz niye üstünüze alınıyorsunuz...

zamanında bana etmedikleri hakaret kalmayan, rencide eden, yetkili olmadıgım bölgeye yazarak tüm özelimi açanlar şimdi burada sütden çıkmış ak kaşık gibi yorumlarda ve eleştirilerde bulunmasınlar...

ayrıca msn ve özel mesajda konuşulanlar özeldir...
bunu paylaşana bizim buralarda birşey derler ama banlanmak istemiyorum...anlayan anladı sanırım...
Mesaj30.07.2009, 20:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yazılarda gördüğüm üzere Marasultraslan'ın geçerli bir nedeni yok
.bin907 arkadaşımız ısrarlar nedenini sormuş ama cevap alamamış.
Mesaj30.07.2009, 20:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Üyeleri sadece üye olarak görüyorlar.Bizim yetkimiz olmadıgı için kimse bizi bir şeye saymıyor.En ufak yanlışta hemen ban yiyoruz.

UpLoad Seçeneği 2 İçin Tıklayınız.
Mesaj30.07.2009, 20:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

uploadex yazmış:
Üyeleri sadece üye olarak görüyorlar.Bizim yetkimiz olmadıgı için kimse bizi bir şeye saymıyor.En ufak yanlışta hemen ban yiyoruz.

Bir iki hafta önce bende banlandım.Ama nedenini sormadım.Tüm mesajlarıma bakabilirsiniz. Eminimki hiçbir yanlışım yok!
Mesaj30.07.2009, 20:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-muratt yazmış:
ben kimsei başka konuların içine katmasın...

tepkim çok daha sert olabilir...

ben kimseyi rencide etmedim....
lafım pardon yazım ortayaydı...
siz niye üstünüze alınıyorsunuz...

zamanında bana etmedikleri hakaret kalmayan, rencide eden, yetkili olmadıgım bölgeye yazarak tüm özelimi açanlar şimdi burada sütden çıkmış ak kaşık gibi yorumlarda ve eleştirilerde bulunmasınlar...

ayrıca msn ve özel mesajda konuşulanlar özeldir...
bunu paylaşana bizim buralarda birşey derler ama banlanmak istemiyorum...anlayan anladı sanırım...

net-murat bu ne güzel üsluptur...
yine aynı şekilde işte...
yok niye üstüne alınıuyorsun ?
böyle birşey varmı arkadaşım...
herkez üstüne alınabilir söylediklerini...

özel mesajları paylaşmayıp kendi hakkımı nasıl savunucam ?
sen haklı olduğun bir konuyu nasıl savunursun ?
ayrıca o özelini açtığım zaman geçmişte kaldı...
geçmişe mazi derler.
birbirimizi çok iyi tanıyoruz arkadşaım...

bu kullanıcı adı ile yazdım çünkü modlar öle demişti.
herşeyi kurallar dahilinde yapıyorum.
Mesaj30.07.2009, 20:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

sendenmi ögrenecegim...
sadece gülüyorum size Smile))

demek geçmişe mazi heee Smile

ben unutmadım ama...
şansınızı zorlamayın derim..

yeni arkadaşlarada şunu söylemek pardon yazmak isterim
sakın ola bu şahısların oyununa gelmeyin..
bu kendini bilmezlerin tek amaçları bu forumu karıştırmak ve kendi ellerine geçirmekti...

arkadaşlar şimdide yeni bir taktik izliyorlar Smile
Önceki mesajları göster: