Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.08.2009, 19:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Türkler Nasıldırlar Ve Nasıl Olmalılar?

Evet arkadaşlar...

Türklerin öncesi sonra ve olmamalı veya olmalı dediğiniz maddelerin buluşmasını istediğim başlığa hoşgeldiniz...

Polemik oluşturmadan Milletimizi tanıtıp daha iyi anlamak için bu başlığı açmış bulunmaktayım...

Lütfen gereksiz sohbet açabilecek veya nizami çizginin dışına taşınıp konunun kilitlenmesine sebebiyet verebilecek sevaplar vermeyiniz...
Mesaj07.08.2009, 19:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tek cümle yeter galiba; Şu Çılgın TÜRKLER !
Mesaj07.08.2009, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Selamlar...

"TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI,HARBETMEDİĞİ SÜRECE,SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!"(en-Nesei,Sünen en-Nesei,4,s:44)

"SİZLER;TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR"(el-Buhari,4,s:34,35,156,Sahih-i Müslim,17,s:37,3Cool

"Allah'ın "Doğuda" bir ordusu vardır.Onun adını TÜRK koymuştur.Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır"(Hadisi nakleden Kazvini.el-Kaşgari,Mahmud,Divanü'l-Lügat et-Türk,İstanbul,1333,s:292)

Efendimiz (SAV) şöyle buyuruyorlar:

TÜRKLER DÜNYAYA İKİ DEFA HÜKMEDECEKTİR...

Burda benim anladığım :1.OSMANLI İMPARATORLUĞU 2.TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Mesaj07.08.2009, 19:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

herşey ilk eğitimle başlar sanırım ki bu türkiye'de şu an sıfır.
herkes kendi ilgi duyduğu alanda en iyi şekilde eğitilmeli diye düşünüyorum. yani yabancı dil okuyan adama matematik fen soruları çözüdrerek bi yere gidilmez diyorum ( kendi örneğim xD )

ayrıca diğer yandan eğitime din karıştırılmamalı derim bu sadece türkiye'de mi başka yerlerde de var mı bilmiyorum ama mesela ilköğretimde din kültürü dersi var ve dersin içeriği tamamen islamla ilgili yani türkiye'de eğitim gören kişi islamla ilgili bilgileri öğrenmek zorunda inanmasa bile.

türk dediğin müslümandır mantığı yanlış yani bence, türk dediğin de bir insandır ve düşünceleri vardır dolayısıyla istediği şeye inanma hakkı vardır bu yüzden de herkese eşit imkanlar sağlanmalıdır.

bunların dışında herkes kendini toplum olarak hissetmeyi bırakıp tek bir birey olmalı yani herkesi sadece kendisi ilgilendirmeli. Bu konuda avrupa'yı örnek verebiliriz sanırım.

Yani demek istediğim herkes istediği gibi bir hayat yaşama hakkına sahip ama herkes birbirine müdahale ettiği için (gerek sözle gerek bakışla gerek başka şekillerde) herkes tek tip olmaya sürükleniyo.

kimse kimseye sen nası bir tipsin deme ihtiyacı hissetmeyecek yani özetle.
yine eğitim konusuna bakarsak aile eğitimi de fazlaca sıkıntılı bence. tabi bu sadece türkiye'de olan bişey değil ama çocuğa isim koymak en başta onu bir kalıp içine koymaya yönelik olabiliyo. küçük yaşlarda başlayan dini eğitim, örfi geleneklerin öğretilmesi ayrıca cinsel konuların küçüklükten itibaren ayıp olarak öğretilmesi en büyük yanlışlardan biri derim. Cinsel konular aile içinde hiç kimsenin utanmasına yer bırakılmayacak şekilde konuşulabilmeli ki ilerde kulaktan dolma, arkadaş arası söylentilere kulak asmasın.

onun dışında da türk milleti şöyle büyüktür böyle iyidir filan demicem zaten ben hiç bir milletin özel olduğuna inanmam. milletler insanların çıkardığı bişey olmakla beraber kendi milletini özel olarak göstermek de yine insanların altından çıkan bişey olduğu için bizim millet doğuştan şöyle böyle demek yanlış olur diye düşünürüm.

Mesaj08.08.2009, 10:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Türkler nasıl olmalı ?

Türkler,eski uygarlıklara dayanmalı.
Mesala OSMANLI DÖNEMİ tambir türk dönemidir,o dönemleri unutmamak lazım gelenek ve göreneklerimizi yapmamız lazım.Bir türk olarak,yabancı markalara pekde değer vermemek lazım Very Happy

Türkler türk olduklarını unutmamalı,TÜRKİYE TÜRKÇESİ ile konusmalı.

Mesala msn de, yada sanal alemde.

Selam yazıcaksınız
SLM
Merhaba yazıcaksınız
MRB

ben kesinlikle bu tür iletişime karşıyım.Türklük elden gidiyor..

Nasıl bir türk olmalı diyorsun ya.

Türk olacaksın,Türkün türkü,yabancının türkü değil.

Unutmayın OSMANLI DEVLETİ olsun,diğer uygarlıklar olsun.

TÜRKLER herzaman namuslu ve şereflidir.Ama bu döneme bakıcak olursak

ben hiç göremıyorum böyle birşey

Örnek vericek olursakda Ergenekon ?

Ergenekon nedir,sacma bişeydir ERGENEKON bir türk destanıdır.Bu ismi lekelemeye çalısanlar ilerde cezasını çekecektir.. Wink

İyi günler fazla uzatmayara gerek yok Very Happy