Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.09.2007, 11:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Devrim Ateşi!!!

dddeniz.tr.gg
devrim ateşi
Mesaj01.09.2007, 12:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

tartışmak iyidir yaa Very Happy tabi hakaret olmadığı sürece Cool

saygılarımla.
Mesaj02.09.2007, 10:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

konunun tekrar açılmasında emeği geçen yönetici kardeşime çok teşekkür ederim Wink
Mesaj02.09.2007, 10:54 (UTC)    
Mesaj konusu: cvp

AKP NIN YOLSUZLUKLARI SAYFASI GUSEL OLMUS AMA TERORİST OLAN AHMET KAYANIN VİDEOLARI FALAN HİÇ TE HOSUMA GITMEDİ.
Mesaj02.09.2007, 10:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

yeniden ahmet kaya olayına dönmeyelim.biraz araştırmanızı tavsiye ederim.saygılarımla...
Mesaj02.09.2007, 11:11 (UTC)    
Mesaj konusu: ahmet kayayını nie savunuyorsun

araştıracak fazla bişey yok herşey ortada
Yıl 1999. Almanya'nın Münih Kenti'nde 'Barış, Demokrasi ve Özgürlük Festivali' İsimli etkinlikte Abdullah Öcalan posterinin altında on binlerce pkk yanlısına-ki (elde taşınan pankart ve bayraklar onu gösteriyor) konser veren bugün için öldüğü iddia edilen Ahmet Kaya’nın şok görüntüleri Türkiyede ilk kez haberkenti.com’ da yayınlanıyor.

“DOST APO’YU ÖZLEDİK!”

Kaya kendisini izlemeye gelen kalabalığa “Kürdüz Biz” isimli şarkısını seslendirirken “barışı özledik” sözlerini değiştirerek “o dostu özledik” ve tekrarında ise “Apo’yu özledik!” diyor.

Şarkının sözlerini “Apo’yu özledik” şeklinde değiştirdikten sonra dinleyicilerinden zafer işaretleri ve “biji serok apo” sloganları atarak alkış alması onun 3 defa daha aynı sözlerle aynı şarkıyı tekrarlamasını sağlıyor.

SANATI BİZİ İLGİLENDİRİR DİYENLERİN BU GÖRÜNTÜLERDEN VE BU ŞARKISINDAN HABERİ YOK!

Iste o konser deki şarkı kayiti:

Ahmet Kaya-Almanya Konseri

Kürdüz ölene kadar

Vallahi biz dostu özledik

Kürdüz ölene kadar

Vallahi barisi özledik

Kürdüz sonuna kadar

Vallahi APO ’yu (Terörist başı Abdullah Öcalan) özledik

Kürdüz sonuna kadar

Vallahi biz dostu özledik

ŞARKI ARASINDA KIŞKIRTAN KONUŞMASI

“Yasamak,tek basina birsey degil.Yasamak,kari koca olarak yasamak birsey degil.Yasamak,iki kisiyle yasamak da birsey degil.Yasamak,onurunla,namusunla,ulusal kimliginle,halkinla yasamaktir.Onurlu yasamaktir,serefli yasamaktir.

Biz bedeli ne olursa olsun yasamimizin hiçbir zerresinde ne Türkiye ne de Türk düsmanligi yaptik.Ama biz hayatimizin basladigi noktadan bu güne kadar geçen süre içerisinde bagimsiz,demokratik bir ülkenin dürüst Kürtleri olarak yasamak istedik.

Artik savas naralarinin yerine baris naralarinin alanlari doldurdugu bu zamanda,çok dogru seyler yapmaya yüz tutmus su anlarimizda sakin olaki akliniza söyle birsey gelmesin. Acaba buralardan uzaklara mi gidiyor? Yok öyle birsey…

Baris ve baris yanlisi insanlar onurun ve namusun dimdik silahidir.O yüzden biz askla,sevdayla,kavgayla büyüdük.Bu yüzden sakin ola ki barisi teslimiyet gibi düsünenler böyle bir gaflete düsmesinler.Biz sevdayi da biliriz,kavgayi da biliriz.”

AHMET KAYA NASIL BİTTİ!

· Şubat 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği’nin (MGD) ödül töreninde “Artık Kürtçe okuyacağım. Kürtçe klip çekeceğim. Bu klibi yayınlmayanlar Kürt halkına hesap vermek zorunda kalacak' şeklindeki sözleri nedeniyle “Halkı din, dil, ırk ayrımı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik ettiği' iddiasıyla bir günlüğüne cezaevine giren Ahmet Kaya, yurtdışına çıktı ve bir daha geri dönmedi. Birçok davadan yargılanan ve mahkumiyeti bulunan Kaya’nın seyir defterinden bazı notlar şöyle:

· MGD’de yaptığı konuşma nedeniyle 6.5 yıldan 13.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıp beraat etti.

· Temmuz 1999’da Münih’te verdiği bir konserde “Arabamı şerefsizlerin memleketinde bıraktım' dediği iddia edildi.

· Frankurt’ta PKK’yı öven konuşması nedeniyle İstanbul 3 No’lu DGM’de 10 Mart 2000’de hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı.

· 1993’te Almanya’da Abdullah Öcalan’ın posteri önünde konser verdiği gerekçesiyle 3 yıl 9 ay ağır hapis cezasına mahkum oldu.

· Kasım 1993’te Berlin’de verdiği konserde “Dağdaki adamın paraya ihtiyacı var' dediği için yasadışı terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten 4.5 yıl ağır hapisle cezalandırıldı.

· Nisan 1999’da, Almanya’daki konserinde, “Beni de İmralı’ya o saygı değer şahsın yanına koyun' dediği için hakkında soruşturma açıldı.

· Mart 1999’da Hollanda’nın Rotterdam kentinde verdiği konserde Öcalan’ı kastederek, “Vallah bir dostu özledik. Kürdüz ölene kadar. Barışı özledik. Vatansızlıktan üşüdük' diyen Kaya, Haziran 1999’da Hamburg’daki konserde, “Türkiye’yi çok seviyorum. Andım var Dersim Dağı’nın tepesine ev kuracağım. Bu savaşı durduracağız' diye konuşuyordu.

· Fransa’da verdiği konserde aldığı 4.5 milyar lira ile PKK krizine yol açtı. PKK’lılar ‘örgütün adını kullanıp lüks içinde yaşıyor’ diye bu kezde Kaya’ya tepki göstermişlerdi.

TÜRK MEDYASINDA İLK KEZ

1999 Yılında Almanya’da düzenlenen konserin organizatörlerinden biri de olan Medya tv de gösterilen bu görüntüler zamanla hasır altı edilmişti. O dönemde Konserden haberdar olan Hürriyet ve Milliyet gazeteleri Avrupa temsilcileri haberi “ Ahmet KAYA hangi dostu özledi” şeklinde haberi vermiş ve Kaya’nın sadece “DOST” Demesini eleştirmişlerdi Açık açık “APO” kelimesinden ise bihaberdiler. Şimdi teknoloji ilerledi, aradan 7 yıl geçti Türkiye internetle tanıştı insanların haber kaynakları internete taşındı . Dolayısıyla geleneksel medya yerini net medyasına bıraktı... Bu haberde o farkın ürünü işte...

Haber:Lütfü BULUT

26 Eylül 2006 10:36

Yorumlar (8)neyden bahsediyorsunuz
“Beni de İmralı’ya o saygı değer şahsın yanına koyun' bu lafı söyleyen biri nasıl TÜRK dostu olabilir bahsettiği şahış 70 milyona acı çektirdi kör olmayın bu kadar da herkesn kendi zevkidir isteyen dinlesn türkülerini ama kişiliğini savunmaya kalkmasın kimse çarpıtılan birşey yok ortada..!
burak tarafından 11 Ağustos 2007 19:14 tarihinde
--------------------------------------------------------------------------------

ahmet kaya
ahmet kaya dediğimiz şahıs türküleriyle türkünün de kürdünün de gönlünde taht kurmuştur ama sarf ettiği bu sözlerden dolayı cezasını bulmuştur
turan yavuz tarafından 17 Temmuz 2007 21:20 tarihinde
--------------------------------------------------------------------------------

ifade
ahmetkaya terör diye yapmadınızı bırak madınızı bırak madınız sunu unut mayın kı asıl terör içimizde ve ahmet kaya söylüyolar.
yunus ercan tarafından 14 Temmuz 2007 21:53 tarihinde

İnsanca yaşayalım !!
Ortada türk ve kürt sorunu diye birşey söz konusu olamaz.Aslında işin özüne dönüp dışkaynaklı yapılan bu komplonun içine düşmemek.Türk ve Kürt halkı birdir ve beraberdir,dosttur ve birlikte yaşayacaktır.
Barış tarafından 07 Temmuz 2007 10:12 tarihinde

ne halt bu
bu şahısı ben önceden çok dinliondum ama artık azıma bile almak istemiom bu şerefsiz köpeği ona nasıl kürt derler o hain biri ben dıyarbakırlıyım ve kürtüm hem yurt dışında konser verio gelsinde burda konser versin kim ona kürt dio ben kürtüm ama türkiyeyi çok seviyorum
türk tarafından 10 Haziran 2007 12:44 tarihinde

Yaşayan ölü

Diyarßekirli tarafından 01 Haziran 2007 10:03 tarihinde

Barış ve Kardeşlik
Herkes Ahmet Kaya hakkında Birşeyler söylüyor, bilen bilmeyen herkes. Ama aslında hiçkimse olayı tam olarak bilmiyor. İnsanlar onu politik düşüncelerine alet ediyor. Onun söylediği sözler çarpıtılıp, halkı ona karşı kışkırtıyorlar. Onu vatan haini olarak gösteriyorlar. Oysa O, hepimizden daha vatansever ve halkına aşık bir insandı. Ahmet Kaya, tüm insanların aynı bayrak altında kardeşçe ve barış içinde yaşayabileceğine inanırdı. Herkessin kaçırdığı bir nokta var: Ahmet Kaya'nın üzerine topyekün gidildi. Söylediği şeyler abartıldı, çoğu zaman da çarpıtıldı.
Oysa şu anda söylediği ve istediği şeyleri türkiye kendisi yaptı. Bu da Ahmet Kaya'ya olan haksızlığı fazlasıyla gösteriyor. Benim herkese çağrım şu: Ahmet Kaya artık yok. Bari Onu mezarında rahat bırakalım.
Saygılar......
ali tarafından 04 Aralık 2006 01:57 tarihinde

Devrimci
herkez rahatına baqsın.. bunlar o adamı karalayamaz sevenleri de. ben ölümüne seviyorum.. siz kendi garip düsünceler bakın. devrim bakidir baki kalacak
ahmet kaya tarafından 30 Eylül 2006 14:01 tarihinde

Sondakika haberleri
Jöleli PKK'lıdan müthiş itiraflar ! İzciler Mimarsinan Kampında buluştu Balıkçılık sektörünün sorunları çözülmelidir Avcılar halkı Nilüfer'le coştu 'Nuh'un gemisi Aya giderse!' Ayhan'ın ağzı açık kaldı Basında Trabzonspor yankıları Gol sevinci böyle yaşanır ! / VİDEO Başbakan Erdoğan'ın torun sevinci 'Hani Türk polisine alkış?’ Yiğit Özgür, Engin Günaydın 'Uykusuz' Papaz kadınsızlığa isyan etti Kur'an'da yeni şifreler çözdü Rus revülü 30 Ağustos kutlaması Çılgın lotocu sonunda güldü ! Uçan adam / Video Yıldız savaşları ! Yorum ekleyin İsminiz
Eposta adresiniz
Başlık
Arkadaşınaza gönderin İsminiz
Arkadaşınızın Epostası
Yorumlar (8)neyden bahsediyorsunuz
“Beni de İmralı’ya o saygı değer şahsın yanına koyun' bu lafı söyleyen biri nasıl TÜRK dostu olabilir bahsettiği şahış 70 milyona acı çektirdi kör olmayın bu kadar da herkesn kendi zevkidir isteyen dinlesn türkülerini ama kişiliğini savunmaya kalkmasın kimse çarpıtılan birşey yok ortada..!
burak tarafından 11 Ağustos 2007 19:14 tarihinde

ahmet kaya
ahmet kaya dediğimiz şahıs türküleriyle türkünün de kürdünün de gönlünde taht kurmuştur ama sarf ettiği bu sözlerden dolayı cezasını bulmuştur
turan yavuz tarafından 17 Temmuz 2007 21:20 tarihinde

ifade
ahmetkaya terör diye yapmadınızı bırak madınızı bırak madınız sunu unut mayın kı asıl terör içimizde ve ahmet kaya söylüyolar.
yunus ercan tarafından 14 Temmuz 2007 21:53 tarihinde

İnsanca yaşayalım !!
Ortada türk ve kürt sorunu diye birşey söz konusu olamaz.Aslında işin özüne dönüp dışkaynaklı yapılan bu komplonun içine düşmemek.Türk ve Kürt halkı birdir ve beraberdir,dosttur ve birlikte yaşayacaktır.
Barış tarafından 07 Temmuz 2007 10:12 tarihinde

ne halt bu
bu şahısı ben önceden çok dinliondum ama artık azıma bile almak istemiom bu şerefsiz köpeği ona nasıl kürt derler o hain biri ben dıyarbakırlıyım ve kürtüm hem yurt dışında konser verio gelsinde burda konser versin kim ona kürt dio ben kürtüm ama türkiyeyi çok seviyorum
türk tarafından 10 Haziran 2007 12:44 tarihinde

Yaşayan ölü

Diyarßekirli tarafından 01 Haziran 2007 10:03 tarihinde

Barış ve Kardeşlik
Herkes Ahmet Kaya hakkında Birşeyler söylüyor, bilen bilmeyen herkes. Ama aslında hiçkimse olayı tam olarak bilmiyor. İnsanlar onu politik düşüncelerine alet ediyor. Onun söylediği sözler çarpıtılıp, halkı ona karşı kışkırtıyorlar. Onu vatan haini olarak gösteriyorlar. Oysa O, hepimizden daha vatansever ve halkına aşık bir insandı. Ahmet Kaya, tüm insanların aynı bayrak altında kardeşçe ve barış içinde yaşayabileceğine inanırdı. Herkessin kaçırdığı bir nokta var: Ahmet Kaya'nın üzerine topyekün gidildi. Söylediği şeyler abartıldı, çoğu zaman da çarpıtıldı.
Oysa şu anda söylediği ve istediği şeyleri türkiye kendisi yaptı. Bu da Ahmet Kaya'ya olan haksızlığı fazlasıyla gösteriyor. Benim herkese çağrım şu: Ahmet Kaya artık yok. Bari Onu mezarında rahat bırakalım.
Saygılar......
ali tarafından 04 Aralık 2006 01:57 tarihinde

Devrimci
herkez rahatına baqsın.. bunlar o adamı karalayamaz sevenleri de. ben ölümüne seviyorum.. siz kendi garip düsünceler bakın. devrim bakidir baki kalacak
ahmet kaya tarafından 30 Eylül 2006 14:01 tarihinde

Arşiv - Arama
Aramak istediğiniz sözcüğü yazın Asker rahatsız ancak çaresiz …
Mehmet Ali BİRAND Kebapçıda namaz metroda namaz
Yalçın DOĞAN Bazıları da kıçını kaşır
Arif BİLGİN
Anket
Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasını destekliyor musunuz?
Evet
Hayır

30 Ağustos, akreditasyon, DTP
Ali BAYRAMOĞLU Anlam yüklemek
Serdar TURGUT Sekreter bakan kabinesi
Enis BERBEROĞLU
Tuğba Özay ve 'mafya adaleti'
Mahmut ÖVÜR Atatürk aramıza dönse...
Emre AKÖZ Ne bu gürültü yahu!
Taha KIVANÇ Cumhurbaşkanı mı yoksa başbakan mı daha önemlidir?
Mehmet BARLAS

Ak İstanbul.com, © 2004-2007
Sitedeki belgeler kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Haber
Sistemi
Mesaj02.09.2007, 11:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

baştan şunu söliim bu başlıkta küfür edicekseniz hiç yazmayın!!!

“Yasamak,tek basina birsey degil.Yasamak,kari koca olarak yasamak birsey degil.Yasamak,iki kisiyle yasamak da birsey degil.Yasamak,onurunla,namusunla,ulusal kimliginle,halkinla yasamaktir.Onurlu yasamaktir,serefli yasamaktir.

Biz bedeli ne olursa olsun yasamimizin hiçbir zerresinde ne Türkiye ne de Türk düsmanligi yaptik.Ama biz hayatimizin basladigi noktadan bu güne kadar geçen süre içerisinde bagimsiz,demokratik bir ülkenin dürüst Kürtleri olarak yasamak istedik.

Artik savas naralarinin yerine baris naralarinin alanlari doldurdugu bu zamanda,çok dogru seyler yapmaya yüz tutmus su anlarimizda sakin olaki akliniza söyle birsey gelmesin. Acaba buralardan uzaklara mi gidiyor? Yok öyle birsey…

Baris ve baris yanlisi insanlar onurun ve namusun dimdik silahidir.O yüzden biz askla,sevdayla,kavgayla büyüdük.Bu yüzden sakin ola ki barisi teslimiyet gibi düsünenler böyle bir gaflete düsmesinler.Biz sevdayi da biliriz,kavgayi da biliriz.”

bu konuşmada kışkırtıcı birşey yok.

gelelim ahmet kaya nın nasıl bittiğine ahmet kayayı bitirenler çok vatansever serdar ortaç,reha muhtar ve ercan saatçidir.

bunlar okadar vatanseverdir ki serdar ortaç asker kaçağı kumarbaz eroincidir.

reha muhtar a sölencek bişi yokk.zaten kişiliği herşeyi belli ediyor.

ercan saatçininde ne mal olduğu belli . erturul özkök ün damadıdır. torpillede şuan dmc nin başındadır.

ahmet kaya hayatı boyunca 1 kez cezaevinde kalmıştır.oda gençliğinde başkasına ait bir silahı üstlenmekten.

1993 yılında yaptığı söylenen konserin fotoraflarının fotomontaj olduğu ortaya çıkmış ve o davadan beraat etmiştir. zaten ahmet kaya o tarihte almanyaya bile gitmemiştir.

kanal 24 te yayınlanan keşke olmasaydı programının görüntülerini izlemenizi tavsiye ederim. dönemin mit yetkilileri dahi biliyor ahmet kayanın terörist olmadığını.
Mesaj02.09.2007, 11:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

konu kilitlenmiştir..

Önceki mesajları göster: