Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.09.2009, 21:17 (UTC)    
Mesaj konusu: Engelleri Kaldırın !

Merhaba dostlar size toplumsal bir hareketi tanıtmak istiyorum.

Ama öncelikle alttaki videoyu lütfen izleyiniz.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=131591465657

Bazı ahkâm meraklılarına söylüyorum bu reklam değildir. Bu bir insanlık hareketine ufak da olsa bir katkıdır.

Dostlar hareketin genç, yaratıcı beyinlere ihtiyacı var, yeni projelere ihtiyacı var. Siz de bu hareket içinde bulunursanız en azından Destek Ol! bölümünden reklamlarını sitenize koyarsanız çok sevinirim.

Her şey “insan” olmakla başlar. Hepimiz aynı şekilde doğduk, aynı şekilde doyduk, çocuk olduk. Sonra büyüdük, olduk. Kadın ve erkek olduk. Yaşlı ve genç. Özgür ve tutuklu. Siyah ve beyaz. Farklı sıfatlar verildi her birimize: uzun, kısa, şişman, güzel, çirkin, “engelli” olduk. Eşit olamadık bir tek. Hani herkes eşitti hayatta?! Neden bazıları daha eşittir ki bu hayatta!

Sen… Sokağa çıktığında kaç tane engelli ile karşılaşıyorsun? Karşılaştığında ne düşünüyorsun? Bir şey düşünüyor musun? Türkiye nüfusunun yüzde kaçı engelli biliyor musun? Sokakta bir engelli görmek için kaç engelin var farkında mısın? Peki onların nasıl yaşa(yama)dıklarının?

Büyüdüğünde kim olursan ol, ne yaparsan yap eşit yaşamak için çalışan insanlar var burada! Her insanın birçok engeli ve bir kalbi var. Kalbini engelleme, engelleri kaldır!

Eğer sen de insan olmayı önemsiyor, “bir engel de ben olmayayım” diyorsan;

http://www.engellerikaldir.com ‘a girerek destekleyenlere kendi adını ekleyerek hassasiyetini gösterebilir, facebook grubuna tüm listeni davet edebilir, msn iletine web site adresini yazabilir, blog veya sahip olduğun mecralarda konuya yer verebilir, konu hakkında fikir ve önerilerini e-posta gönderebilir, sponsor olabileceğini düşündüğün tanıdıklarına konuyu paylaşabilirsin.

Gün gelecek, herkes önce “insan” olacak…

Engelleri Kaldır Hareketi

www.EngelleriKaldir.com
Mesaj02.09.2009, 21:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet bu görüşlere kesinlikle katılıyorum ve bizi böle bir harekete davet ettiğin ve uyardığın için çok teşekkür ederim abi.
Mesaj02.09.2009, 22:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
evet bu görüşlere kesinlikle katılıyorum ve bizi böle bir harekete davet ettiğin ve uyardığın için çok teşekkür ederim abi.

yorum yazdığın için ben teşekkür ederim dostum. Konu benim için çok önemli. "bedava tasarım", "bedava reklam" gibi konulardan çok tutması, çok daha fazla yorum yapılması dileğiyle..
Mesaj02.09.2009, 22:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

abi gerçekten çok dogru bir konu açmişşin tebrik ediyorum maddi gücüm olsa sponsor bile olabilirim gerçekten onlar için çok ama çok zor bir durum...... Crying or Very sad

tekrar teşekkürler. Wink
Mesaj02.09.2009, 23:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

merhaba ilk olarak basik icin tesekkurler..
Arrow Saglimiz yerinde oldugu icin sükür etmeliyiz
Arrow engeli olan insanlara öncelik taninmasi gerekir
Arrow bizim yarina iyi olacagimizin garantisi yok
Arrow insanlar hayata ne ekerse onu bicer bu nedenle kalbimizi temiz yüregimizi acik tutmamiz gerekir herkese
Arrow insanlarin kendimize nasil davranilmasini istiyorsak karsi tarafada öyle davranmak gerekir din irk kültür ayrimi etmeden
Arrow Hayat acimasiz olabilir ama insanligi unutmamak gerekir
Arrow Biz istedigimizde kosabiliyoruz gezebiliyoruz heryere gidebiliyoruz kafamiza eseni yapiyoruz fakat ya ENGELILER?????

cok anlamli bir baslik 100% Tam Destek Rolling Eyes
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj02.09.2009, 23:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

ua1905ua yazmış:
merhaba ilk olarak basik icin tesekkurler..
Arrow Saglimiz yerinde oldugu icin sükür etmeliyiz
Arrow engeli olan insanlara öncelik taninmasi gerekir
Arrow bizim yarina iyi olacagimizin garantisi yok
Arrow insanlar hayata ne ekerse onu bicer bu nedenle kalbimizi temiz yüregimizi acik tutmamiz gerekir herkese
Arrow insanlarin kendimize nasil davranilmasini istiyorsak karsi tarafada öyle davranmak gerekir din irk kültür ayrimi etmeden
Arrow Hayat acimasiz olabilir ama insanligi unutmamak gerekir
Arrow Biz istedigimizde kosabiliyoruz gezebiliyoruz heryere gidebiliyoruz kafamiza eseni yapiyoruz fakat ya ENGELILER?????

cok anlamli bir baslik 100% Tam Destek Rolling Eyes

evet haklısın bendende
Mesaj03.09.2009, 07:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende @bilgiliwebnet abimin msn nickinde görmüştüm, girdim ve gerçekten anlamlı ve güzel bir site.. Bizimde sanırım burada en büyük desteğimiz reklam olucaktır sanırım, her yerde olabilir mesela ;

Arrow Site de olabilir..
Arrow Msnde olabilir..

ve yapılack heryerde olur..
Mesaj03.09.2009, 07:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

bizim insanlar alemi onemli olan şeylere onem vermezler..

bu başlığa yazın ki engelleri kaldırmak için bir adim atmiş olalim.

siteye girip ve tanitip destek olun ki engelleri kaldırmada onlara yardımcı olalim.

konuya ilgilerinizi bekliyoruz.
Wink
Mesaj03.09.2009, 08:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gercekten Cok AnLam Tasıyan Bir Konu Bu BasLığı Actıgın iCin ve Bizi Buna Davet eTTiğin iCin Sana TeşekkürLer eDeRim.
Mesaj03.09.2009, 10:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

ilgi hala yok. Crying or Very sad
Mesaj03.09.2009, 11:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

cok anlamlıydı teşekkürler
Mesaj03.09.2009, 11:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

yorum yazan, destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
engelleri kaldırmak için ufak da olsa bir şeyler yapmamız gerekiyor.
Sabitleme gibi bir şansımız yok ancak art arda yazmamak şartıyla olabildiğince güncel tutalım..
tekrar teşekkürler...
Mesaj03.09.2009, 12:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sanal olarak yapmam gereken her şeyi yaptım.
Umarım günlük hayattada bir şeyler yapabilirim.

Düşünün gözlerinizin görmediği , kulaklarınızın duymadığını , ve ya hiç koşamamış olmayı ..

Hayal etmesi bile insana acı veriyor değilmi.

Avrupanın En kalabalık ülkelerinden birinde yaşıyoruz ve en fazla
Engelledide bizde belki.

Evet 70.000.000 engelli Dile kolay.

Bende dahil hepimiz gerekli özveriyi göstermiyoruz yanıbaşımızdaki
kardeşlerimiz için .
Onlarla aynı ortamda bulunmak bile istemeyenler vardır belki aramızda .
En ufak bir hareketimizde onların alınacağını düşünenler vardır ..

Hayır öyle değil onların tek ihtiyacı bizim yanlarında olmamız ve
Engellerimizi aşıp onları gülük hayatta daha aktif duruma getirmemiz.

AVRUPADA BİLE ENGELLİLER İÇİN DAHA RAHAT YAŞAMA ŞARTLARI VARKEN , DİNİ İNSANA VE İNSANLIĞA DAİR HER ŞEYE DEĞER VEREN BİR ÜLKEDE BU KONUYA DUYARLI ÇOK AZ KİŞİNİN OLMASI ÇOK ÜZÜCÜ Wink

En son marasultraslan tarafından 03.09.2009 12:26:07 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj03.09.2009, 12:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

marasultraslan yazmış:
Sanal olarak yapmam gereken her şeyi yaptım.
Umarım günlük hayattada bir şeyler yapabilirim.

Düşünün gözlerinizin görmediği , kulaklarınızın duymadığını , ve ya hiç koşamamış olmayı ..

Hayal etmesi bile insana acı veriyor değilmi.

Avrupanın En kalabalık ülkelerinden birinde yaşıyoruz ve en fazla
Engelledide bizde belki.

Evet 70.000.000 engelli Dile kolay.

Bende dahil hepimiz gerekli özveriyi göstermiyoruz yanıbaşımızdaki
kardeşlerimiz için .
Onlarla aynı ortamda bulunmak bile istemeyenler vardır belki aramızda .
En ufak bir hareketimizde onların alınacağını düşünenler vardır ..

Hayır öyle değil onların tek ihtiyacı bizim yanlarında olmamız ve
Engellerimizi aşıp onları gülük hayatta daha aktif duruma getirmemiz.

AVRUPADA BİLE ENGELLİLER İÇİN DAHA RAHAT YAŞAMA ŞARTLARI VARKEN , DİNİ İNSANA VE İNSANLIĞA DAİR HER ŞEYE DEĞER VEREN BİR ÜLKEDE BU KONUYA DUYARLI ÇOK AZ KİŞİNİN OLMASI ÇOK ÜZÜCÜ Wink

çok doğru ...

ben siteme,msn iletisine ve bir de zengin tanidiklarima ileti attim inş yararli olmustur. Wink
Mesaj03.09.2009, 13:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

marasultraslan yazmış:

bizim insanımızda başına gelmeyince anlamama gibi bir özellik var. Bugün yüzlerce forum arasından bir tanesinde şu an 136 kişinin takip ettiği bu forumda basit bir konuya bile yorum yazmaktan, okumaktan çekinen birisinin yarın bir gün kendi veya tanıdığı birinin başına böyle bir olay gelse yani engelleri kaldırmaya çalışanlar arasında olsa önceden yer almadığına ne kadar pişman olacaktır. Ama olduktan sonra değil, olmaktan önce yapılması önemlidir bazı şeylerin...
Önceki mesajları göster: