Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.10.2009, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Nutuk'un Gizli Şifresi [M.K.ATATÜRK]

Nutuk`un Gizli Şifresi

Beyin cerrahı Dr.Muammer Yüksel ile biyofizik uzmanı Dr.Erhan Kızıltan,bir bilimsel araştırma için bir araya gelip çalışmaya başlar.Bu araştırma için gerekli olan bilgisayar programını Dr.Erhan Kızıltan yazar. Programın çalışıp çalışmadığını denemek için o sırada bilgisayarda tam metni hazır olarak bulunan Atatürk'ün 15-20 Ekim 1927 tarihleri arasında CHP kongresinde okuduğu Büyük Nutuk'unu programa koyarlar. Bir süre sonra, program Nutuk'un içinde her kelimenin kaçar kez tekrarlandığını ortaya çıkarır.İki bilim adamı, lk olarak Nutuk'da 19'ar kez tekrarlanan kelimeleri ilk kullanım sıralarına göre bir araya getirerek bir metin ortaya çıkarırlar. 19 rakamı Atatürk'ün hayatında önemli bir yer tutmaktadır.

ÇÜNKÜ;

*Atatürk,19.yüzyılın bitmesine 19 yıl kala 1881 de doğdu.1881 19'un 99 katı.
*1881,Rumi takvime göre 1297'ye denk gelir.1+2+9+7:19
*Selanik'de doğdu.Selanik sözcüğünün ''ebced'' (Arapça'da her harfin sayısal bir değeri olduğunu belirten hesap) hesabıyla değeri 171'dir.171 19'un 19 katıdır.
*Nüfüs kütüğünde sıra numarası 19'dur.
*Nüfus Cüzdanı numarası 999814'tü.Bu sayı 19'un 52 bin 306 katı.
*İstanbul Harp Okulu'na 1900'de kayıt oldu.1900 19'un 100 katıdır.Bu sırada yaşı 19'du.
*Harp Akademi'sine 57.inci devre olarak girmişdir.57 19'un 3 katı.
*Atatürk Harp Okulunu 20'nci olarak bitirdi.Subaylardan birisi yabancıydı.Bu nedenle mezun olan 19'uncu subay oldu.
*Yüz başı olarak orduya katılış sırası 38'di.19'un iki katı.
*Çanakkale Savaşları'nın zaferle sonuçlanmasında büyük rol oynayan 19.uncu tümeni kurdu.
*19 mayıs 1915' de albay oldu.
*Komutanı olduğu alayın numarasıda 38' di.19'un 2 katı.
*Komutanı olduğu bir başka alayın numarası 57'ydi.19'un 3 katı.
*19 Mart 1916'da tuğgeneral oldu.
*19 Aralık 1904'de Yıldız Sarayı'na çağrıldı.
*19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşını başlattı.O zaman 38 yaşındaydı.Yani 19'un 2 katı.
*Atatürk'ü Samsun'a götüren Bandırma vapurunun 19 yolcusu vardı.
*Samsun'da 19 gün kaldı.
*4 Temmuz 1919'da Erzurum'a gitti.19 gün sonra 23 Temmuz'da Erzurum Kongre'sini topladı.
*4 Eylül 1919 Sivas Kongresi'nden 114 gün sonra 27 Aralık 1919'da Ankara'ya gitti.114 19'un 6 katı.
*Mili Mücadele'ye başlanması için komutanlarıyla yaptığı konuşmanın tarihi 19 Kasım 1919'du.
*TBMM'nin kurulmasına 19 Mart 1920'de karar verdi.
*19 Eylül 1921'de meraşellik ve gazilik ünvanı aldı.
*Gençliğe Hitabe'de 19 cümle vardır.
*Mustafa Kemal Atatürk adında 19 harf var.
*Atatürk'ün Latife Hanım ile olan evliliği 912 gün sürdü.912 19'un 48 katı.
*10 Kasım 1938'de öldü.1938 19'un 102 katıdır.
*57 yıl yaşadı.19'un 3 katıdır.
Yaşamının ilk 19 yılında askerliğe hazırlandı.İkinci 19 yılında asker olarak hizmet verdi.Üçüncü 19 yılında ise ülkenin kurtarıcısı ve devlet başkanı olarak görev yaptı.
*Öldüğünde yatağının altında bulunan otomatik silahta 19 mermi vardı.
*Cenaze namazı 19 Kasım 1938'de Dolmbahçe Camii'nde kılındı.
*Atatürk'ün ölümü üzerine silah arkadaşı İsmet İnönü'nün Türk Milletine yazdığı beyanname 19 cümledir.
*Cenazesinde çalınan Chopin'in cenaze marşının numarası 19'dur.Bu marşta 19 nota vardır.
*Miras olarak 19.000 lira bırakmışdır.Yani 19'un 1000 katı.
*''Ne mutlu Türküm Diyene'' cümlesi 19 harfdir.
*''İstikbal Göklerdedir'' cümlesi de 19 harfdir.
*İstanbul Akaretler'de kaldığı evin numarası 19'dur.
İşte bu nedenle,NUTUK'da 19'ar kez tekrarlanan kelimelerden bir metin oluşturan Dr.Muammer Yüksel ile Dr.Erhan Kızıltan,Osmanlıca sözcükleri günümüz Türkçe'sine çevirir bazı eksik cümleleri,anlamını bozmayacak şekilde tamamlar.Sonuçta ortaya şu şaşırtıcı metin çıkar.

''TÜM SEÇKİN TEMSİLCİLER MİLLETE HİZMET ETMEK YERİNE GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMEMEKTEDİRLER.BUNLARIN KANUNLARA BİLFİİL UYMALARI GEREKTİĞİNİ BELİRTİNİZ.

ŞUNU SÖYLEYİNİZ:

YAKIN ZAMANA KADAR MEVCUT FAALİYETLERİ BAŞKA GÖZLE GÖRMEYE ÇABALAYANLAR ARTIK DURUMUN FARKINA VARMIŞLARDIR.KUMANDANLARIN (ASKERLER VE YÖNETİCİLER) HİZMET ETMELERİNE SİZ ENGEL OLUYORSUNUZ.OLAYLARI TAM OLARAK DÜŞÜNEN HER KİŞİ BUNUN NEDENİNİN HÜKÜMET OLDUĞUNU GÖRÜR.TÜM BAŞKANLIK SİSTEMİ BİZCE SUİSTİMAL EDİLMEKTEDİR.TOPLANACAK TARAFLAR SAYICA AZ OLSA BİLE AZAMİ SAYIDAKİ DÜŞMANIN KARŞISINDA DURMALIDIR.BU ÇAĞRIYI YAPMASI GEREKEN YÜZ BAŞILARDIR.BÜYÜK ŞEREFLİ CEPHE DÜŞÜNÜLMELİDİR.[/b]
Bu metin 2 bilim adamını çok şaşırtır.Çünkü günümüz Türkiye'si ile ilgili ipuçları vermektedir.Bir başka deyişle Atatürk,100 yıl önceden Türkiye'de olup bitecekleri görmüş gibidir.Dr.Muammer Yüksel ve Dr.Erhan Kızıltan araştırmaları sırasında 19'ar kez tekrarlanan sözcükler de bulur.Bu sözcüklerle oluşturdakları metin ise,Türkiye'deki bölücülük hareketinin ne aşamaya geldiğini 100 yıl önceden gösterir gibidir.
''MAKSADIN ANLAŞILIYORDU.TARİHİ VİLAYETİN AHALİSİNİ BÖLÜP DİYARBAKIR KÜRT DEVLETİNİN KURULMASINA YOL AÇMAK.MEMLEKETİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUM KESİNLİKLE BİRİSİNİN DURUMA MÜDAHALE ETMESİNİ GEREKTİRCEKTİR.İÇİNDE BULUNULAN SOMUTSUZ KOŞULLAR GEREĞİNCE BAĞIMSIZ GRUPLAR HAREKETE GEÇECEKTİR.YİRMİ VAKİT SONRASINDA BU DEĞERLENDİRMEYİ KİM YAPACAK VE EYLEME GEÇECEKTİR.
Bu metinde yer alan ''YİRMİ VAKİT'' ifadesini ilgi çekici bulan iki bilim adamı bir araştırma yapar.Vardıkları sonuç şaşırtıcıdır.Güneydoğu'da bir Kürt devleti kurmak için yola çıkan Abdullah Öcalan PKK'yı 1978'de kurmuştur.Öcalan 1999'da yakalanmıştır.Bir başka deyişle eylemlere başladığı yıl ile yakalandığı yıl arasında 21 sene vardır.Bu da Atatürk'ün ''YİRMİ VAKİT'' deyimine uygun bir zamandır.İki bilim adamının yorumuna göre,bu 20 vakit dolmuştur.Ve ülkenin bölünmesini engellemek için eyleme geçilmesi zamanı gelmiştir.Nutuk'u iki bölüm halinde kitaplaştırıldığını göze alan Dr.Muammer Yüksel ile Dr.Erhan Kızıltan,kitabın 'belgeler' bölümünde de 19'ar kez geçen sözcükleri arayıp bulur ve yeni bir metin ortaya çıkarır.
''DÜŞÜNDÜKLERİNİ AÇIKÇA SÖYLEYEN PEK ÇOK KİŞİNİN ORTAK FİKRİ;HÜKÜMETİN BUGÜN DÜNYAYA YAKIN DURMASININ ASIL NEDENİNİN SECİMLE KENDİLRİNE VERİLEN GÜCÜ KULLANARAK SİSTEME RESMEN AYKIRI FİKİRLERİ UYGULAMAYA CALISMASIDIR.GERCEK YÜZÜ BELLİ OLMAYAN AZINLIKTA OLAN YÖNETİM MERKEZİ, GERCEK YÖNETİMİN,ANKARA'NIN DİKKATİNİ CEKMEK ZORUNDADIR.RÜŞVETCİ VALİLERİN (YÖNETİCİLER) CUMHURİYET İLKELERİ YERİNE KENDİ ÇIKARLARINA YÖNELMELERİ MÜDAHALEYİ GEREKTİRİR.''
Dr.Muammer Yüksel ile Dr.Erhan Kızıltan bu son metni günümüz Türkiye'sini anlattığını düşünüyor.İki bilim adamı bu çalışmayı kitap haline getirdi.'Neden Kitap'tan çıkan ve ''NUTUK'DAKİ GİZLİ HİTAPE'' adını taşıyan kitabın önümüzdeki günlerde epey tartışma yaratacağı ortada.Çünkü kitapta Atatürk'ün Gençliğe Hitabe'sinin hangi anlama geldiği ve hitabedeki uyarıların hangi zaman diliminde geçerli olacağı da yine 19 formülü ile açıklanıyor.

Sonuç olarak;

ZAMANININ İLERİSİNDEKİ ADAM OLARAK NİTELENEN ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN 100 YIL ÖNCE YAZDIĞI NUTUK,GÜNÜMÜZ TÜRKİYE'SİNİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMU ÇOK NET OLARAK ORTAYA KOYUYOR.

Kaynak : AYYILDIZLI VİPTEAM (bedava-sitem kullanıcısı)
Mesaj04.10.2009, 09:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ulu Önderimizin İleri Görüşlülüğü Kimsenin Dikkatini Çekmiyor Sanırım..! Crying or Very sad Crying or Very sad
Mesaj04.10.2009, 09:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

okumuştum da garip
Mesaj04.10.2009, 11:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

zodyakcemberi yazmış:
Ulu Önderimizin İleri Görüşlülüğü Kimsenin Dikkatini Çekmiyor Sanırım..! Crying or Very sad Crying or Very sad

hiç olur mu öyle şey arkadaşım hiç olur mu tüm türk gençliği bunun bilincinde ve farkında sen merakm etme içini rahat tut Wink

ayrıca atatürkün ileri görüşlülüğünün farkında olan bir kükümete de sahibiz gerekj başbakanımız gerek cumhurbaşkanımız bakanlarımız vekillşerimiz herşeyiyle atatürkün tüm özelliklerinin farkında sen içini rahat tut Wink

dorumda 2-3 mesaj alamadın diye neden bu kadar üzülüğyorsun ki türkiye farkında olsun yine yeter Wink bu tür konuları kafaya takma milletimiz devletimiz ve en önemliside hükümetimiz bu değerleri sürekli koruyup kollayacaktır

sen üzülme Wink
Mesaj04.10.2009, 11:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

tarihdefterim yazmış:
okumuştum da garip

lütfen forum imzanızı forum kuralklarını uygun hale getiriniz. Wink ısrarlı uayarımlara rağmen hala bu tür uyarıları yapmak gerçekten üzüyor ama anlamayanlar işi bozuyor gerekli konuları inceledikten sonra belirtilen şartlara uyunuz aksi takdirde modlar bilgilendirilip gerekeni yapacaklardır. Wink
Mesaj04.10.2009, 11:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilisimhatti yazmış:
zodyakcemberi yazmış:

hiç olur mu öyle şey arkadaşım hiç olur mu tüm türk gençliği bunun bilincinde ve farkında sen merakm etme içini rahat tut Wink

ayrıca atatürkün ileri görüşlülüğünün farkında olan bir kükümete de sahibiz gerekj başbakanımız gerek cumhurbaşkanımız bakanlarımız vekillşerimiz herşeyiyle atatürkün tüm özelliklerinin farkında sen içini rahat tut Wink

dorumda 2-3 mesaj alamadın diye neden bu kadar üzülüğyorsun ki türkiye farkında olsun yine yeter Wink bu tür konuları kafaya takma milletimiz devletimiz ve en önemliside hükümetimiz bu değerleri sürekli koruyup kollayacaktır

sen üzülme Wink

Teşekkürler..! Wink
Mesaj04.10.2009, 12:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

zodyakcemberi yazmış:
bilisimhatti yazmış:
zodyakcemberi yazmış:

sen üzülme Wink

Teşekkürler..! Wink

hiç önemli değil Wink

Türkiye Cumhuriyeti hükümetiyle başbakanıyla cumhurbaşkanıyla milletiyle genciyle yaşlısıyla atatürkün belirttiği değerlere sahip çıkmaya devam edecektir.Umarız hep böyle devam eder.
Mesaj04.10.2009, 12:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilisimhatti yazmış:
tarihdefterim yazmış:
okumuştum da garip

lütfen forum imzanızı forum kuralklarını uygun hale getiriniz. Wink ısrarlı uayarımlara rağmen hala bu tür uyarıları yapmak gerçekten üzüyor ama anlamayanlar işi bozuyor gerekli konuları inceledikten sonra belirtilen şartlara uyunuz aksi takdirde modlar bilgilendirilip gerekeni yapacaklardır. Wink

beni uyarmak sana düşmez ama neyse ...
Mesaj04.10.2009, 12:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Okudum.. Güzel paylaşım teşekkürler..
> Türkçemiz ile ilgili kendi yazdığım makaleyi okumak ister misin? Tıkla > http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?p=639445#639445
Mesaj04.10.2009, 12:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

tarihdefterim yazmış:
bilisimhatti yazmış:
tarihdefterim yazmış:
okumuştum da garip

pardon k.bakma gerçekten özür diliyorum benims eviyem o kadar yüksek ki senin seviyene düşemem o yüzden de seni uyaramam değil mi k.bakma unutmuştum Laughing

neyse ya senin seviyende birini bulursam söylerim o uyarır seni sen çok alçaktasın senin seviyeen birinide nasıl bulacağım bilemiyorum ki tüh napsak Laughing

ne basit düşünceye sahip insansın ya yazık sana harcanan emeklere ÇOK yazık
Mesaj04.10.2009, 12:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilisimhatti yazmış:
tarihdefterim yazmış:
bilisimhatti yazmış:
tarihdefterim yazmış:
okumuştum da garip

pardon k.bakma gerçekten özür diliyorum benims eviyem o kadar yüksek ki senin seviyene düşemem o yüzden de seni uyaramam değil mi k.bakma unutmuştum Laughing

neyse ya senin seviyende birini bulursam söylerim o uyarır seni sen çok alçaktasın senin seviyeen birinide nasıl bulacağım bilemiyorum ki tüh napsak Laughing

Bilişim Hattı Lütfen Konuyu Değiştirmeyin Tartışma Ortamı İstemiyorum..!
Mesaj04.10.2009, 12:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

zodyakcemberi yazmış:
bilisimhatti yazmış:
tarihdefterim yazmış:
bilisimhatti yazmış:
tarihdefterim yazmış:
okumuştum da garip

hadş ya cidden istemiyor musun tartışma ortamı ne garip kim istiyor sence bilisimhatti istiyor değil mi Question aaa kesin o dur ya zaten bir bilisimhatti karıştırıyor ortalığı ya biraz ya biraz sadece biraz dürüst ve doğru olun SADECE biraz belki bir mesaj kadar belkkide 15 sn ama lütfen içinizde biraz saygınlık dürüstlük olsun ben konu hakkındaki düşüncelerimi yazmışım geliyor ne olduğu belirsiz biri sataşacak kışkırtıcı konu ile alakası olmayan bir mesaj ile tahrik ediyor bana hiçbirşey yokken sataşıyor ben cvp yazınca konuyu ben tartışma ortamına götürüyor oluyorum.

eh daha ne diyeyim ki ...
Mesaj04.10.2009, 13:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilisimhatti yazmış:
zodyakcemberi yazmış:
bilisimhatti yazmış:
tarihdefterim yazmış:
bilisimhatti yazmış:
tarihdefterim yazmış:
okumuştum da garip

hadş ya cidden istemiyor musun tartışma ortamı ne garip kim istiyor sence bilisimhatti istiyor değil mi Question aaa kesin o dur ya zaten bir bilisimhatti karıştırıyor ortalığı ya biraz ya biraz sadece biraz dürüst ve doğru olun SADECE biraz belki bir mesaj kadar belkkide 15 sn ama lütfen içinizde biraz saygınlık dürüstlük olsun ben konu hakkındaki düşüncelerimi yazmışım geliyor ne olduğu belirsiz biri sataşacak kışkırtıcı konu ile alakası olmayan bir mesaj ile tahrik ediyor bana hiçbirşey yokken sataşıyor ben cvp yazınca konuyu ben tartışma ortamına götürüyor oluyorum.

eh daha ne diyeyim ki ...

Konuyu Çarpıtıyosun..!
Mesaj04.10.2009, 13:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu türk konular hep ilgimi çeker teşekkürler
Mesaj04.10.2009, 13:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

zodyakcemberi yazmış:

Konuyu Çarpıtıyosun..!

Mr. Green Mr. Green Mr. Green aaaaa tabi kesin çarpıtıyorum kesin peki desene bana ben hiç mesaj atmadan önce o tarihdefterim midir nedir o ilk kışkırtıcı ilk tahrik edici mesajını attığında neden onu uyarmıyorsunda ben ona cvp yazınca uyarılan ben oluyorum

ama ne de olsa ben çarptırıyorum değilni amannnn salla gitsin herşeyi ben yapıyorum zaten Wink

sen kendi kafandan hala kendini haklı çıkarma çabalarına devam et de nutuk atma Wink
Önceki mesajları göster: