Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.10.2009, 10:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Resmi açıklama sevindirdi: Süper Lig maçları artık şifresiz

Şahin şifreli maç yayıncılığına TRT'nin son vermeye hazırlandığını açıkladı.

TRT şifresiz maç yayını yapacak mı?

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin şifreli maç yayıncılığına TRT'nin son vermeye hazırlandığını açıkladı.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin şifreli maç yayıncılığına TRT'nin son vermeye hazırlandığını açıkladı.

TRT'nin maç yayınlarına talip olduğunu belirten Şahin, şifreyi kaldırıp açık yayıncılık yapacaklarını söyledi.

Şifreli maç yayını yapan kuruluşların hiç hoşuna gitmeyecek bu çalışma Arjantin'den esinlenmiş.

Arjantin modeli olarak bilinen çalışmaya göre şifreli maç yayınlayan platformların işi zora girecek. Arjantin'de şifreli maç yayınları sebebiyle özellikle gençlerin maç seyredebilmek için belli ortamlarda toplanmalarının önüne geçmek için uygulanmaya başlanan yöntem Türkiye'ye geliyor.

Toplu maç seyredilen ortamlarda gençlerin farklı etkilenmelerle karşı karşıya kalmamaları için uygulanan yöntem Arjantin'de olumlu sonuçlar verdi.

TRT şimdi maç yayın ihalesine girip şifresiz maç yayınlamayı ve herkesin istediği yerden maçları seyredebilmesine imkan vermeyi amaçlıyor.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Televizyon ve Gazetelerin Ankara Temsilcilerine verdiği kahvaltıda bu konuda çalışma başlattığını ve maç yayınlarının şifresiz açık olmasından yana olduğunu söyledi.

Bir süredir kamuoyunda gündeme gelen konuyla ilgili genel müdürün ilk defa konuşması çalışmanın ciddiyetini ortaya koymuş oldu.
Mesaj06.10.2009, 10:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu durumda TRT'ye mi Arjantin yetkililerine mi teşekkür etsek belli değil Question

ama maçların TRT'de izleyecek olmak güzel lig tv aboneleri paralarını boşa yaktılar Razz inş. seneye evimizden derbileri izleyebileceğiz. Laughing
Mesaj06.10.2009, 10:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilisimhatti yazmış:
Bu durumda TRT'ye mi Arjantin yetkililerine mi teşekkür etsek belli değil Question

ama maçların TRT'de izleyecek olmak güzel lig tv aboneleri paralarını boşa yaktılar Razz inş. seneye evimizden derbileri izleyebileceğiz. Laughing

İşh Laughing Bu haber sevindirdi.beni ligtv almayı düşünüyordum. Ama daha cok var bidaki sezona Haber icin teşekkürler
Mesaj06.10.2009, 10:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

htlmkodes yazmış:
bilisimhatti yazmış:

İşh Laughing Bu haber sevindirdi.beni ligtv almayı düşünüyordum. Ama daha cok var bidaki sezona Haber icin teşekkürler

Wink
Mesaj06.10.2009, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

inşallah trt alır maçlarıda biz de rahat rahat maçları evimizden seyrederiz.cafelerden izlewmekten bıktım. desarj olamıyorum Mr. Green Mr. Green
Mesaj06.10.2009, 15:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

En Eski Kanal TRT Bunu Herkes Biliyor TRT Ye Bu Konuda Güvenim Sonsuz Büyük Bir İhtimalle Maçlarımızı Ücretsiz & Şifresiz İzleyebilecegiz...

Şimdiden TRT ' Ye TEŞEKKÜR Ediyorum... Wink
Mesaj06.10.2009, 15:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

TRT 'ye teşekkür etmek dışında yapabileceğimiz başka birşey kalmıyor Smile
> Türkçemiz ile ilgili kendi yazdığım makaleyi okumak ister misin? Tıkla > http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?p=639445#639445
Mesaj06.10.2009, 15:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

desingxxkod yazmış:
En Eski Kanal TRT Bunu Herkes Biliyor TRT Ye Bu Konuda Güvenim Sonsuz Büyük Bir İhtimalle Maçlarımızı Ücretsiz & Şifresiz İzleyebilecegiz...

Şimdiden TRT ' Ye TEŞEKKÜR Ediyorum... Wink

ama böyle bir dsurtumda var.

ÜStte de yazıyor. Şifresiz izlenme diğer kuruluşların işini zorlaştıracak diye. Wink

bence onlarda ellerinden geleni yapacaktır ihaleyi almak için.trt 5 verdi onlar 1q0 verir..Ama inşallah trt alır Wink
Mesaj06.10.2009, 15:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok önceden @fc-beypazarigucu olarak bununla ilgili bir konu açmışdım.. Herkez benimle dalga geçmişti.. Şimdi işaallah diyorum !

Trt 'de alırsa helal olsun diyordum..

Mesaj06.10.2009, 15:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Referans..?
Mesaj06.10.2009, 15:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

TRT Şifresiz & ücretsiz yaparsa maçları yani evimizDe izLiyebilirseK
böyLece herkesin akLına sevinmeK geLir tabiKide
ama biraz fakirLik açısından baktıgımızda öyle gozukmuyor biz evimizde ücretsiz & şifresiz izlersek bu cafelerde nasıL yayın yapıLıcak onlar nasıl para kazanacak eve ekmek parası naıl gotureceK..!
işte bu açıdan baKınca gercektende üzücü oLuyor Ama Ben Olsaydım
yani benim göRüşüm sizlerede saygı duyuyoRum
BİR hafta evde BİR HAFTA CAFELERDE YAYIN YAPILSIN!!
YANİ 1 HAFtA ŞİFRESİZ & ÜCRETSİZ 1 HAFTADA ŞİFRELİ & ÜCRETlİ OLsun.!''
GörüşLerim budur sizLerede saygı duyaRım tabiKi.!!

Mesaj06.10.2009, 15:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence derbiler cafelerde olsun diğer maçlarda evde trtde olsun çünkü onlarııda düşünsünler onlarda para kazancak
Mesaj06.10.2009, 20:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

cengizhanayaz yazmış:
bence derbiler cafelerde olsun diğer maçlarda evde trtde olsun çünkü onlarııda düşünsünler onlarda para kazancak

uzun oldu ama okumanızı mutlaka tavsiye ediyorum Wink

arkadaşlar bu tür düşünce mi olur Razz

cafeler kazansın Confused bırakın Allah Aşkına ya adamlar derbi maçlarda millete resmen kazık atıyorlar

bir a yeri bir b yeri değil ki çoğu yer öyle nereden kazıklasak diye düşünüyorlar Wink

bir maç sanırım çoğu yerde 3 lira içtiğiniz yediğiniz de hariç gözxünüzü seveyim tamam cafecilere acımanız normalde bu kadar da olmaz Wink

maç bhaşaına kişi başı 3 alan yer adam gibi hakkıyla para kazanıp 1.5 alsa neyse ya bir maçı en kötü 50 kişi izlese 2 saate 150 TL zaten geliyor o da uyduya gitsin hadi bakın bir haftalık izleneme uyduya gidiyor.

daha bir aylık uydu parası zaten bir haftada çıktı. diğer haftalar nolacak bir de bu kar maç başı ha tüm maçlar değil hafta da 4 maçı verseler dünyayı para çay kahve meşrubat derken pis para kırıyorlar Wink

sizde trt den diğerlerini derbileri cafelerde izleyelim Razz kaçınız derbi heyecanını kendi evinde istediği gibi izliyebiliyor ki Rolling Eyes

ancak ya süper kupa finalinde yada türekiye kupası finalinde yoksa yok bırakın ya bu işleri bu kadar olmaz cafeciler kazık atmadan önce düşünselerdi bunları Wink

TRT gerçekten istiyorsa en kötü ihtimalle bakın en kötü ihtimalle 5 sene önceki sistemi geri getirir hafta da bir lig maçını trt verecek diğer maçları lig tv verecek yani en kötü ihtimalle haftada bir maçı kesin Allah Nasip Ederse TRT teden izleyeceğiz Wink

ama TRT çok istiyorsa d smartada digiturkede damgasını vurur bu iki uydu sistemini bitirir.işte size bunu diyorum ya d smart spor kanallarına yüzlerce lira istiyor TRT devletin kanalı ve biz ülkemizin takımlarını devletin kanalından evimiz de izleyemeyecek miyiz Question

bu kadara da hakkımız olsun yeter artık türk futbol sever halkını sömürdükleri cafesiyle uydu alıcısıyla spor kanalıyla halkı sömürüyorlar birazda bu yönden bakında bir daha düşünün Wink
Mesaj06.10.2009, 21:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence ihaleyi tekrar Ligtv alir
belki trt ilerliyen zamanda avrupa maclarin ihalesini kazanip sifresiz avrupa maclarini yayinliyabilir
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj07.10.2009, 14:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ne olursa olsun evde izlemem Taraftarsız maç Css Siz Tr.Gg Gibi Smile