Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.10.2009, 20:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Bu Cuma Ay bombalanacak

Amerikan Uzay Ajansı NASA, Ay'daki su varlığına yönelik çalışmalar çerçevesinde Ay'ı füzeyle vuracak
NASA'nın cuma günü Cape Canaveral uzay üssünden fırlatacağı uzay aracı Ay’a yaklaştıktan sonra güney kutup tarafına bir füze yollayacak. LCROSS adı verilen misyon çerçevesinde gönderilecek Centaur füzesi, kurşunun iki katı hızla Ay’ın güney kutbuna yakın bir krateri vuracak.

NTVMSNBC'nin haberine göre, bilimciler, füzenin çarpmasıyla havaya yayılacak olan bulut içinde buz veya buhar halinde su izleri arayacak. Ay’da su olduğu bilinmekle birlikte bunun daha çok kutup yakınlarında güneş görmeyen kraterlerin içinde toplandığı düşünülüyor.

Ay’a yapılan ‘füze saldırısı’yla yükselecek toprak bulutunda su bulunursa, suyunu Ay’dan elde edebilen bir Ay Üssü kurma ihtimali de artacak.

Mesaj08.10.2009, 20:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yaparlar valla şakaları yok Razz
> Türkçemiz ile ilgili kendi yazdığım makaleyi okumak ister misin? Tıkla > http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?p=639445#639445
Mesaj08.10.2009, 20:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mr. Green dimi
Mesaj09.10.2009, 06:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Su için vurduklarını sanmıyorum ama... Razz
Mesaj09.10.2009, 08:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunlar Ayı Bile Vuruyo
Mesaj09.10.2009, 10:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

interforce yazmış:
Su için vurduklarını sanmıyorum ama... Razz

benim fikrim baska bişey var bunun altında gündeme su diye gösteriliyo ama bununda kokusu cıkar bütün gizli dosyaları cıkdıgı gibi
Mesaj09.10.2009, 12:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Var ise (-ki bana göre var..!) gerçekten mükemmel olabilir..! İnsalar bundan 50 Yıl sonra Dünyadan Ay'a Yolculuk filan yapıyo..! Very Happy düşünsenize ne kadar muhteşem..! Very Happy Rahatlamak için kaplıcalara gidip-geliyim diyenler artık "Ay'a bi çıkayım ne var ne yok"derler..! Very Happy Razz

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj09.10.2009, 13:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
Var ise (-ki bana göre var..!) gerçekten mükemmel olabilir..! İnsalar bundan 50 Yıl sonra Dünyadan Ay'a Yolculuk filan yapıyo..! Very Happy düşünsenize ne kadar muhteşem..! Very Happy Rahatlamak için kaplıcalara gidip-geliyim diyenler artık "Ay'a bi çıkayım ne var ne yok"derler..! Very Happy Razz

Ankara - Ay bir iki, bir iki ! Mr. Green
Mesaj09.10.2009, 15:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

akşam oluyo evdesin hava sıcak anne ben bi dışarı hava almaya ay'a çıkıp geliom der xD

yada ayda daha ucuz olur alışveriş sabah kalkınca anne ben bi ekmek alıp geliyim der ay'a giip alır taze yumurta , süt vs.

Zaaaaaaaaaa Mr. Green Mr. Green
Mesaj09.10.2009, 15:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aksam Üstü Balkonda Oyururken bide Bakyon Kafana DAngg Ay Düstü xD
Mesaj09.10.2009, 15:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ay bombalandı..
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/12657456.asp?gid=229
Mesaj09.10.2009, 16:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

bin907 yazmış:

NASA Ay'ı bombaladı

NASA, su bulma umuduyla Ay'ın güney kutbunu bugün erken saatlerde iki defa bombaladı. Çarpışma Türkiye saatiyle 14.30'da gerçekleşti.

AY BÖYLE BOMBALANDI

AY'I İKİ DEFA BOMBALADI / WEB TV

NASA'nın "Lunar Crater Observation and Sensing Satellite" (LCROSS) adı verilen uzay aracı, ikiye ayrılarak, birkaç dakika arayla Ay'a çarptı.

Uzay aracının ilk önce üst katı güney kutbundaki Cabeus kraterine çarpatı, Ay'dan 15 km öteye enkaz ve toz bulutu çıkmasına yol açtı. Çarpışmayla Ay yüzeyinden 350 ton civarında toz toprak yükseldiği tahmin ediliyor.

Ardından enkaz bulutunun üzerinde uçacak LCROSS'un geriye kalan parçası, bunları toplayıp analiz edecek ve saatte 8 bin km hızla Ay'a çarpmadan önce su izlerini araştıracak.

Ayrıca dünya ve uzaydaki teleskoplar da çarpışma anını izledi.

Ay'da su olduğu daha önceki araştırmalarda belirlenmesine karşın, bu "bombardımanla" suyun keşfi burada kalıcı bir üs kurmak olasılığını artıracak.

NASA Ay'a çarpacak LCROSS aracı için 53 milyon euro harcadı. Çarpışma Türkiye saatiyle 14.30'da gerçekleşti.

Mesaj10.10.2009, 18:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

ayrıca sunu belirtmek isterim ay yapay ve içi bos oldugu düsünülüyor yani yapay bir ay içi bos oldugu düsünülüyor bazı bilim adamlarına göre ve ayda ayın derinliklerine kadar giden bi tünel bulundu ve bu olay cok gizlendi ayda uzaylılara ait bir üst vardır bazı bilim adamlarına göre arasdırmasına ay uzaylı zeka varlıklar tarafından yapılmıs ola bilme ihtimali cok yüksek göründüğünü söylüyorlar tabiki bu henüz kanıtlanmadı ama bu gercek ola bilir aydaki arasdırmalara göre bu 100%80 bi ihtimal olabilir ve su bir gercekki amerika bu uzaylı varlıklarla bir anlasma yapıldığı ortaya cıkdı ve bu onaylanmısdır ve nasa bunun hakkında cok gizli tutuyor ve aya üst kurmalar su var diye bombalamalar sadece dunyadaki insanların gözünü boyamadır bana kalırsa amerikanın aya üst kurmasıyla buna bir olasılık sağlıyor gereklik payı cok yüksek su bahane anlıyacağınız Fikrim Budur...