Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.11.2009, 12:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Korsanı çıkmıyor

Korsanı çıkmıyor
Vizyona girmesinin üzerinden üç hafta geçen “Nefes: Vatan Sağolsun” filminin korsan VCD ve DVD’leri çıkmadı.
Yaklaşık 2 milyon kişinin izlediği ve dünyanın en önemli sinema sitesi imdb.com’da savaş-macera kategorisinde birinci sıraya kadar yükselen filmin korsanının olmaması hakkında çeşitli yorumlar yapılıyor Korsancıların bu kararı almalarında filmden elde edilecek gelirin bir bölümünün Türk Silahlı Kuvvetlere gideceğini öğrenmelerinin payı var. Bir korsan film satıcısı, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Türk Silahlı Kuvvetleri’ne olan sevgi ve saygımızdan dolayı, Türk halkının bu filmi özellikle sinemalarda izlemesini istiyoruz. Böyle bir kararı genel olarak aldık. Kimse ‘Nefes: Vatan Sağolsun’ filminin VCD ve DVD’sini yapmıyor, yapmak istemiyor. Bu karara uymayan insanları ise önce biz engelliyoruz.”

kaynak: Mynet.com
Mesaj07.11.2009, 12:37 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Korsanı çıkmıyor

sanalalemdar yazmış:
Korsanı çıkmıyor
Vizyona girmesinin üzerinden üç hafta geçen “Nefes: Vatan Sağolsun” filminin korsan VCD ve DVD’leri çıkmadı.
Yaklaşık 2 milyon kişinin izlediği ve dünyanın en önemli sinema sitesi imdb.com’da savaş-macera kategorisinde birinci sıraya kadar yükselen filmin korsanının olmaması hakkında çeşitli yorumlar yapılıyor Korsancıların bu kararı almalarında filmden elde edilecek gelirin bir bölümünün Türk Silahlı Kuvvetlere gideceğini öğrenmelerinin payı var. Bir korsan film satıcısı, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Türk Silahlı Kuvvetleri’ne olan sevgi ve saygımızdan dolayı, Türk halkının bu filmi özellikle sinemalarda izlemesini istiyoruz. Böyle bir kararı genel olarak aldık. Kimse ‘Nefes: Vatan Sağolsun’ filminin VCD ve DVD’sini yapmıyor, yapmak istemiyor. Bu karara uymayan insanları ise önce biz engelliyoruz.”

kaynak: Mynet.com

Ben nefes filmini izledim nedeni şunlar olabilir...

Bir bölümünde bir asker bankada kredi yönetmeliği yapıyor komutan ondan bir yer istiyor tapu vs. komutanda bizim toprağımız tapusumu istenir... böle bişi bunu kaldıra bilirler

birde sonlarındaki çatışmadan dolayı kan çok aşıırı kan ve görsel efekt var askerlerin durumu aşırı feci , birde bir askerin o anda geçirdiği piskolojik durum dahada kötü diyim size

bir konuşmadada ağır bir söz var...
Lakabı , Doktor olan terorist ve komutanın konuşması
Komutan:
Sen Bu Vatanın Oğlusun , O Kadar ünvestiye kadar okudun sonra dağa çıkıp bizim askerlerimi avlama çıktın....
Doktor:
Ben Sizin O **** Vatanınızn içnde oturup iş yapacağıma , Dağda kendi yerimde yaşıyım daha iyi...
Komutan:
Dağda Senin Vatanın
Doktor:
Komutan Senin **** ko***
Komutan:
Bende Senin **** ko***

Böle Bence Normal Filmi 2 Kere İzlediğim İçin aklımda Kaldı xD
Mesaj07.11.2009, 12:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

filmi izledim ve herkesinde sinemada o duyguyu yaşamasını isterim... gelirin TSK ya gideceğini bilmiyordum... hala insanlık ölmemiş yani... virusland o sahne çok etkileyeciydi Smile heleki sonunda bende senin... Razz
Mesaj07.11.2009, 12:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

tekfurdag yazmış:
filmi izledim ve herkesinde sinemada o duyguyu yaşamasını isterim... gelirin TSK ya gideceğini bilmiyordum... hala insanlık ölmemiş yani... virusland o sahne çok etkileyeciydi Smile heleki sonunda bende senin... Razz

Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Mesaj07.11.2009, 17:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

sondaki sahneler tamamıyle gercek gıbı aynı catıs ortamı askerın korkusu terorıstın korkusu tıpatıp aynı helal olsun...

bana asker korkmaz demeyın catısmaya gırmeyen o anları yasamayan o korkuyu bılemez.
1-gorevı yapamama korkusu
2-arkada bıraktıklarının akıbetının korkusu
3-ölüm korkusu
4-can alma korkusu
askerlere mahsustur...

terorıstlerınkı sadece ölüm korkusudur
Mesaj07.11.2009, 17:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

bedavawebsitenikur yazmış:
sondaki sahneler tamamıyle gercek gıbı aynı catıs ortamı askerın korkusu terorıstın korkusu tıpatıp aynı helal olsun...

bana asker korkmaz demeyın catısmaya gırmeyen o anları yasamayan o korkuyu bılemez.
3-ölüm korkusu
4-can alma korkusu
askerlere mahsustur...

HakLısın.. Idea
Mesaj07.11.2009, 17:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

bedavawebsitenikur yazmış:

3-ölüm korkusu
4-can alma korkusu
askerlere mahsustur...

Ama Flimde Milleti Kişkırtıcak sözler var , millette bu flimden etkilenebilir [ tabi sonuç çıkaramaynlar için söylüyorum ]
Mesaj07.11.2009, 17:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ama bence fiLim güzeL..

Korsanının çıkmamasıda bizim miLLetimizin askerLerine ve bu tür çaLışmaLarına saygı ve önem göstermesinin bir semboLüdür.. Rolling Eyes

Çok güzeL bir durum.. Idea
Mesaj07.11.2009, 18:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Flimi izlemedim ama çok güzrel olduğunu söylüyolar ayrıca korsanı çıkmamış işte ne gzel kşke hiçbir flimin korsanı çıkmasada o kadar emek boşa gitmese
Mesaj07.11.2009, 18:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

filmi ilk cikitigi gun izlemeye gittim vurdulu kırdılı yerleri sona ayirmişlar

en guldugüm yer askerin sevgilisinle bakkal evleniyor uykudan kabusla uyanip aq bakkalı dıyışı öldurdu beni Mr. Green
Mesaj07.11.2009, 18:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimedia yazmış:

en guldugüm yer askerin sevgilisinle bakkal evleniyor uykudan kabusla uyanip aq bakkalı dıyışı öldurdu beni Mr. Green

No Küfür Pls xD
Mesaj07.11.2009, 18:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

seyirmax yazmış:
Flimi izlemedim ama çok güzrel olduğunu söylüyolar ayrıca korsanı çıkmamış işte ne gzel kşke hiçbir flimin korsanı çıkmasada o kadar emek boşa gitmese
Wink
Mesaj07.11.2009, 19:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimedia yazmış:

İbo Hani Bi Şiir Yazmıstı xD [ Asker ]

Sevgilisini Arayıp Söledi oda ibonun yazdığı şiiri aynı kelimeyi onada dedi xD
Mesaj07.11.2009, 20:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

izlemek istiyorum bu filmi...kesinlikle gitcem Very Happy
Mesaj07.11.2009, 20:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
izlemek istiyorum bu filmi...kesinlikle gitcem Very Happy

Yanında Kulak Tıkaçı Getir xD

Sesi Son Verirlerse son bölüme doğru geldiğinde kulak tıkacını tak xD
Telefonla konuşmaya gittiği an tak xD