Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.11.2009, 11:34 (UTC)    
Mesaj konusu: Dağdan İnene 5 Bin TL Ödül Verilecek [Haber]

Demokratik açılım kapsamında beklenen dağdan inişe ekonomik yardım dopingi yapılacak. Her aileye 5 bin TL yardım yapılacak

Ak Parti Hükümeti’nin, “Demokratik Açılım” kapsamında boşaltmaya hazırlandığı, 11 bin kişinin yaşadığı Kuzey Irak’taki Mahmur Kampı’nın tahliye planı netlik kazanmaya başladı.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Mahmur’un Kampı’nın boşaltılması sürecinde Türkiye’ye gelecek olan binlerce kişinin, sosyal yaşama entegrasyonun ekonomik boyutu belirginleşiyor. Eve dönecekler için iki kanallı yardım sistemi işletilecek. Hükümetin planladığı destek paketinin ilki, Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında gündeme gelecek. Hükümet, Türkiye’ye giriş yapan her aileye SRAP yoluyla 5 bin TL’ye kadar maddi yardım yapılmasını düşünüyor.

TERÖR TAZMİNATINDAN FAYDALANMA YOLU

İkinci kanal ise kamuoyunda “Terör Tazminatı” olarak bilinen “5233 sayılı yasa” üzerinden olacak. Terör eylemleri veya terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetler nedeniyle oluşan maddi zararların tazminini öngören yasa, köylerine geri dönecek ailelere “evlerini yaptırma, eski tarlalarını kullanma” imkanı gibi olanaklar sunacak.
Köyünün boşaltılması nedeniyle Türkiye’yi terk ederek Kuzey Irak’a yerleşen ailelerin, Mahmur Kampı’nda bulundukları sürede uğradıkları maddi kayıplar “Terör Tazminatı” adı altında karşılanabilecek. Buna göre, Mahmur’a yerleşen ailelere, tarlalarından ekin alamadıkları süre dikkate alınarak hesaplanacak miktarda tazminat verilecek. Ayrıca yıkılan evlerin onarımı veya yeniden yapılması konusunda da ailelere tazminat ödenebilecek.
Türkiye’ye dönüş yapacaklardan askerlik çağında olanlara ise “en az bir yıl askere alınmayacakları” güvencesi verilecek. Bu kişiler kendilerine tanınan süre içinde yeni düzenlerini kuracaklar ve daha sonra askerlik yapacaklar.

KAMPTA DOĞANA VATANDAŞLIK STATÜSÜ

Türkiyeli mültecilerin Mahmur Kampı’nda doğan çocuklarına, “TC vatandaşlığı” statüsü sağlanacak. Mahmur Kampı’nda Türk vatandaşlarıyla evlenen yabancı uyruklular ile bu evlilikten doğan çocuklar da, Türk vatandaşlığına alınacaklar.

Hükümet, Kürt açılımı sürecinde üniversitelerde açılan Kürt Dili ve Edebiyatı bölümlerinin yanı sıra, Kürt dili ve kültürü üzerine araştırmalar yapmak üzere iki büyük kentte Kürdoloji Enstitüleri de açılmasını istiyor.
Enstitülerin, Güneydoğu’daki üniversitelerden ziyade Ankara ve İstanbul’da kurulmasını planlayan hükümet, Ankara ve İstanbul’daki bazı üniversitelerle temas kurarak zemin yokluyor.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Dicle Üniversitesi’nin senato kararı aldıktan sonra Kürdoloji Enstitüsü kurulması için teklifte bulunmasını da istedi. YÖK Başkanvekili Prof. Dr. İzzet Özgenç; Kürdoloji Enstitüsü açmak üzere başvuruda bulunan Dicle Üniversitesi’nin yazılı talebini reddetmediklerini, usulüne uygun teklif yapmak üzere iade ettiklerini açıkladı.

YORUMLARINIZI VE ELEŞTİRİLERİNİZİ BEKLİYORUZ
Mesaj09.11.2009, 11:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Oh be!Bu Türkiye'de yaşayan bir çok aile ve insan var.Bu 5 milyar bu ailelere gitse fena mı olurdu?Dağdan inen ALLAH'ın belası teröriste 5 milyar.Güldürmeyin,adamlar şerefsizlerin önde gideni ödül olarak 5 milyar.Vatanımızı savunan saygı değer Gazilerimiz ve Şehitlerimizin ailelerine neden 5 milyarı vermiyorlar.İşte devlet...
!!!ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ!!!
Mesaj09.11.2009, 11:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

OLmaz o kadarda..

3 gün mü ne öLdü bir gazimizin açLıktan öLdüğü..

Bizim devLetimizde teröristLere para dağıtıyor..

Ben bir şey diyemiyorum.(Diyecek çok şey var ama neyse...) Exclamation Exclamation
Mesaj09.11.2009, 11:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Devlet o parayı teröristlere verirse,o para HARAM ZIKKIM OLSUN.
Mesaj09.11.2009, 11:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
OLmaz o kadarda..

3 gün mü ne öLdü bir gazimizin açLıktan öLdüğü..

Bizim devLetimizde teröristLere para dağıtıyor..

GaziLerimiz ise 3 kuruşLuk para iLe geçinmeye çaLışıyorLar..

Ben bir şey diyemiyorum.(Diyecek çok şey var ama neyse...) Exclamation Exclamation

Kırmızı iLe yazdığım cümLeyi düzeLteyim..

3 gün önce sanırsam bir gazimiz açlıktan öLdü..

CümLenin doğrusu bu oLacaktır.. Wink
Mesaj09.11.2009, 11:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Diyecek Söz Bulamıyorum..
Mesaj09.11.2009, 14:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dahada akp derseniz daha da meclis derseniz..Yazıklar olsun.. :@ Hepsi aynı bu şerefsizlerin imralıda ki şerefsizi BAŞBAKAN Yapmaları yakındır.. yuh artık ..! artık sessiz kalmak yok arkadaşlar..! Bu şerefsizler devlete ait bankaları vs..vs.. satarken sustuk..artık susmayın..! susmayalım..

Sokakta yatan çocuğa 1 lirayı çok gören adam terörist'e 5 bin ha.. yazıklar olsun...

AKP YE HAYIR,ERKEN SEÇİME EVET..!

AKP Olmadan Din'imi,MHP Olmadan Ülkemi,CHP Olmadan Atatürk'ümü Sevebilirim..

ADNAN MENDERES'İN PARTİSİ DEMOKRAT PARTİ HEPİNİZİ BEKLİYOR BİLESİNİZ..!
Mesaj09.11.2009, 14:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
Dahada akp derseniz daha da meclis derseniz..Yazıklar olsun.. :@ Hepsi aynı bu şerefsizlerin imralıda ki şerefsizi BAŞBAKAN Yapmaları yakındır.. yuh artık ..! artık sessiz kalmak yok arkadaşlar..! Bu şerefsizler devlete ait bankaları vs..vs.. satarken sustuk..artık susmayın..! susmayalım..
Sokakta yatan çocuğa 1 lirayı çok gören adam terörist'e 5 bin ha.. yazıklar olsun...
AKP YE HAYIR,ERKEN SEÇİME EVET..!
AKP Olmadan Din'imi,MHP Olmadan Ülkemi,CHP Olmadan Atatürk'ümü Sevebilirim..
ADNAN MENDERES'İN PARTİSİ DEMOKRAT PARTİ HEPİNİZİ BEKLİYOR BİLESİNİZ..!

yok yok bence susalım..
sessizce dağa çıkalım sonra inelim önce yüzlerce kişi toplansın bizim şerefimize bir kutlama yapsınlar..
sonra Atatürk'ün düşman adım atamaz dediği Ankara'ya gidelim 5000 tl alalım..
sonra o parayı yabancı bankalara(iş bankası haricindeki herhangi biri) yatıralım..
Amerika kazansın, İngiltere kazansın, İsrail kazansın, biz kazanalım, Türkiye kaybetsin.

DAĞA ÇIKIN, İNİN EKONOMİYE CAN VERİN!
Mesaj09.11.2009, 14:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

bygraphix sen nasıl bir adamsın yahu. İlk gidiyorsun forumu temizleme diye başlıklar açıyorsun. Hata yapanları uyarıyorsun. Siyaset yasaktır diyorsun. Ama nedense her konuda işi siyasete bağlıyorsun. Hatta bu konuda siyasete bağlamamışsın. Direk En büyük mhp gerisi yalan demişsin. Buradan da anlıyoruzki forum için yaptığın herşey bir göz boyamadan ibaret Wink
Mesaj09.11.2009, 14:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

her zaman derim. biz her şeyi çözmüşüz zaten. yönetici neymiş, devlet politikası neymiş. çok çabuk gaza gelen, işin özü hakkında bi fikri olmayan sıradan geri kalmış insanlar örneği. (akpli veya başka bişeyli değilim, siyasetle ilgilenmiyorum, siyaset konusunun bu forumdaki işi de ayrıca düşünülesi)
Mesaj09.11.2009, 14:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

site-reklami-yap yazmış:
bygraphix sen nasıl bir adamsın yahu. İlk gidiyorsun forumu temizleme diye başlıklar açıyorsun. Hata yapanları uyarıyorsun. Siyaset yasaktır diyorsun. Ama nedense her konuda işi siyasete bağlıyorsun. Hatta bu konuda siyasete bağlamamışsın. Direk En büyük mhp gerisi yalan demişsin. Buradan da anlıyoruzki forum için yaptığın herşey bir göz boyamadan ibaret Wink

Arrow Terbiyeni Takın Wink [ SEN NASIL BİR ADAMSIN Lafı için] Wink

Arrow Forumu temizleme orantısı göz boyama olsaydı o konu cunobag tarafından tarafımca sildirilmezdi Wink bilesin..

Arrow MHP En büyük demedim dememde..dediklerimi doğru oku Wink

Arrow Ha bi de ; Ulan onu siyaset yapma bunu siyaset yapma.. ulan burada bugün şu an şu saat şu dakika şu saniye şu sanise bunu yapmassak hiyanet yaparız bilesin Wink

Şu anda gözümde "Şerefi Olmayanları Savunan Şerefsiz"Rütbesindesin Bilesin Wink

@ ANTİSPAMTEAM ; Haklısın Wink Sözde tam yerinde : Hadi Arkadaşlar Yeni Kampanyamızın Sloganı "Dağa çıkın inin ekonomiye can verin Wink
Mesaj09.11.2009, 14:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Küfür Etmeyim Etmeyim Etmeyim Diyorum,Bu kadarınada Küfürden Başka Hiç Birşey Denilmez... Sad

BAN Yememek İçin ALLAH BELALARINI Sersin Demekten Başka Bişi Diyemiyorum...
Mesaj09.11.2009, 14:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

desingxxkod yazmış:
Küfür Etmeyim Etmeyim Etmeyim Diyorum,Bu kadarınada Küfürden Başka Hiç Birşey Denilmez... Sad

BAN Yememek İçin ALLAH BELALARINI Sersin Demekten Başka Bişi Diyemiyorum...

Ban dedikleri o şeyi yememek için devletimize sesimiz çıkmayacakmı? Evil or Very Mad Gelsin kim banlıyosa banlasın umrumda değil..Ama bilsin ki beni bu konuda ki konuşmalarım yüzünde banlayanlar "Şerefi olmayan hain"lerdir..!
Mesaj09.11.2009, 15:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
site-reklami-yap yazmış:

Arrow Forumu temizleme orantısı göz boyama olsaydı o konu cunobag tarafından tarafımca sildirilmezdi Wink bilesin..

Arrow Ha bi de ; Ulan onu siyaset yapma bunu siyaset yapma.. ulan burada bugün şu an şu saat şu dakika şu saniye şu sanise bunu yapmassak hiyanet yaparız bilesin Wink

@ ANTİSPAMTEAM ; Haklısın Wink Sözde tam yerinde : Hadi Arkadaşlar Yeni Kampanyamızın Sloganı "Dağa çıkın inin ekonomiye can verin Wink

Allah Allah ya biz bi nasıl bir adamsın diyince sorun oluyor. Sen şerefsiz diyince olmuyor he. Ayrıca benim yazdıklarımda kimseyi de savunmadım. Yalnız bu senin sorumsuzluğunu kınadım. Eğer sen birine illa şerefsiz demeyi maharet biliyorsan o senin karakterini gösterirsin.
Mesaj09.11.2009, 15:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

site-reklami-yap yazmış:
byqraphix yazmış:
site-reklami-yap yazmış:

Allah Allah ya biz bi nasıl bir adamsın diyince sorun oluyor. Sen şerefsiz diyince olmuyor he. Ayrıca benim yazdıklarımda kimseyi de savunmadım. Yalnız bu senin sorumsuzluğunu kınadım. Eğer sen birine illa şerefsiz demeyi maharet biliyorsan o senin karakterini gösterirsin.

Sana denilecek çok söz var Very Happy ama demiyeceğim Wink

BUNU İZLEYİN ;

http://www.goruntugayet.net/olacak-o-kadar---dagdan-inme-24-10-200...-32471.html
Önceki mesajları göster: