Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.11.2009, 17:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Menzilden Hikayeler...

İNŞALLAH BU BÖLÜMDE SİZE HEM KOMİK HEM DE VECİZELİ MENZİL HATIRLARINI ANLATACAGIM...

Mesaj10.11.2009, 17:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

SULTAN MUHAMMED RAŞİD HAZRETLERİ BİR GÜN MENZİLDE İNSAATIN ÖNÜNDEN GECERKEN HİZMET EHLİ BİR SOFİ KUM ELİYORDU. MÜBAREK YAKLASARAK BUYURUR Kİ SOFİ AZ ÖNCE ATTIĞIN BİR KÜREK KUMUN SEVABINI BANA VER SANA SEYHLİĞİMİ BIRAKAYIMSOFİ BUDURUM KARSISINDA SASIRIR VE EDEPLE KABUL ETMEZ.

Sultan Muhammed Raşid hz.(k.s)'nin URFALI bi sofisi Sultan'a sormuş: "kurban biz cennete gidince çiğ köfte yiyecek miyiz?" Mübarek gülümsemiş. Urfalı tekrar: "kurban peki biz mi hazırlayıp yiycez, yoksa hazır mı gelecek?" diye.. M.Raşid hz.lerini görenler, "Biz Seyda'nın ne ondan önce, ne ondan sonra bu kadar güldüğünü hatırlamıyoruz" demişler..

Menzilde Acemi bir sofi adayı Gavsımızı hane-i sadetlerine kadar takip eder.Gavsımız tam içeri girecekken bir kaç defa seslenir: Abdulbaki Bey!,Abdulbaki Bey!,Abdulbaki Bey!, Gavsımız geri döner. Sofi adayı''Afedersiniz Abdulbaki bey şayet müsaitseniz bir tevbe rica edebilirmiyim?''der. Gavsımız tebessüm buyururlar hemen oracıkta tevbe verirler. Sonra Gavsımız buyurur''Bu da bizim kibar sofidir''

Mesaj10.11.2009, 17:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

80 lerde yani darbeler olduğu zamanlarda bir sofiyi içeri alıp alı koymuşlar ve sorgulamaya çekmişler;
demişler ki bize tanıdığın tüm örgüt üyelerinin ismini vereceksin. sofi de olur demiş ve başlamış tek tek isimleri vermeye;
yaz söylüyorum
1-sofi kurban
2-sofi kurban
3-sofi kurban....... böyle isimleri tek tek söylemeye b...aşlayınca polis sinirlenmiş ve demişki: sen bizimle dalga mı geçiyorsun ne bu böyle sofi kurban... demiş ad ve soyadlarını yaz!
sofi başlamış yazmaya adı:Kurban, Soyadı Allah razı olsun..Tabi ordakiler yine kızmışlar
bizim sofi cevap vermiş demiş ki. valla bizim köyümüzde herkese sofi kurban derler. benim tüm tanıdıklarım bunlar....

Mesaj10.11.2009, 17:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yazılar Sanamı Ait ?
Mesaj10.11.2009, 17:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

YOK İNŞ. BUNLAR SOFİLERİN YASADIGI OLAYLAR...

Önceki mesajları göster: