Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.11.2009, 17:19 (UTC)    
Mesaj konusu: Katsayı eşitliğine yargı freni !

Danıştay 8. Dairesi, YÖK'ün üniversiteye girişte katsayı farkını kaldıran kararının yürütmesini oy birliği ile durdurdu.

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, karara itiraz edeceklerini açıkladı.

Danıştay 8. Dairesi, YÖK'ün, tüm lise mezunlarına "tek katsayı" uygulanmasını öngören kararının, "milli eğitim sisteminin bütünlüğünü bozacak nitelik taşıdığı"nın altını çizerek, "uygulanması halinde telafisi güç ve imkansız zararlar oluşacağı" uyarısı yaptı.

Danıştay 8. Dairesi, İstanbul Barosu Başkanlığı'nın YÖK Genel Kurulunun, yükseköğretime girişte farklı katsayı uygulamasının kaldırılmasına ilişkin 21 Temmuz 2009 tarihli kararının iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle açtığı davayı karara bağladı.

YÖK'ün kararının yürütmesini oy birliğiyle durduran Dairenin kararında, milli eğitim sisteminin yönlendirmeye ilişkin kuralları ile 2547 sayılı Yasanın 45. maddesinde yer alan kurallar yürürlükte ve uygulanıyor iken, bu kuralların uygulanmasını bertaraf edecek şekilde alınan dava konusu kararın, eğitim sisteminin örgütleniş biçimindeki bütünlüğü bozacak nitelik taşıdığı ve uygulamada karşılaşılan sorunların giderilmesi amacının dışına çıkıldığının görüldüğü vurgulandı.

TELAFİSİ GÜÇ ZARARLAR

Kararda, "Bu durumda, dava konusu kararın 3, 4. ve 5. maddelerinin, dayanağı yasa hükümlerine aykırı olduğu gibi eğitim sisteminin, hukuka uygun oldukları istikrar kazanmış yargı kararları ile de ortaya konulmuş olan amaç ve ilkelerine, hukuka ve hakkaniyete uygun değildir. Dava konusu kararın uygulanması halinde telafisi güç ve imkansız zararlar oluşacağı da açıktır" denildi.

Davalı YÖK'ün bu karara itiraz hakkı bulunuyor. İtirazı, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu görüşecek.

KENDİ YORUMUM: ALLAH SİZİN BİNBİR BELANIZI VERSİN..YAZIKLAR OLSUN..ÖNÜMÜZÜ KAPATMAKLA NE GEÇECEK ELİNİZE..ALIN ÜNİVERSİTELERİNİZİ BAŞINIZA ÇALIN !!
Mesaj25.11.2009, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dalgamı geçiyorlar ya. Çocuk oyuncağımı bu. Bende bir meslek lisesi öğrencisi olarak kendimi katsayı olmama durumuna göre hazırlamıştım.
Mesaj25.11.2009, 17:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu eğitim sisteminde artık her şeye hazırlıklı olacan..
Şu an o kadar sinirliyim ki..
Bunlara ne desen az.
Mesaj25.11.2009, 18:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu başlığıın kısa bi özeti varmı?
Mesaj25.11.2009, 18:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

ahanda gitti tüm hayallarim !
Mesaj25.11.2009, 18:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

cengizhanayaz yazmış:

Var söyleyeyim;Bu yıl meslek liseleri ve imam hatip liselerine uygulanan katsayı uygulaması kalkmıştı.Şimdi o durduruldu yani tekrar katsayı uygulaması konuldu.

Katsayı uygulaması:Meslek lisesi veya imam hatip öğrencisi kendi mesleği haricinde üniversitede bir bölüm seçerken puanı kırılıyordu..
Mesaj25.11.2009, 18:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

xd saçmalık abidesi diye buna derim işte Türkiyede eğitim can cekiştiğini tümden katınıtı...

hayırlı olsun =)
Mesaj25.11.2009, 18:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:
cengizhanayaz yazmış:

Var söyleyeyim;Bu yıl meslek liseleri ve imam hatip liselerine uygulanan katsayı uygulaması kalkmıştı.Şimdi o durduruldu yani tekrar katsayı uygulaması konuldu.

Katsayı uygulaması:Meslek lisesi veya imam hatip öğrencisi kendi mesleği haricinde üniversitede bir bölüm seçerken puanı kırılıyordu..

puanı kırılıyo derken?
Mesaj25.11.2009, 18:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öss'ye girince öss puanını düşürüyorlar işte mesleğin haricinde bir bölüm seçtiğinde..

Artık bu ülkede okumak haram..Vallahi haram !!
Mesaj25.11.2009, 18:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

hmm anladım şimdi... valla zorlaştırdılar okumayı... bnm zamanımda nolcak çok merak ediyorum
Mesaj25.11.2009, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

Aynen ya oldumu şimdi
Mesaj25.11.2009, 19:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

Benimde ya ne istiyorlar bizden isterseler hiç okumayalım beyinsiz bir ülke olalım gerçi böyle zorlaştırdıkları sürece öle birşey olcak ama neyse Evil or Very Mad
Mesaj25.11.2009, 19:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

KahroLsun öLmüşüz Biz ağLayanımız Yok Crying or Very sad
Mesaj25.11.2009, 21:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

nasıl bi mantık adam yapmış yaptığı puandan kırmösk
Mesaj25.11.2009, 21:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Düz Lisede Okuyorum.Sos 2 .Etki Edermi Bize Göksen Bey.
Önceki mesajları göster: