Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.11.2009, 20:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Moda'ya göre site yapıyoruz :)

Bs bizlere ücretsiz site imkanı verip, bizi blog rezilliğinden kurtardığı günden beri modaya göre site yapıyoruz.

Tek kutsal amaç, ziyaretçi çekmek, hit artırmak. Kim bir site yapıp yüksek hitlere ulaşmışsa hemen o siteyi taklit ediveriyoruz, böylece bir furya başlıyor.

Hatırladığım kadarıyla ilk furya iceblue tasarım ve html kod yada başka deyişle sitene ekle siteleri.

Ardından siteni ekle siteleri.

Bir arada kurtlar vadisi siteleri (yasaklandıda kurtulduk)

Şimdi de karşınızda gizemli ve sırlı siteler, sanırım gizliilimler.tr.gg'nin başarısından kaynaklanıyor oda.

Ve sitesine doğru düzgün 5 sayfa içerik eklemeden, sırf tasarım yapıp sonrada soluğu forumda alan, sitesi hakkında yorum bekleyen, üstelik bunuda TrGg'nin en büyük, en güzel sitesi gibi yalan sloganlarla yapan binlerce kişi.

Ve sonunda internet alemine neredeyse hiç bir katkısı olmayan milyonlarca web sayfası...

Hani vardırya şu basit köy siteleri, üç beş tane köyüna ait resim koyulur, muhtar ve ihtiyar heyeti listesi, varsa bir kaçda video...

İşte gerçek web sitesi meğer onlarmış dedim biraz düşününce, çünkü internete bir katkısı var, en azından o köy hakkında bilgiye ulaşabilmemizi sağlıyor...

1000 kişi varsa bunun 10-15 tanesi kendi bilgisayarından, sanal ortama içerik yüklüyor, yani internete ve bize katkıda bulunuyor. Kendi kaleminden, kendi düşüncesinden ve bilgisinden bizlere yayar sağlıyor.

Geri kalanı copy-paste...

Velhasıl modaya göre site yapıyoruz...
Mesaj26.11.2009, 20:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Modoya göre sitemi Mr. Green
Mesaj26.11.2009, 20:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

aslında bende bu siteyi açarken gizliilimlerden etkilendim ama içeirğimin %1 onunla aynı Rolling Eyes
Mesaj26.11.2009, 20:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

heraradiginburda yazmış:
aslında bende bu siteyi açarken gizliilimlerden etkilendim ama içeirğimin %1 onunla aynı Rolling Eyes

itiraf eddin gizliimlilerden İcerik almak yasak alıntı olsa dahi Razz
Mesaj26.11.2009, 20:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

htlmkodes yazmış:
heraradiginburda yazmış:

Yo kaynak göstermek şartıyla alabilirsin diyodu Wink
Mesaj26.11.2009, 20:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

heraradiginburda yazmış:
htlmkodes yazmış:
heraradiginburda yazmış:

Bilemem kendisine danış Cünkü google onu bir ara Yasaklı yapmıştı
Mesaj26.11.2009, 20:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

htlmkodes yazmış:
heraradiginburda yazmış:
htlmkodes yazmış:
heraradiginburda yazmış:

Bilemem kendisine danış Cünkü google onu bir ara Yasaklı yapmıştı

Zati kendisi demişti msn si ekli bende Wink
Mesaj26.11.2009, 20:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

heraradiginburda yazmış:

içeriğinin onunki ile aynı olması ve ya olmaması önemli değil, aynıda olabilir.

kimsenin sitesinin içeriğini eleştirmiyorum, benim sitemde de copy-paste var, internette göredüğüm ve herkezinde bilmesinin istediğim.

kod siteside olabilir, gerçekten güzelse ve de kendinden bir şeyler üretiyorsa eğer, kendi yaptığı kodları ve tasarımları, çok da şahane olur öyle bir site.

Mesele tamamen taklit, yüzde yüz kopya ve dediğim gibi modaya göre site yapılması. Ziyaretçi çekmenin neredeyse tek amaç olması.
Mesaj26.11.2009, 20:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence Gayet Mantıklı Bir Çalışma Hiç Deilse 0-6 Yaş Gruplarındakı Gıbı Esprili Yada Oyunlu Bir Şey Değil Güzel Bir Konuya Değinmişsiniz Wink

YoRuM : Mega-İpek !
Mesaj26.11.2009, 21:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

İstiab arkadaşımızın yazdıklarının sonuna kadar katılıyorum.
Mesaj26.11.2009, 21:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

istiab yazmış:
heraradiginburda yazmış:

içeriğinin onunki ile aynı olması ve ya olmaması önemli değil, aynıda olabilir.

kimsenin sitesinin içeriğini eleştirmiyorum, benim sitemde de copy-paste var, internette göredüğüm ve herkezinde bilmesinin istediğim.

kod siteside olabilir, gerçekten güzelse ve de kendinden bir şeyler üretiyorsa eğer, kendi yaptığı kodları ve tasarımları, çok da şahane olur öyle bir site.

Mesele tamamen taklit, yüzde yüz kopya ve dediğim gibi modaya göre site yapılması. Ziyaretçi çekmenin neredeyse tek amaç olması.

SEN oradada haklısın ama benim site tamamen copy-paste değil kendi makalelerimde yer alıyoru ve en başta sadece hit=para olayını düşünüyordum ama senin tek yorumun tüm kararımı değiştirdi artık sadece paylaşıyorum teşekkür ederim senin gibilere ihtiyaç var Wink