Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.12.2009, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu: Hıncal Uluç'tan sert eleştiriler

Usta kalem Hıncal Uluç; Beşiktaş'ın deplasmanda 1-0 kazandığı Manchester United maçı ve Fenerbahçe'nin kaptanı Alex de Souza hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

Alex'in büyük futbolcu olmadığını iddia eden Uluç, "Alex'i senelerden beri utanmadan Hagi'yle mukayese etmeye kalkıyorlar. Kimse çıkıp demiyor, 'Galatasaray'ın yedeği Elano'nun bile çağrıldığı Brezilya Milli Takımı'na çağrılmayan Alex nasıl büyük futbolcu oluyor?'" dedi.

Beşiktaş'ın 1-0 kazandığı Manchester United maçına da değinen Hıncal Uluç, "16-17 yaşındaki adamların oynadığı Manchester'ı yenmenin adı nasıl 'Tarihi yazmak' oluyor! Türk futbolu bu kadar aşağılık mı? Bu kadar mı rezil haldeyiz, bu kadar mı zavallıyız biz!" diye konuştu.

Hıncal Uluç'un, Fotomaç Gazetesi'ndeki sözleri şöyle:

BEŞİKTAŞ SADECE DERLİ TOPLU OYNUYOR

Derli toplu oynuyor Beşiktaş sadece... Tek fark bu! Yoksa büyük futbol oynamıyor.

İşte neredeyse küme düşecek, hiçbir kozu, hiçbir silahı olmayan Sivas önünde ne kadar zorlandıklarını gördük. Manchester United'ın B takımı bile yoktu sahada.

Aslında Beşiktaş'tan önce, her hafta inatla ve ısrarla aynı şeyi söylüyorum; Türk basınını, Türk medyasını konuşmak lazım. Her şeyi tabelaya bağlı bir medya dünya üzerinde yok. Bir de ben böyle bir aşağılık kompleksi görmedim.

16-17 yaşındaki adamların oynadığı Manchester'ı yenmenin adı nasıl 'Tarihi yazmak' oluyor! Türk futbolu bu kadar aşağılık mı? Bu kadar mı rezil haldeyiz, bu kadar mı zavallıyız biz!

Niye Beşiktaş'ı yenen, Galatasaray'ı yenen tarih yazmış olmuyor, Fener'i yenen tarih yazmış olmuyor da biz Avrupa'dan bir takımı yenince tarih yazmış oluyoruz. Millet de böyle. Çünkü bu medyayı okuyarak onlar da böyle zannediyor. Ben Beşiktaşlı olsaydım, Manchester başlıklarını görünce utanırdım; Türk olarak utandım.

Manchester'ın C takımını, gençlerini yenince tarih yazıyorsa Beşiktaş, yarın devamında UEFA Kupası'nı kazanırsa ne yazmış olacak? Tarih Manchester galibiyetiyle bitti, yazıldı. Uzay tarihi mi yazacağız? Böyle bir şey olur mu?

Türkiye'de sezon başından bu yana doğru dürüst futbol oynanmıyor, hiçbir takım oynamıyor. Kısmeti olan kazanıyor, kısmeti olmayan kaybediyor. Hakem hataları bunların üzerine ekleniyor, tabelayı değiştiriyor. Bu değişik tabelalar üzerine efsaneler yazıyorlar.

UTANMADAN ALEX'İ, HAGİ İLE KIYASLIYORLAR

Daum '8'de 8 yapınca tarih yazmıştı' değil mi? Ne diyorduk biz o zaman; "Tamamen tesadüften ibaret, Fenerbahçe iyi futbol oynamıyor, iyi takım değil, Alex iyi futbolcu değil."

Kıyamet koptu, 'Mustafa Denizli dehası, Alex'i Fink ile tuttu, durdurdu ve Fenerbahçe'yi bitirdi' diye...

Peki Yılmaz Vural'ın Kasımpaşa'sında Alex'i tutan var mıydı? Alex kendini tuttu. Alex büyük futbolcu değil. Senelerden beri utanmadan Hagi'yle mukayese etmeye kalkıyorlar. Dünya tarihinin en büyük beş 10 numarasından bir tanesi Hagi. Onunla mukayese etmeye çalışıyorlar.

Kimse çıkıp demiyor, 'Galatasaray'ın yedeği Elano'nun bile çağrıldığı Brezilya Milli Takımı'na çağrılmayan Alex nasıl büyük futbolcu oluyor?' Kimse bunu demiyor, çünkü Alex gol atıyor ya da gol pası veriyor. Bu yetiyor Alex'i büyük yapmaya.

Daha önce de söyledim, bu haftada da aynı şeyi söylüyorum: Alex bir antrenör için en büyük beladır. Çünkü takımı 10 kişi oynatır ama 10 kişi oynarken, gelip bir şey yapıyor ve 'maçı o kazandı oluyor.' Sen de ümitle oynatıyorsun.

Alex, Beşiktaş maçında oynamadı, bu Denizli'nin dehası oldu. 'Fink, Alex'i tutmuş' çünkü!.. 'Bu Fenerbahçe kötü takım; bu Fenerbahçe'yi, üstüne gelen her takım perişan edebilir' demedim mi? Aç bakalım yazıları bu lafı kaç kere söylemişim. Ne yaptı Yılmaz Vural? O müthiş Fenerbahçe'ye karşı! İki tane forvetle çıktı. Fenerbahçe'ye karşı iki forvetle oynadı. Savunma yapmadı, Alex'i tutmadı. İki forvetle oynadı; Cenk ve Gökhan Güleç.

Fenerbahçe'ye karşı Rijkaard ve Neeskens cesaret edemedi iki forvetle oynamaya Yılmaz Vural cesaret etti. Çünkü Yılmaz Vural analiz ediyor Fenerbahçe'yi. Görüyor ki Fenerbahçe savunmasının arkasına atılan her top Fenerbahçe için beladır. 7 net pozisyonu var Kasımpaşa'nın. Gökhan Güleç topa vurmayı bilseydi gol kralı olurdu ve maç da 7-1 biterdi.

Yılmaz Vural'ın bu yaptığı tesadüf değil. Maçtan evvel söylüyor; 'Daum'u göndereceğim' diyor. Yönettiği her takımla Fenerbahçe'yi yenmiş. Çünkü çözüyor Fenerbahçe'yi, çözdüğü zaman da korkulacak takım olmadığını görüyor, iki tane santrforu koyuyor sahaya ve darmadağın oluyor Fenerbahçe savunması.

DAHİ TUZAĞA DÜŞTÜ

Bu sonuç muhteşem bir oyun kurgusu sonucu mu elde edilmiş; hayır. Fenerbahçe savunmasının arkasına top atılmış, hızlı adamlar da koymuş. O 'dahi' dedikleri Daum, 90 dakika bunu yiyor! 90 dakika bu hücum tarzını yiyor, önlem almıyor. Yiyor çünkü; Yılmaz Vural yiyeceğini biliyor.

'Daum'u göndereceğim' derken sözlerinin dayanağı var. Fenerbahçe'yi de biliyor, Daum'u da biliyor.

Bile bile lades olur mu! Bir tuzağa 10 dakika düşersin, 15 dakika düşürsen, hadi oyuna kenardan müdahale edemiyorsun, 45 dakika düşersin. Ama soyunma odasında anlatırsın, 'Yemeyin artık bu topları' diye. Hayır ikinci yarıda daha çok.

Savunmasının arkasına top, kaleciyle karşı karşıya! Volkan ne yapsın! Şaşkına döndü çocuk. Hemen her hücumunda karşı karşıya Kasımpaşa forvetleriyle.
Mesaj01.12.2009, 15:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hagi Gibi Bir Futbolcu Türkiye'ye Binde Bir Gelir..

Hagi'yi Alex'le Kıyaslamak Bana Saçma Geliyor.. Wink
Mesaj01.12.2009, 15:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

odev-arsivleri yazmış:
Hagi Gibi Bir Futbolcu Türkiye'ye Binde Bir Gelir..

Hagi'yi Alex'le Kıyaslamak Bana Saçma Geliyor.. Wink

Evet Aynen öyle Alex Kim. Smile Fanatikler Kızmasın ama Dogru
Mesaj01.12.2009, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu konu kilitlenmeye gider benden söylemesi
çünkü bizim alex haginin yaptıklarından daha çok şey yaptı
Mesaj01.12.2009, 16:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

fenerlininsitesi yazmış:

Eğer Tartışmaya Götürmesseniz Konu Gidmez Bunun İçinde Cok kişiyle Tartıştım. Siz Öyle Diyorsanız öyledir. Smile Biraz İncelemenizi Öneririm Sadece Buraya Herkes Yorum yazsın Yeter Eğer Bozacak Kişi Olursa... Onu o zaman düşünürüz
Mesaj01.12.2009, 16:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

konustuklarından birisi sacma sadece .oda hagi konusu .. cünkü haginin oynadiği zaman en iyisi hagi idi (benim görüşüm) hagi ne oldu futbolu bıraktı ..
şimdiki zamanda en iyi Alex Kıyaslamayi başlatan kişiler bunu göz önüne alarak kıyaslıyorlar Wink

beşiktaşa gelince değiği dogru.. çünkü bjk cıkmayı garntiledi m.u bunun icin yedeklerle cikti ... tarih yazdi dedikleri de 23 mactir evinde yenilmiyormus .. bu mu tarih .. fb 40 mactir evinde yenilmeyen m.u evinde yenmişti o maci izledim ve spiker bu kadar bağirmamişti . bjknin ki tarih ise bizim kisi ne o zaman ? Wink
Mesaj01.12.2009, 16:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar,

Konuyu sakın tartışmaya çevirmeyin..
Aksi halde üzülerek başlığı anında kilitlemek zorunda kalırız.. Confused
Bu uyarıyı şimdiden yapalım..

İyi eğlenceler..

En son benimsitem1993 tarafından 01.12.2009 16:13:10 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj01.12.2009, 16:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
Arkadaşlar,

Konuyu sakın tartışmaya çevirmeyin..
Aksi halde üzülerek başlığı anında kilitlemek zorunda kalırız.. Confused
Bu uyarıyı şimdiden yapalım..

İyi eğlenceler..

emrin olur .. Laughing
Mesaj01.12.2009, 16:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu Eleştirilerin Hiçbirine Katılmıyorum.

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Mesaj01.12.2009, 16:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Eğer Tartışmaya Götürmesseniz Konu Gidmez Bunun İçinde Cok kişiyle Tartıştım. Siz Öyle Diyorsanız öyledir. Biraz İncelemenizi Öneririm Sadece Buraya Herkes Yorum yazsın Yeter Eğer Bozacak Kişi Olursa... Onu o zaman düşünürüz

ben götürmem fakat herhangi biri çıkar bir laf söyler konu dışına çıkar böylece kilitlenmesine sebep olur
Mesaj01.12.2009, 17:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

bscity yazmış:
Bu Eleştirilerin Hiçbirine Katılmıyorum.

Hagiyle Alex Kıyaslaması Cok yanlış Smile
Mesaj01.12.2009, 18:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

fenerlininsitesi yazmış:

Ne diyeyim ben artık ya. Fenerbahçe taraftarısın ama bu kadar da olmaz. İlla herşeyin iyisini Fenerbahçe yapmak zorunda değilsiniz. Hagi gibi bir adamı bir kalemde sildin.
Mesaj01.12.2009, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

site-reklami-yap yazmış:
fenerlininsitesi yazmış:

Ne diyeyim ben artık ya. Fenerbahçe taraftarısın ama bu kadar da olmaz. İlla herşeyin iyisini Fenerbahçe yapmak zorunda değilsiniz. Hagi gibi bir adamı bir kalemde sildin.

Fenerlilerin Hepsi Böyle Lütfen Konuyu Tartışmaya Sürüklemeyin. Smile
Mesaj01.12.2009, 18:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlarım,

Burada canınız sıkılmasın diye başlık açılmış..
Lütfen tartışmaya çevirmeden,konuşunuz.. Wink

Sonuçta burası Tartışma Forumu değil.. Rolling Eyes
Mesaj01.12.2009, 20:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
Arkadaşlarım,

Burada canınız sıkılmasın diye başlık açılmış..
Lütfen tartışmaya çevirmeden,konuşunuz.. Wink

Sonuçta burası Tartışma Forumu değil.. Rolling Eyes

İlk başdaki Resimi incelleyin O her şeyi Anlatır saten.