Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.12.2009, 10:09 (UTC)    
Mesaj konusu: Şok Şok Şok Facebook Türkiyeyi siliyor

Facebook 350 milyon oldu, Türkiye bölgesi ortadan kalkıyor, Farmville Twitter'ı geçiyor ve dahası...

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, "Dünyayı daha şeffaf ve daha interaktif hale getirdiğimiz güzel bir yıldı" diyerek başladığı açıklamasında, beş yaşındaki sitenin artık 350 milyondan fazla üyesi bulunduğunu duyurdu.
Bu sayıya ulaşmada Çin ve Hindistan'ın siteye ilgisinin artması, Zuckerberg'in de dediği gibi son derece etkili. Sitenin üyeleri için bir açıklama yayınlayan Zuckerberg, "Bu sayıya ulaşmak için size paylaşım için ihtiyaç duyduğunuz araçları ve hangi bilgiyi kiminle paylaşacağınızı kontrol etme şansını verdik" diyerek, daha güvenli bir paylaşım için önümüzdeki günlerde daha basit bir sisteme geçileceğini açıkladı.

Bu yeni sisteme geçilince Facebook kullanıcılarının güvenlik ayarlarını güncellemesi gerekecek. Yapılan yeniliklere ilişkin bilgi de güvenlik ayarları sayfasında yer alacak.

Facebook'ta artık Türkiye yok

Facebook'ta artık Türkiye bölgesi olmayacak. Gizlilik ayarlarıyla ilgili düzenlemenin parçası olarak bütün bölgesel ağlar ortadan kaldırılıyor.

Bu bölgesel ağlar aynı bölge içerisindeki herkesin birbirinin bilgilerini görmesine imkan tanıyordu. Bu yüzden de kullanıcıların bilgileri alakasız kişilerce görülebiliyordu.

Kullanıcı ayarlarında bu durum için gerekli ayarlar olsa da kullanıcıların yarısından fazlası bu ayarları farketmiyor bile. İşte bu yüzden Facebook bölge politikasını değiştirdi. Böylece artık aynı bölge içerisinde yer alan alakasız insanlar, başkalarının bilgilerini görüntüleyemeyecek.

Sadece Farmville bile Twitter'dan büyük!

Facebook'un 350 milyon kullanıcıya ulaşmasıyla birlikte, akla Twitter rekabeti geliyor.

Ancak Facebook'un temiz arayüzlü rakibinin daha çok çalışması gerekiyor. Çünkü bağımlılık yapıcı çiftçilik oyunu Farmville bile Twitter'ı geride bırakabiliyor.

Facebook üzerinden oynanan bir oyun olarak tek başına Twitter'ı geçebilmesi etkileyici bir başarı. 70 Milyon kullanıcıya sahip oyun, birkaç milyon kullanıcı daha kazanırsa Türkiye'nin nüfusuyla yarışacak.

Twitter'ın tekil ziyaretçi sayısı ise aylık 18.9 milyonda kalıyor.

alıntı

En son bilisimhatti tarafından 10.12.2009 17:20:02 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj04.12.2009, 10:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlk önce google'nin yapacakları, şimdi ise facebook'un. Anlaşılan türklerin internet ortamında başarılı işlere imza atma vakti geldi.. Smile
Mesaj04.12.2009, 15:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
[b]İlk önce google'nin yapacakları, şimdi ise facebook'un. Anlaşılan türklerin internet ortamında başarılı işlere imza atma vakti geldi.. Smile

haklısın artık türklerinde facebook gibi google gibi site yapmaya yetenegi var diye düşünüyorum[/b]
Mesaj04.12.2009, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

yapalım o zaman
Mesaj04.12.2009, 15:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

www-kral yazmış:
yapalım o zaman

Haklısındaa Nasıl Iste Orası Var
Mesaj04.12.2009, 15:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

tarihiyazanlar yazmış:
www-kral yazmış:
yapalım o zaman

Baştan isim bulalım sonra para sonra script yazan biri sonrada ilgilinecek kişiler bulmak lazım
Mesaj04.12.2009, 15:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

www-kral yazmış:
tarihiyazanlar yazmış:
www-kral yazmış:
yapalım o zaman

Baştan isim bulalım sonra para sonra script yazan biri sonrada ilgilinecek kişiler bulmak lazım

Bulalım o Zaman Wink
Mesaj04.12.2009, 15:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

www-kral yazmış:
tarihiyazanlar yazmış:
www-kral yazmış:
yapalım o zaman

Öyle O kadar kolaymı Sandın Script Kolayda Bunun Hostu var Öyle kolay olsaydı Ben her yapardım coktan ama şuanda Bir projeyi bitirdim. ve Birisine Daha başlıyorum. Video projem bitti Ya ödev Araştırma sitesi olacak Yada Arama motoru kuracam yada arkadaşlık sitesi Laughing
Mesaj04.12.2009, 15:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

1 dk burda Türkiye'yi sildiğine dair bişi yokki.sadece bölgesel bilmem ne şeyi yüzünden bişi yapacağını sölüyor.
Mesaj10.12.2009, 03:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok kolay arkadaslar facebookun degerı 350 tl en fazla adam madam tutmayada gerek yok java scrıpt kendı yapıyor herseyı ayda yılda gel bırkere bak yeter ...... facebook kolay acılır sılerse sılsın turkler ıstemıo saten faceyı vurus sacıo pkk sıtesı facebook yardım edıyor Smile)) cok komık geldı bana ustune gırıom dıe para vermesı bıle lazım aslında yalan haberler yapamaz :DDDDDDD yaparsada kendı bılır siberalem netlog yonca dolu site var .) vede facebook yokken netlog vardı .)
Mesaj10.12.2009, 14:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Türkler yine girebilecek faceye ama bölge olarak Türkiye olmıcak.Asya veya Avrupa olabilir.
Mesaj10.12.2009, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

htlmkodes yazmış:
www-kral yazmış:
tarihiyazanlar yazmış:
www-kral yazmış:
yapalım o zaman

Öyle O kadar kolaymı Sandın Script Kolayda Bunun Hostu var Öyle kolay olsaydı Ben her yapardım coktan ama şuanda Bir projeyi bitirdim. ve Birisine Daha başlıyorum. Video projem bitti Ya ödev Araştırma sitesi olacak Yada Arama motoru kuracam yada arkadaşlık sitesi Laughing

Bunu Yapmaız İçin Sağlam Bi Sponsor Bulmanız Lazım... Mr. Green
Mesaj10.12.2009, 19:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sponsora gerek yok Wink
Mesaj10.12.2009, 19:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

keskin41 yazmış:
htlmkodes yazmış:
www-kral yazmış:
tarihiyazanlar yazmış:
www-kral yazmış:
yapalım o zaman

Bunu Yapmaız İçin Sağlam Bi Sponsor Bulmanız Lazım... Mr. Green
sponsor belli Bedava-SitemXD