Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.12.2009, 20:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Microsoft kod çalmakla suçlanıyor!

Microsoft'a ağır suçlama. İşin ilginci ise, suçu kendisinin de kabul ediyor olması...

Pazartesi günü, özellikle Asya kıtasında popüler olan Plunk adındaki bir sosyal ağ sitesi, Microsoft'u kodlarını çalmakla suçladı. Microsoft "MSN Çin" adresinde Juku adındaki yeni bir sosyal ağın reklamını yapıyordu. Plunk'ın bu sitenin kullandığı kodların kendilerinden çalındığını iddia etmesiyle birlikte Microsoft olayı araştırdı ve suçu dolaylı da olsa kabul etti.

Microsoft yaptığı açıklamada, gelen şikayetlerin ardından Çin'deki ortak Microsoft kuruluşuyla birlikte araştırmaların başlatıldığını söyledi. Yaptığı araştırmadan sonra kodun bir kısmının çalıntı olabileceğini anlayan Microsoft, Juku adlı siteyle olan anlaşmasını iptal etti ve siteyle olan tüm ilişkilerini durdurdu.

Yapılanın, anlaşma şartlarını bozduğunu açıklayan Microsoft bu davranışın ayrıca Microsoft'un fikir haklarına saygı politikasının da dışında olduğunu belirtti.

Açıklama memnun etmedi

Plurk ise yapılan açıklamalardan memnun değil. Microsoft'un bağımsız ortak stratejisini üzerindeki sorumluluğu atmak için kullandığını söyleyen Plurk yetkilileri, aynı stratejinin daha önce Windows 7'nin medya ve yönetim araçlarındaki GPL açığında kullanıldığını iddia etti.

İhmalin çok büyük olduğunu söyleyen Plurk yetkilileri böylesine bir aşırmanın gözden kaçma ihtimaline inanmakta zorlandıklarını söyledi.

Microsoft ise durumdan dolayı çok üzüntü duyduklarını fakat olayla ilgili sorumluluğu üstlendiklerinin altını çizerken Plurk firmasıyla yakında temasa geçeceklerini ve yanlış anlaşılmaları ortadan kaldıracaklarını açıkladı.

Mesaj16.12.2009, 20:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Saçma sapan bi'haber. Gülesim geliyor.
Mesaj16.12.2009, 20:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Saçma sapan bi'haber. Gülesim geliyor.

Neresi saçma?
Mesaj16.12.2009, 20:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Koskoca Microsoft kod çalıyor.. Laughing
Mesaj16.12.2009, 21:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Koskoca Microsoft kod çalıyor.. Laughing

Ama koskoca google'de bing^e özendi... Wink Smile
Mesaj16.12.2009, 21:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Microsoft Da Kod Çalıyorsa Artık. Laughing
Mesaj16.12.2009, 21:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende çalacam artık xD

Akşam akşam tepemin tasını artırıyorlar
Mesaj16.12.2009, 21:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayatta inanmam
Ayrıca koca şirket ününü kaybetmek için böle bi riske girmez aynı düşünceye sahib olabilirler