Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.12.2009, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Oğlu ölürken Twittera yazıyordu

Sosyal paylaşım sitesi Twitter ABD'de şoke eden bir olaya sahne oldu. Bir annenin oğlu ölümle pençeleştiği sırada Twitter'a mesaj yazdığı ortaya çıktı.

ABD'de bir annenin oğlu ölümle pençeleştiği sırada sosyal paylaşım sitesi Twitter'da statüsünü güncellemesi büyük şaşkınlık yarattı.

Shellie Ross, iki yaşındaki oğlunun evin havuzuna düşmüş ve hareketsiz halde yüzüstü yatarken bulmalarından sadece bir dakika sonra bilgisayarının başına geçti.

İlk yardım ekipleri oğlunu hayata döndürmeye çalışırken 'Military-Mom' ismini kullanan Ross, Twitter'ına, "Lütfen hiç olmadığı kadar dua edin, 2 yaşındaki oğlum havuza düştü" diye yazdı.

Küçük çocuğunun boğulma nedeniyle öldüğünün anlaşılmasından 5 saat sonra Shellie Ross yine internet başındaydı!

Bu kez oğlu için 'milyon dolarlık bebeğimin anısına' diye yazan daha sonra oğlunun fotoğraflarını siteye koydu.

Kullanıcıların tepkisi ise gecikmedi. Bir kullanıcı, "İlk başta çok üzüldüm. Ama sonra 'Oğlu yeni boğulmuşken kim Twitter'la uğraşır?' diye düşündüm. Buna inanamıyorum" diye yazdı.

Polis sözcüsü, ailenin Florida'daki evinin havuzunda oynarken suya düşen çocuğun 11 yaşındaki erkek kardeşi tarafından bulunduğunu belirtti.

Annenin ilk mesajını yardım için ambulans çağırdıkdan bir dakika sonra yazdığı belirtilirken, kayıtlar ambulansın gelmesinin ardından Ross'un 34 dakika sonra yeni bir mesaj yazdığını gösterdi.

Kadın kendisini, "Yaptıklarımı sorgulamaya kimsenin hakkı yok" diye savunarak "Kazanın her anını Twitter'a yazmadım" dedi.

Ross ve kocası Steven'ın ABD Hava Kuvvetleri'nde görevli olduğu kaydedildi.

www.bilisimhatti.net
Mesaj19.12.2009, 16:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten acı verici bir olay Sad
Mesaj19.12.2009, 16:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginç... Confused

Ayrıca tr.gg dışı link paylaşmak yasak! Wink
Mesaj19.12.2009, 16:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

üh :S çocuğu suya düşüyor ve adam

(twitter)şuan ne düşünüyorsunuuz?: çocuğum havuza düştü sanırım boğuluyor beni izlemeye devam edin...
Mesaj19.12.2009, 16:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsliyiz yazmış:
üh :S çocuğu suya düşüyor ve adam

(twitter)şuan ne düşünüyorsunuuz?: çocuğum havuza düştü sanırım boğuluyor beni izlemeye devam edin...

Mr. Green Mr. Green
Mesaj19.12.2009, 16:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gülsekmi ağlasakmı? Yani pc bizi nereye götürecek ...

Akşam akşam tepemin tasını artırıyorlar
Mesaj19.12.2009, 16:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Pc Zararlarına ekleyin bunu twitter uğursuzluk getirir xD
Mesaj19.12.2009, 16:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
İlginç... Confused

Tr.gg içi serbest mi?
haberlerin altında..
Mesaj19.12.2009, 16:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
informess yazmış:
İlginç... Confused

Tr.gg içi serbest mi?
haberlerin altında..

Tr.gg içi sadece yardım konularında serbest! Wink
Mesaj19.12.2009, 16:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Forum'da moderatörler tarafından açılmış böyle bir başlık yok. Öyle bir resmileşmiş kuralda.. Ben geçende uzun bir yardım konusu vardı ve forum'da bulunmuyordu link vermek zorunda kaldım.. Kendini bilmiş bir arkadaş çıktı sitenize yönlendirmeyin dedi.. Laughing Bende merak ettim sordum yani.. Haberlerin altında tr.gg harici ''kaynak'' gösterici olunması doğal bence.. İnternette kaynak göstermek doğaldır bütün Forumlarda.. Böyle bir yasak olduğunuda bilmiyordum.. Meğersek varmış.
Mesaj19.12.2009, 16:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Forum'da moderatörler tarafından açılmış böyle bir başlık yok. Öyle bir resmileşmiş kuralda.. Ben geçende uzun bir yardım konusu vardı ve forum'da bulunmuyordu link vermek zorunda kaldım.. Kendini bilmiş bir arkadaş çıktı sitenize yönlendirmeyin dedi.. Laughing Bende merak ettim sordum yani.. Haberlerin altında tr.gg harici ''kaynak'' gösterici olunması doğal bence.. İnternette kaynak göstermek doğaldır bütün Forumlarda.. Böyle bir yasak olduğunuda bilmiyordum.. Meğersek varmış.

Katılıyorum

Kaynak Göstermekte Yasaksa xD
Mesaj19.12.2009, 17:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:

Son cevabım konu tartışma ortamına dönmesin.

O site b-s'den birisinin. Hep o sitenin REKLAMI yapılıyor. Wink
Mesaj19.12.2009, 20:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
net-tr yazmış:

Son cevabım konu tartışma ortamına dönmesin.

O site b-s'den birisinin. Hep o sitenin REKLAMI yapılıyor. Wink

o site nin bir tr.gg liden birine ait olması tr.gg adına grur kaynağı olunması gereken bir olay olsa gerek Wink

benim diğer paylaşımımda da ekolayın.netin kaynağı belirtiliyor o zmna oda bir tr.gg linin mi olmuş oluyor Question

anlamıyorum emeğe saygı diyenler oradan buradan haber alıp haber aldıkları siteleri emek adına kaynak gösterince nesi yanlış oluyor Rolling Eyes

sen 15-20 tane teknoloji haberi ekliyoresun foruma ama kaynak göstermeyince doğru mu yapmış oluyorsun Question

bu emek hırsızlığına girmiyor mu acaba insanlar zman ayırıp internet kullanıcıları için uğraşıp haber ekliyorlar siz haberleri foruma ekleyince kaynak gösterenlere yasakları çiğniyor diyorsunuz yada reklam yapıyor diyorsunuz yazık be yazık hemde ÇOK YAZIK buna dair net-tr nin dediği gini herhangibir bildiri yok kaynak göstermeyin emekleri çiğnemeyeyin diye yoksa varda bizmi göremiyoruz ha net-tr Question

demekki 2 kişi bilmiyor milyonlarca kullanıcı biliyor

helal olsun devam edin emek hızsılığına karşı nutuk atıp reklam diye siteleri çekemeyenler devam edin Wink
Mesaj19.12.2009, 20:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-tr yazmış:
Mesaj20.12.2009, 11:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

o site kendi sitesi!
Önceki mesajları göster: