Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.01.2010, 11:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Tablo Css Yapımı

Daha önce bu tür anlatımlar yapıldı. Açıklayıcı bir anlatım yapmak istedim..

TABLO CSS YAPIMI
Bedava Sitem Forumunda ve çevrede çok duyulan bir konu bu.Çoğu kişi sıkıntılarını anlatır.Tek tek sayfaya ekledim sayfa kaydı i en iyisi iceblue gibisinden.Ama biz en iyisi CSS diyoruz .İtiraz da istemiyoruz Artık anlatımımıza başlayalım.

» En başta TASARIM AYARLARI'ndan CSS Design tasarımını seçiniz

» Daha Sonra Gelişmiş Ayarlar kısmından CSS Kod bölümüne aşağıdaki kodu yapıştırınız

Kod:
h1#title{display: none;}
h2#title span {display: none;}
div.header{display: none;}
li.nav_element{list-style-type: none;}
li.nav_element{display: none;}

( Bu Kod Menü Elemanlarınızın Gizlenmesi Icindir. )

» Ardından herhangi bir web editöründen sitenizin tasarımını ayarlayınız.Bedava Sitem editörü sizin için iyi olabilir.Tablo ekle diyerek istediğiniz gibi bir tasarım ayarlayın.Grafiklerinizi(başlık resmi,alt resim,bannerlar)tablo üzerindeki istediğiniz yerlere yerleştiriniz.Menü elemanlarınızı ayarlayıp linklerini veriniz.Sadece içerik eklemeyin.

» Şimdi ise içeriği yerleştireceğiniz kısma "deneme" yazınız.(Herhangi bir şey de yazabilirsiniz)Kaynak a tıklayıp bu "deneme" yazısını bulunuz.

» Kaynak'tan bulduğunuz "deneme" yazısından önce gelen kod dilimini Tasarım Ayarlarından "TASARIMIN ÜZERİNDEKİ YAZI" bölümüne ;
Kaynak'tan bulduğunuz "deneme" yazısından sonra gelen kod dilimini Tasarım Ayarlarından "TASARIMIN ALTINDAKİ YAZI" bölümüne yapıştırınız.

»"KAYDET" deyip tasarımınızın keyfine bakınız

Şimdi ise birkaç tavsiye : Tasarımınızı yaptığınız sayfayı kaydedip korusanız iyi edersiniz.Menüye bir eleman ekleme ya da başlık resmideğiştirme gbi durumlarda kaydedip aynı yönergeleri uygulayarak tasarımınızda ufak değişiklikler yapabilirsiniz.

--------------------------------------------------------------------------------

GEREKLİ KODLAR
Kod:
<body bgcolor=RENK KODU  leftmargin="0" topmargin="0" rightmargin="0" bottommargin="0">

► Bu kod sitenizin arkaplan rengini değiştirmenizi sağlar.renk kodu yazan yere istediğiniz bir renk kodu yazabilirsiniz.Tasarım ayarlarında herhangi bir yere yapıştırın
--------------------------------------------------------------------------------
Kod:
<style type="text/css">
<!--
body{background-image:url(ARKAPLAN RESMI URL);background-attachment: fixed}
-->
</style>

►Bu kod sayesinde sitenizin arkaplan resmini değiştirebilirsiniz.ARKAPLAN RESMI URLyazan kısma linki ekleyiniz.Tasarım ayarlarında herhangi bir yere yapıştırın.
Mesaj13.01.2010, 11:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Anlatım gerçekten tr.gg de çok hızlı yükseliyorsun.Başarılarının devamı dileğiyle.
Mesaj13.01.2010, 11:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

hakan-fan yazmış:
Güzel Anlatım gerçekten tr.gg de çok hızlı yükseliyorsun.Başarılarının devamı dileğiyle.

Teşekkürler hakan-fan...
Mesaj13.01.2010, 11:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tebrik ederim iyi bir anlatım olmuş : ) umarım bir çok arkadaşa faydalı olur...
Mesaj13.01.2010, 11:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Anlatım
Mesaj13.01.2010, 12:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

afilliyanlizlik yazmış:
Tebrik ederim iyi bir anlatım olmuş : ) umarım bir çok arkadaşa faydalı olur...

Teşekkürler. Umarım yararlı olur. Wink
kraloyun00 yazmış:
Güzel Anlatım

Wink
Mesaj13.01.2010, 14:55 (UTC)    
Mesaj konusu: Resim

Tbrkler güsel ama birasda görsel olsaydı daha ii olurdu.. Mr. Green
Mesaj13.01.2010, 15:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Resim

wwebw yazmış:
Tbrkler güsel ama birasda görsel olsaydı daha ii olurdu.. Mr. Green

Hep görsel var. Biraz da yazılı olsun. Laughing
Mesaj13.01.2010, 22:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sizce html tablo css'midir ?..

css mantığına göre (eğer tablo kullanacaksanız) bunu css kodlarıyla bağlamanız gerekir. Ancak css bölümüne sadece menü gizleme kodu koyup, tasarım üstüne ve tasarım altına html tablo ekleyip uyarlayarak tablo css olmaz..!

css mantığına uygun tablo css tasarımının örneği kendi sitemizdedir.. Wink

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=140389&highlight=
Mesaj13.01.2010, 23:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

sensiz-kaldim yazmış:
Sizce html tablo css'midir ?..

css mantığına göre (eğer tablo kullanacaksanız) bunu css kodlarıyla bağlamanız gerekir. Ancak css bölümüne sadece menü gizleme kodu koyup, tasarım üstüne ve tasarım altına html tablo ekleyip uyarlayarak tablo css olmaz..!

css mantığına uygun tablo css tasarımının örneği kendi sitemizdedir.. Wink

Benim anlatımım yeni kullanıcılar için basit bir mantıktır!... Wink Css demek 2 tablo yapıp ben css'den anlıyorum demek değildir. Bir sürü kodlama türü bulunmakta margin, padding vb.. Bunları çözdükten sonra css'den anlıyorum diyebilirsiniz. Sitenize gelince: Siteniz tablo kenarlıkları, hover kodları ve güzel grafikler iler yapılmış bir site. O kadar zor bir tasarım değil. İlk bakışta mantıken çözülüyor. Başarılar.. Wink