Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.01.2010, 12:43 (UTC)    
Mesaj konusu: Keylogger Hakkında (resimli)

Not: Anlatım %100 bana aittir. Alıntı falan değil Smile Wink O yüzden eğer alıntı yapacaksanız lütfen kaynak belirtin! Wink

KEYLOGGER HAKKINDA

Keylogger; bazı hackerların bilgisayarınıza sızdırdığı bir programdır. Bu program klavyede basılan tuşları yani yazdığınız her yazıyı hackerin e-mail adresine gönderir. Yani örneğin msn adresinizi açarken yazdığınız şifreniz hackerin mailine gider ve o da kolaylıkla msn adresinizi ele geçirir. Kısacası keylogger bir şifre daha doğrusu casus bir programdır. "Bilgisayarımda keylogger var mı, eğer varsa nasıl kaldırırım" diyorsanız işte size anlatımı:

Arrow Önce keylogger ın bilgisayarımızda olup olmadığını öğrenelim:

1.ADIM:

2.ADIM:

3.ADIM:

Arrow Kullanıcı adında system yerine başka bir şey yazıyorsa bilgisayarınızda keylogger var demektir ve bunu kaldırmak için de şunları yapıyoruz:

1.ADIM:

2.ADIM:

3.ADIM:

4.ADIM:

5.ADIM:

6.ADIM:

7.ADIM:

8.ADIM:

9.ADIM:

10.ADIM:

11.ADIM:

12.ADIM:

13.ADIM:

14.ADIM:

15.ADIM:

16.ADIM:

17.ADIM:

18.ADIM:

Eğer keylogger ın bilgisayarınıza bir daha girmesini istemiyorsanız "Bilgisayarınıza sızmayı engelleyin.." adlı anlatımımızı görmek için: http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=140834&highlight=bilgisayar%FDn%FDza+s%FDzmay%FD+engelleyin

Mesaj18.01.2010, 12:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım İçin Teşekkürlerde.

Bu Bilgisayar İle Alakalı Birşey Bilgisayar Yardım Merkezi Bu Konunun Açılması Gereken Bölümü Diye Düşünüyorum.. Rolling Eyes

Bilgisayar Yardım Merkezi = http://www.bedava-sitem.com/forum/viewforum.php?f=35

Mesaj18.01.2010, 12:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

meteorolojiuzmani yazmış:
Paylaşım İçin Teşekkürlerde.

Bu Bilgisayar İle Alakalı Birşey Bilgisayar Yardım Merkezi Bu Konunun Açılması Gereken Bölümü Diye Düşünüyorum.. Rolling Eyes

Bilgisayar Yardım Merkezi = http://www.bedava-sitem.com/forum/viewforum.php?f=35

evet haklısın..

konuyu nereye açıyım diye baktım bilgisayar yardım merkezi bölümü gözümden kaçmış o yüzden buraya açtım..

Mesaj18.01.2010, 20:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başka yorum yok mu? Smile
Mesaj18.01.2010, 20:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

simerweb yazmış:

Paylaşım güzel teşekkürler... Smile

Kişisel bilgisayarlara butür keyloggerlar nasıl sızdırılabilirki?en yakınımız olmalı ki sızsın...

Mesaj18.01.2010, 21:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

desibelnet yazmış:
simerweb yazmış:

Paylaşım güzel teşekkürler... Smile

Kişisel bilgisayarlara butür keyloggerlar nasıl sızdırılabilirki?en yakınımız olmalı ki sızsın...

en yakınınız olmayabilir.. internetten şarkı diye bişey indirirsin keylog çıkar Smile (tabi anti-virüs yoksa).