Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.02.2010, 14:17 (UTC)    
Mesaj konusu: Seo Kurulumu Hakkında...

Arkadaşlar,
Seo kurulumu hakkında sorum var,çok yerde araştırdım fakat net bir bilgi bulamadım.Bedava-Sitem'de seo kurulumu mümkün mü ?
Mesaj02.02.2010, 14:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

...

JustinFriend ; Bilgisi Olan Profesör Olur.Fakat : Paylaşan Efsane Olur !

En son justinfriend tarafından 02.02.2010 14:40:46 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj02.02.2010, 14:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

@justinfriend yardım amaçlı olsada tr.gg sitesi link'i vermek yasak!

Sorunun cevabına gelince ise:

Backlink Nedir? Link Değişimi Nasil Yapılır?

Backlink kelimesinin Türkçe anlamı geri link veya verilen linkdir. Kısacası backlink sitenizin linkinin diğer adreslerde olması demektir. Pagerank değerinizin artması için sağlam ve temiz backlinklere ihtiyaç duyarsınız. Backlink kavramından ortaya link değişimleri çıkmıştır.

Link Değişimi Nedir ?

Link değişimi sitelerin birbirlerinin linklerini karşılıklı olarak eklemektir.

a ) Düz Link Değişimi : A ve B sitelerini örnek alalım. A sitesi linkini B sitesine B sitesi de A sitesine ekler ise bu düz link değişimidir. Pagerank açısından çok büyük bir önemi yokturç

b) Çapraz Link Değişimi : A,B,C,D sitelerini örnek alalım. A sitesi B sitesine "C" linkini, C siteside A sitesine "D" linkini ekletir ise bu tür link değişimlerine çapraz link değişimi denir. Bu tür link değişimleri karşılıksız gibi göründüğünden pagerank açısından büyük önem taşır.

Karşılıksız verdiğiniz linkler her zaman daha etkilidir.

Link Değişiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

Link değişimi yaparken körü körüne yapmamalısınız. Mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bunlardan bazıları;

Link verdiğiniz sitenin pagerankı sizden bir veya iki yüksek olsun. Örneğin pr0 bir siteye pr1 linkler çok fazla hayır etmez.
Link verdiğiniz site kesinlikle link çöplüğü olmamalıdır. Kısacası sitenin en alt kısmında yüzlerce link görüyorsanız link değişimi yapmayınız.
Kesinlikle link verdiğiniz site sizin içeriğiniz ile ilgili olmalıdır. Bir tarih sitesinin oyun sitesinde link bulundurması hoş olmaz. Google amca da sevmez zaten
Sandbox Nedir ?
Sandbox aşırı ve düzensiz link değişimlerinin ardından google un sizi işe yaramazlar listesine atmasıdır.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Site İçi Linklendirme ve Önemi

Site içi linklendirme SEO için en önemli unsurlardandır.

Peki nasıl yapılır ?
Eklediğiniz sayfalardaki bazı kelimelere o kelimeyle alakalı diğer sayfanızın linkini vermeniz yararlı olacaktır. Ayrıca eklediğiniz sayfanın sonunda anahtar kelimelerin yer almasıda kuşkusuz önemlidir.

Yine sayfalarınızda ileri-geri, önceki-sonraki seçeneklerini yapmak da bir tür site içi linklendirme yöntemidir.

Ayrıca sayfalarınızın altında mutlaka o sayfa ile bağlantılı sayfalarınızında linkleri olmalıdır.

Önemi Nedir ?
Sayfalarınızın daha çabuk indexlenmesini, google ın daha çok sayfanızı indexlemesini ve pagerank değerinizin artmasına katkısı büyüktür.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Google da Sitem Gözükmüyor Ne Yapmalıyım ?
Soru şekli 1
Yeni bir site açtım. Üstünden bir-iki hafta geçti hergün yeni içerik ekledim ama hâla google da gözükmüyor sitem. Ne yapmalıyım ?

Cevap:
Google er ya da geç mutlaka bir şekilde sitenize girecektir. Tabi bu süre iki gün de olabilir , bir ay da... Eğer blogger vb. ücretsiz servisler kullanıyorsanız google kısa sürede sitenizi ziyaret eder. Ama uzun zaman geçmesine rağmen google dan ses seda yok ise siz kendinizi gösterin. Google a indexli sitelere link verin, mümkünse karşılıksız olarak. Benim tavsiyem bloglara yorum yapınız en kolay indexlenme yöntemidir.

Soru Şekli 2
Yeni bir site açtım. Her gün içeirk ekliyorum, link de ekledim diğer sitelere ama tık yok. Sitem google da hâla gözükmüyor.

Cevap:
Öncelikle eklediğiniz sitenin seo kalitesi ne durumda onu bilmeniz gerekir. Eklediğiniz linkler kalitesiz sitelerde yer alıyor ise google sizi göz ardı edebilir. Şöyle düşünün; sevmediğiniz bir arkadaşınızın arkadaşıyla tanışmak size cazip gelmez değil mi ? Google da işte böyle bir mantık kurar. Unutmayın ki google çok zekidir. Siz güncel olmaya devam edin, google sitenizi maksimum iki üç hafta içinde ziyaret eder. Hem tadını çıkarın sitenizi büyütün.

bu anltımlar sizin için yeterli olur...

Mesaj02.02.2010, 14:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim Söylediğin İyi Oldu Bilmiyordum ! Wink

JustinFriend ; Bilgisi Olan Profesör Olur.Fakat : Paylaşan Efsane Olur !
Mesaj02.02.2010, 14:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim,anladğım kadarıyla sabır ve güncellikte olay bitiyor yani ayriyetten yapmam gereken pek fazla bir şey yok.
Mesaj02.02.2010, 14:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

cs-icin-hersey yazmış:
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim,anladğım kadarıyla sabır ve güncellikte olay bitiyor yani ayriyetten yapmam gereken pek fazla bir şey yok.

Evet. Sabır gerekli kesinlikle. İçerik ekleyin ama orjinal kendinize ait içerikler.
Pagerank değerleri yüksek sitelerle link ve banner takas yapın...

Mesaj03.02.2010, 07:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anladım,verdiğiniz bilgiler için teşşekür ederim.
Önceki mesajları göster: