Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.02.2010, 21:54 (UTC)    
Mesaj konusu: Facebook'a yeni rakip..

Google kendi sosyal ağını kuruyor

ABD'li arama motoru Google, kendi sosyal paylaşım ağını oluşturmaya hazırlanıyor.

Fransız La Tribune gazetesinde yer alan haberde, Google'ın, e-posta sistemi Gmail'in içinde kurmayı planladığı sosyal paylaşım ağını bu hafta kamuoyuna duyurabileceği kaydedildi.

Google'ın Facebook ve Twitter gibi klasik sosyal paylaşım ağları arasındaki rekabete cevap vermek ve arkadaşlar arasında gerçek zamanlı bilgi alışverişi sağlamak amacıyla bu yeni ağı kurma kararı aldığı belirtiliyor.

Google'ın bu yeniliği Gmail sayfasına bir pencere ekleyerek uygulamaya koymayı planladığı ifade ediliyor.

Gmail'deki bu yeni pencereyle aynı zamanda Google'ın diğer hizmetleri Youtube ve Picasa'ya kullanıcılar tarafından yüklenen fotoğraf ve videolara doğrudan erişim sağlanabileceği de ifade ediliyor.

Haberde ayrıca, Yahoo'nun da geçen yıl e-posta sayfasında bu uygulamayı başlattığı belirtildi.

Mesaj09.02.2010, 21:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Facebook'u geçebileceğini sanmıyorum...
Mesaj10.02.2010, 00:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:

M.Kemalin dediği gibi : Çalış,Çalış,Çalış... Ozaman herşeyi yaparsın Wink
Mesaj10.02.2010, 06:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bencede kaç senelik rkadaşlık sitesi facebook imkanı yok geçemez.
Mesaj10.02.2010, 09:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yav google arama reklamlarında 2 ay kendi reklamını yapsa facebook yarısı kadar üyesi olur. Wink Laughing

Mesaj10.02.2010, 09:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
Neden ? İlk arkadaşlık sitesi facebook muydu ? Goole ilk arama motoru mu idi ?Google içinde aynısı söylendi.Sonuç google dunyaca unlu ve herkesce kullanılıyor.Değişen ne? Ne değişti ?Google kaç senelik arama motoru facebook ise yeni denecek kadar az forumda o kadar çok ümitsiz insan varki japonların ürettiği yazıcılara bakın ümitsizler mi ?Hayır neden bizim milleitmiz ümitsiz hı neden ?
Mesaj10.02.2010, 09:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tam olarak Facebook gibi olacaksa geçmesi sadece üye sayısı olarak mümkün.Çünkü GMail içerisinde olacağını düşünürsek demek ki GMail kullanıcılarının hepsi bu sosyal paylaşım sayfasına üye sayılacak.Onun dışında paylaşım olarak geçebileceğini zannetmiyorum.

Gmail'i de genel olarak webmaster ve yazılımcılar kullanıyor.
Mesaj10.02.2010, 10:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence google face geçme ihtimali var çünki facebook amele doldu xD
google'a herkes sonuçta güveniyor.

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj10.02.2010, 11:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:

facebook 9 pagerank google 10 Exclamation Mr. Green

Oyunskor
Mesaj10.02.2010, 11:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Google'nin bir facebook'u eksikti,bu ol(acak)du.
Böyle birşey olursa güzel olur aslında. Smile
Mesaj10.02.2010, 11:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

google nasıl kurulmuş hikaayesi ne ya Very Happy

Oyunskor
Mesaj10.02.2010, 11:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

oyunskor yazmış:
google nasıl kurulmuş hikaayesi ne ya Very Happy
Mesaj10.02.2010, 11:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

işte google'un kuruluş hikayesi

1996 yılında üniversite öğrencileri Larry Page ve Sergey Brin, BackRub adında bir arama motoru oluşturdular. Bu arama motorunun en önemli özelliği, arama botlarının girilen bir web sitesinin arka plandaki linklerini bulup, analiz edebilmesiydi. Backrub’ın ünü, o zamanlar sadece bulundukları kampüste yayılmıştı.

1998 yılında, Larry ve Sergey motorlarını daha da geliştirdikten sonra, arama motorlarının hafızaya aldığı verileri depolayacak yeterli miktarda sabit disk almak istiyorlardı. Ancak, yeterli paraları yoktu. İki kafadar, çok ucuza buldukları tam 1 terabytelık (1000GB) diskleri kredi kartlarıyla satın almışlardı.

Artık, bulundukları kabuğa sığmayan iki arkadaş, önce Yahoo’nun kurucusu ve sahibi David Filo’ya danıştılar. Filo, iki arkadaşın Google olarak adlandırdıkları arama motorlarının çalışma mekanizmasını çok beğendi. Ve Filo, iki kafadara bir arama motoru şirketi kurmalarını önerdi. Aynı günlerde, Sun Mycrosystems firmasının kurucusu Andy Bechtolshelm’le de görüşen Google tasarımcıları Bechtolshelm’in hem övgülerini, hem de 100.000$’lık çekini aldılar.
Ancak, Larry ve Sergey, bir firma sahibi olmadıkları için bu 100.000$’lık çeki hesaplarına aktaramadılar.

Tüm olup bitenlerin üzerine Larry Page ve Sergey Brin, Google Inc, adında bir firma kurmak üzerine karar aldılar.

Bütün yakınlarını gezen ve hedeflerini anlatan iki arkadaş, 1.000.000 $ bularak, firmalarının ilk adımlarını atmış oldular.
98’de, her gün yaklaşık 10000 arama miktarına ulaşan Google.com, aynı yılın Aralık ayında Pc Magazine dergisi tarafından Web’in en iyi 100 web sitesine arasında gösterildi.

99’da günlük arama miktarı 500.000’e ulaşan Google.com cirosunu 25.000.000$’a çıkarttı.

O zamanlardan beri gelişimini sürdüren Google, günümüzde en çok kullanılan arama motoru oldu.

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj10.02.2010, 13:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
,

Smile Faceboku katlar. Eger böyle bir şey olursa Adamlar sırf Reklamını yapar Her köşesede 1 ayda Sayısını katlar önemli gelimelerde Öne cıkar. Very Happy Hiç bir şey imkansız Degil ama Siz başarayı istemiyorsanız. O zaman imkansız
Mesaj10.02.2010, 16:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

htlmkodes yazmış:
informess yazmış:
,

Smile Faceboku katlar. Eger böyle bir şey olursa Adamlar sırf Reklamını yapar Her köşesede 1 ayda Sayısını katlar önemli gelimelerde Öne cıkar. Very Happy Hiç bir şey imkansız Degil ama Siz başarayı istemiyorsanız. O zaman imkansız

Google Buz! Yayında arkadaşlar :/ ve hiç beğenmedim :/
Önceki mesajları göster: