Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.02.2010, 12:11 (UTC)    
Mesaj konusu: Neden 3D Yok?

Arkadaşlar türkiyede neden 3 boyutlu animasyon flimleri yok biliyormusunuz?

Bana göre;Bu işi yapacak uzman veya deneyimli kişiler yoktur(Şuan herkes animasyon yapabiliyor o farklı) yada türkiyede izleyici bulmak zor olur.

Sizin Düşünceniz?

Lütfen Tıklayınız..!!
JooPlus İnternet Yazılımımız B-S'de Yeni Çağ açıcak...
Mesaj19.02.2010, 12:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir yere deyindin... Açıkcası ben bıktım yabancı anime vb. (3d) izlemekten! Artık Türkiye'ninde Herkesce Bilinen 3D filmleri olsun... Herkes bilsin ve çok beğensin...
Mesaj19.02.2010, 13:54 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Neden 3D Yok?

mylet yazmış:

Bana göre;Bu işi yapacak uzman veya deneyimli kişiler yoktur(Şuan herkes animasyon yapabiliyor o farklı) yada türkiyede izleyici bulmak zor olur.

Sizin Düşünceniz?

O öyle kolay değil işte Wink

Neden Kolay Değil?

Arkadaşım "sponsorlar"yanaşmıyor...Ben de yapmak istiyordum.Ama sponsorlar maliyeti çok fazla olduğu için yanaşmak istemiyor...Endişe aşırı fazla Wink -ki Türkiye gibi bi ülkede 3D tutmaz... Wink

Deneyimli kişiler var...Yapacak elemanlar da var Wink Ama sermaye verecek prodüksiyon yok...Aşırı maliyetli Wink

AVATAR Gibi bi film'i türklerin yaptığını düşünsene Laughing

Ha illaki diyosan "ben kısa animasyon film'i yapmak istiyorum...Animeleri yaparım ama kurguyu yapamam"diyosan da ; Sana en güzel teklifi vereyim " BRK MEDİA"da başla Wink

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj19.02.2010, 17:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Türkiyede,Avatar filmini yapacak teknoloji ne arıyor ve bu işi yapacak mühendisleri nereden bulacaksın.Avatar filmi 40.000 İşlemci ve 104 TB Ram ile yapıldı düşün yani.Fakat animasyon yapan kişiler gerçekten çok iyi işler başarabiliyor.Onlara destek çıkılmalı.

Lütfen Tıklayınız..!!
Mesaj19.02.2010, 17:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Neden 3D Yok?

byqraphix yazmış:
mylet yazmış:

Sizin Düşünceniz?

Ben de yapmak istiyordum.Ama sponsorlar maliyeti çok fazla olduğu için yanaşmak istemiyor...

Surprised
Mesaj19.02.2010, 17:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

benim bir abim var. 3d yi iyi biliyor...ama türkiye iş yok bunu biliyor. o yüzden yabancı şirketlerle çalışacak...
Mesaj19.02.2010, 17:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
benim bir abim var. 3d yi iyi biliyor...ama türkiye iş yok bunu biliyor. o yüzden yabancı şirketlerle çalışacak...

Çok iyi biliyorsa kendiside yapabilir.Ben 3d sitelerinde ara sıra takılıyorum arkadaşlar var onlar 10-15 dk'lık harika kısa filmler yapabiliyor.Aslında iyi bir 3d sitesi açılıp,türkiyede 3d gruplaşmalarını sağlıyabilir.

Lütfen Tıklayınız..!!
Mesaj19.02.2010, 18:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

mylet yazmış:
hyperend yazmış:

Çok iyi biliyorsa kendiside yapabilir.Ben 3d sitelerinde ara sıra takılıyorum arkadaşlar var onlar 10-15 dk'lık harika kısa filmler yapabiliyor.Aslında iyi bir 3d sitesi açılıp,türkiyede 3d gruplaşmalarını sağlıyabilir.

.çok iyi az gelir... 3dmax sertifikası var.
Mesaj19.02.2010, 18:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
mylet yazmış:
hyperend yazmış:

.çok iyi az gelir... 3dmax sertifikası var.

O zaman daha daha iyi Smile

Lütfen Tıklayınız..!!
Mesaj21.02.2010, 09:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

illiaki 3D yapan vardır ama sanırım pahalı olabilir bu işi yapan fazla olmassa o kadar pahalı olur
Mesaj26.02.2010, 15:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

mylet yazmış:
Türkiyede,Avatar filmini yapacak teknoloji ne arıyor ve bu işi yapacak mühendisleri nereden bulacaksın.Avatar filmi 40.000 İşlemci ve 104 TB Ram ile yapıldı düşün yani.Fakat animasyon yapan kişiler gerçekten çok iyi işler başarabiliyor.Onlara destek çıkılmalı.

Sermaye olunca herşey olur arkadaşım Wink hiç dertlenme sen Wink

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Önceki mesajları göster: