Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.02.2010, 14:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Kavga etmemeniz gereken 10 kişi!

Biriyle kapışmak veya tartışmak hakkınızı aramak için zaman zaman gerekli bir yöntem olsa da, siz siz olur bazı meslek gruplarıyla asla böyle bir münasebete girmeyin. Faturası ağır olabilir!

10. Garsonlarla sakın kapışmayın...
Asla kavga etmemeniz gereken kişiler listesinin son sırasında garsonlar yer alıyor. kapışmak için tehlikeli bir grup çünkü öç almayı seven bir meslek grubudur. Bütün gün insanlarla başa çıkmak zorunda kalan garsonlar, özellikle kaprisli müşterilerin nazını çekmek durumundadırlar. Zaman içinde daha vurdumduymaz hale gelebilirler. Hıncını servis ettiği yemekten alabilirler. Yani sipariş verdiğiniz yemekle ilgili kötü emelleri olabilir. Eğer gittiğiniz bir restoranda yemeğinizi sağlıklı bir şekilde ve olması gerektiği gibi yemek istiyorsanız, siz siz olun, garsonlarla veya aşçılarla fazla kapışmayın.

9. Sinirli taksi şöförleriyle kapışmayın...
Trafikte seyrederken laf attığınız veya tartıştığınız kişiye çok dikkat edin! Özellikle mümkünse sinirli taksi şöförlerinden uzak durun. Tüm gün trafik içinde boğuşan taksicilerin siniri her an tepesindedir. Bu nedenle sizin küçük bir sözünüze verdikleri tepki çok büyük olabilir. Dayak yiyebilirsiniz ve hatta sopayla bile dövülebilirsiniz! Aman dikkat!

8. Kuaförünüzle asla tartışmayın...
Güzelliğinizi sadece saçınızla ilişkilendiriyorsanız, asla kuaförünüzle tartışmamalısınız. Çünkü sizi rezil de edebilir, vezir de! Saçınız beklediğiniz modelin veya rengin çok dışında bir şekle girebilir.

7. Müşteri Hizmetleri Servisi ile asla kapışmayın...
Call center görevlisi gibi müşteriyle birebir ilişkide olan kişilerle tartışmayın. Yoksa telefon başında saatlerinizi harcayabilirsiniz!

6. Postacıyla tartışmayın....
Postacınızla da sakın kavga etmeyin. DÜşünün bir kere. Diyelim ki, çok önemli bir evrak bekliyorsunuz veya sevgilinizden önemli bir mektup. Böyle bir durumda hayatınız postacıya bağlı. Size öcünü alabilmek için onlarca bahane uydurabilir.

Mesela; mektubunuz posta kutusunda kaybolabilir, gönderen kişi göndermemiş olabilir...

5. Hizmetçinizle asla kapışmayın...
Birini evinizde tek başına bırakmanız demek, o kişiyi hayatınıza dahil ediyorsunuz demektir. Bu kişinin hayatınıza dahil olması demek de, başınıza birçok şey gelebilir anlamına gelir. Mesela diş fırçanız klozetin içinde bir süre yüzüp tekrar bulunduğu yere geri gelebilir. O nedenle siz siz olun, tartışmayın!

4. Öğretmeninizle asla kapışmayın...
Öğretmenler güçlü kişilerdir. Sizin geleceğinizle oynama yetkisine bile sahiptir. Yetkilerin bu kadar geniş olduğu bir meslek grubuyla kapışmanız pek doğru bir iş değildir. Geleceğinizle oynamak istemiyorsanız sakın tartışmayın.

3. Patronunuzla kapışmayın...
Tabi ki de işsiz kalmak istemiyorsanız asla kapışmamanız gereken bir meslek grubu. Hatta olabildiğiniz kadar yumuşak başlı ve uyumlu davranın. BU kişi hayatınızda ileriki zamanlarda da lazım olabilir. Patronunuzu referans olarak kullanabilir veya yeni iş imkanlarını onun sayesinde

2. Komşularınızla sakın tartışmayın!
En çok vakit geçirdiğiniz yer eviniz! O nedenle huzur sizin için en önemli şey. Tüm günün stresini evinizde atıyorsunuz. Eğer huzurunuz bozulmasın diyorsanız, asla komşunuzla kavga etmeyin. Hergün karşılaştığınız ve göz göze geldiğiniz komşunuz en değerli varlığınızdır.

1. Eski sevgilinizle asla kapışmayın...
İşte listenin ilk sırası. Eski aşkınız... Kötü de ayrılmış olsanız asla geriye dönüp bakmayın. Çünkü zaman geçtikçe daha da hırslanıp hıncını almak isteyebilir. Bu durumda da başınıza birçok şey gelebilir. Kimsenin yüzüne bakamayacak hale gelebilirsiniz. Dikkatli olmak gerekir!

Cevabım: Kısacası siz siz olun kimseyle kapışmayın. Laughing

Mesaj23.02.2010, 14:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bana karışana karışıyorum ben.
Berberdi, Bakkaldı, Fırıncıydı ayırmıyorum Wink

Mesaj23.02.2010, 14:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

hakan-fan yazmış:

Şiddetle bugüne kadar çözülmüş bir olay söyleyin bana. Web alemini bırakıcam ! Wink
Mesaj23.02.2010, 14:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

hakan-fan yazmış:
Ayrım yakışmaz ! Smile
Ek olarak bu mesleklerin hepsi stres dolu meslekler ondandır.Ama en önemlisi uutulmuş 1.sorada o olmalıydı.Ne mi ? Sinirli bir öğrenci ile tartışma Laughing
Mesaj23.02.2010, 14:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Savaşlar olabilirmi?

Lütfen Tıklayınız..!!
JooPlus İnternet Yazılımımız B-S'de Yeni Çağ açıcak...
Mesaj23.02.2010, 14:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
hakan-fan yazmış:

Şiddetle bugüne kadar çözülmüş bir olay söyleyin bana. Web alemini bırakıcam ! Wink

HAYAT!

hayat şiddet görmediği zaman çözüm sağlamaz!hayat'ı belliceksin ki çözüm sağlasın Wink [sanal Alem'i bırakmaman dileği ile Wink]

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj23.02.2010, 14:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
informess yazmış:
hakan-fan yazmış:

HAYAT!

hayat şiddet görmediği zaman çözüm sağlamaz!hayat'ı belliceksin ki çözüm sağlasın Wink [sanal Alem'i bırakmaman dileği ile Wink]

Ben örnek istedim. Söz değil ki. : ) Wink Şiddet ile uğraşırsan şiddet ile karışılık alırsın. Yada şiddet ile karşılık almazsan daha kötü sonuçlar bulur seni ! Wink
Mesaj23.02.2010, 15:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
byqraphix yazmış:
informess yazmış:
hakan-fan yazmış:

HAYAT!

Ben örnek istedim. Söz değil ki. : ) Wink Şiddet ile uğraşırsan şiddet ile karışılık alırsın. Yada şiddet ile karşılık almazsan daha kötü sonuçlar bulur seni ! Wink

Örnek işte Wink

Konuşarak çözüm gösteren bi örnek ver?

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj23.02.2010, 15:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu Yazanları Okudum. Very Happy

Tesadüfe Bakın Demin Okulda Arkadaşın Kaşını Yardım Tekme Tokat Kavga Ettik Sınıvta.

Şimdi Diyorum Keşke Kavge Etmeseydim.
Confused

Mesaj23.02.2010, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
informess yazmış:
byqraphix yazmış:
informess yazmış:
hakan-fan yazmış:

HAYAT!

Örnek işte Wink

Konuşarak çözüm gösteren bi örnek ver?

baliktutkunu yazmış:
Bu Yazanları Okudum. Very Happy

Tesadüfe Bakın Demin Okulda Arkadaşın Kaşını Yardım Tekme Tokat Kavga Ettik Sınıvta.

Şimdi Diyorum Keşke Kavge Etmeseydim.
Confused

bak arkadaş örnek vermiş ve ne kadar pişman. Şiddet bir çözüm değil... Wink
Mesaj23.02.2010, 15:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kaşınanlara dayak şart Laughing

Lütfen Tıklayınız..!!
JooPlus İnternet Yazılımımız B-S'de Yeni Çağ açıcak...
Mesaj23.02.2010, 15:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

+Dayak cennetten gelme Wink
Mesaj23.02.2010, 15:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Bana Her Hangi Bi Yerde Dalaşan Olunca Karşılık Veriyorum.

Vermesem Bu Sefer Üzerime Gelecekler Benim Ezmeye Başlayacaklar.

Ezileceğime Karşılık Verir Kendimi Savunurum.

Kendimide Kavga İle Savundum..

Mesaj23.02.2010, 16:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilin ki size birisi sürekli dalaşıyorsa siz ondan farklısınızdır. sizi çekemiyordur..
yoksa neden durduk yere dalaşsın değil mi ? Smile

Mesaj23.02.2010, 16:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben dokunmayana bende dokunmam... ama hanımlarla kesinlikle kavga etmem xd kaşınmadıkları sürece... erkek olursada bana zararı varsa eğer.