Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.02.2010, 19:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Gençler Neden Hata Yapar..

Gençler Neden Hata Yapar.. Neden yaşadıklarını benimseyemez... Konu tartışma ortamına dönmeden yorumlanırsa sevinirim..
Mesaj05.02.2010, 19:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

en büyük hatalar bence dikkatsizlikten kaynaklanır
Mesaj05.02.2010, 19:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kanları delice aktığından ve dikkatsizliklerimizden vede aklımıza ilk geleni bir daha düşünmeden hemen söylemek yada yapmak.Bundan ötürü hata yapıyor olabiliriz...(Ben bu yüzden yapıyorum mesela.) Cool
Mesaj05.02.2010, 19:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

hata? yaptım çookk... gençken değil cocukken...
Mesaj05.02.2010, 20:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba... : )
gayet mantıklı ve iyi bir başlık açmışsın bu yüzden ahmet kardeşimi tebrik ediyorum.
Aslında genç değilde insanlar neden hata yapar düşüncesi ile şu an aklından binbir tane kelime geçiyor... Lakin başlık biz gençlerden bahsediyor, herşeyden önce saf olduğumuz için bir çok hata yapıyoruz. Henüz hayata ve olanbiteni anlıyor veya anlayamıyor olduğumuzdan hata yapıyoruz. Belki çelişkilerimize kurban oluyoruz. Kim bilir belkide özentili olduğumuzdan... (şimdi kimse ben hiç bir şeye özenmiyorum demesin, çünkü özeniyoruz) 2008 yılının sonlarında sitem aracılığı ile 1 aylık geniş bir araştırma yapmıştım. Çünkü bir soru sorulmuştu ve o soruyu en iyi şekilde makale yazarak cevaplamalıydım... Ve başladım bir okulun önünde beklemeye... Tenefüslerde öğrencileri izliyorumdum. Kimisi oyun oynuyor kimisi çekilmiş bir kenara oyunu izliyor... Ve oyunu oynayan grup izleyenleri oyunu almıyor... Neticede mola bitiyor bir sonraki tenefüs senaryo kaldığı yerden devam ediyor.. Ve bu nerdeyse 1.5 hafta tekrar ediyor. Şimdi hata oynayan çocukdamı izleyen çocukdamı yoksa... Henüz bir hatanın hata olduğunu anlayamıyacak kadar küçük çocukların öğretmeni ve velisindemidir... Bu tartışılır.... Yine başından geçen bir olayı aktarıyorum. Yaklasik 2 hafta önce forumda da paylaşmıştım bu otobüs nereye gidiyor isminde bir başlık. Son Otobüs olduğundan araç tamamen doluyor ve en son 1 yaşlı çift geliyor ve kimse yer vermiyor. Kabaca anlatırsam olay bu. Şimdi burdaki hata büyüklere saygı kalmadığındanmı yoksa keyfi sefa sürmekten zevk almaktanmıdır bilinmez... Ama neticede biz gençler hata yapıyoruz. Aslında bazen yapılan hatalar iyi oluyor. Ama hatayı anlayabiliyorsak. Çünkü o hatayı anladığımızda tecrübe edinmiş oluyoruz. Hatalar neden doğar. Tecrübeliksizden
anlayışsızlıktan
kin ve hırs'lı olmaktan.
Ve hayatımızın en büyük hatalarından biri olan iyiniyetli olmaktan. Herseye evet demekten. Ilk başta dediğim gibi saf yalın ve şeffaf yürekli olmaktan veya tam tersi. En önemliside aile sevgisi görmemekten... Insanlara güvenememekten ve güvenmekten bazen sır paylaşmaktan bazense sır tutmaktan... Aslında hayatın her karesinde hiç farketmediğimiz halde çok büyük hatalar yapabiliyoruz. "Hatasız kul olmaz " illaki hata yapıyoruz yapıcazda ve önemli olan o hatayı telafi ederken bir şeyler çıkarabilmek. Kendi kişiliğimizi sarstırmadan hatayı anlayıp telafi etmek... Insanın adı çıkacagına canı çıksın daha iyi tabiri ile düşünün. ! Son sözümü.
Mesaj05.02.2010, 20:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

cennet-turkiyem yazmış:
Merhaba... : )
gayet mantıklı ve iyi bir başlık açmışsın bu yüzden ahmet kardeşimi tebrik ediyorum.
Aslında genç değilde insanlar neden hata yapar düşüncesi ile şu an aklından binbir tane kelime geçiyor... Lakin başlık biz gençlerden bahsediyor, herşeyden önce saf olduğumuz için bir çok hata yapıyoruz. Henüz hayata ve olanbiteni anlıyor veya anlayamıyor olduğumuzdan hata yapıyoruz. Belki çelişkilerimize kurban oluyoruz. Kim bilir belkide özentili olduğumuzdan... (şimdi kimse ben hiç bir şeye özenmiyorum demesin, çünkü özeniyoruz) 2008 yılının sonlarında sitem aracılığı ile 1 aylık geniş bir araştırma yapmıştım. Çünkü bir soru sorulmuştu ve o soruyu en iyi şekilde makale yazarak cevaplamalıydım... Ve başladım bir okulun önünde beklemeye... Tenefüslerde öğrencileri izliyorumdum. Kimisi oyun oynuyor kimisi çekilmiş bir kenara oyunu izliyor... Ve oyunu oynayan grup izleyenleri oyunu almıyor... Neticede mola bitiyor bir sonraki tenefüs senaryo kaldığı yerden devam ediyor.. Ve bu nerdeyse 1.5 hafta tekrar ediyor. Şimdi hata oynayan çocukdamı izleyen çocukdamı yoksa... Henüz bir hatanın hata olduğunu anlayamıyacak kadar küçük çocukların öğretmeni ve velisindemidir... Bu tartışılır.... Yine başından geçen bir olayı aktarıyorum. Yaklasik 2 hafta önce forumda da paylaşmıştım bu otobüs nereye gidiyor isminde bir başlık. Son Otobüs olduğundan araç tamamen doluyor ve en son 1 yaşlı çift geliyor ve kimse yer vermiyor. Kabaca anlatırsam olay bu. Şimdi burdaki hata büyüklere saygı kalmadığındanmı yoksa keyfi sefa sürmekten zevk almaktanmıdır bilinmez... Ama neticede biz gençler hata yapıyoruz. Aslında bazen yapılan hatalar iyi oluyor. Ama hatayı anlayabiliyorsak. Çünkü o hatayı anladığımızda tecrübe edinmiş oluyoruz. Hatalar neden doğar. Tecrübeliksizden
anlayışsızlıktan
kin ve hırs'lı olmaktan.
Ve hayatımızın en büyük hatalarından biri olan iyiniyetli olmaktan. Herseye evet demekten. Ilk başta dediğim gibi saf yalın ve şeffaf yürekli olmaktan veya tam tersi. En önemliside aile sevgisi görmemekten... Insanlara güvenememekten ve güvenmekten bazen sır paylaşmaktan bazense sır tutmaktan... Aslında hayatın her karesinde hiç farketmediğimiz halde çok büyük hatalar yapabiliyoruz. "Hatasız kul olmaz " illaki hata yapıyoruz yapıcazda ve önemli olan o hatayı telafi ederken bir şeyler çıkarabilmek. Kendi kişiliğimizi sarstırmadan hatayı anlayıp telafi etmek... Insanın adı çıkacagına canı çıksın daha iyi tabiri ile düşünün. ! Son sözümü.

Destan mı Yazdın xD

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj05.02.2010, 20:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hakikatleri ve gerçek olanı yazdım.

@afilliyanlizlik
Mesaj24.02.2010, 11:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gençler neden hata yapar?

Bence, tecrübesiz ve deneyimsiz oldukları için bazı konularda ciddi hatalar yapabilirler.. Wink

Önemli olan hata yapmak degil, hatayı bir an önce düzeltebilmektir.. Smile

Mesaj24.02.2010, 13:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

hızlı kararlar verdikleri için
Mesaj24.02.2010, 13:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Doğruyu-yanlışı bilmedikleri için.
Mesaj24.02.2010, 13:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

ihtiyarlar hiç mi hata yapmıyor -- Hatasız kul olmaz

En son v5k tarafından 24.02.2010 14:04:39 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj24.02.2010, 14:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

v5k yazmış:
ihtiyarlar hiç mi hata yapmıyor -- Hatasız kul olmaz

Evet,hatasız kul olmaz,ama burda gençleri tartışıyoruz. Wink
Mesaj24.02.2010, 14:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hepimiz Genç Değilmiyiz "öyle yaptıkları için böyle yaptıkları için" Demek yerine Hatayı kendimizde aramalıyız..Bence En büyük Hatamız İşlerimizi Doğru zamanda yapmamamız.
Mesaj24.02.2010, 15:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

T.C.K'nın ilgili maddesindede evlenme yaşı 18 neden çünkü birey kendi sorumluluklarını anlayamaz.Mesela bugün bu konuyu işledik..

Gençler neden hata yapar ileriyi göremezler bazıları yaptıkları şeyleirn nelere maal oacaklarını bilemezler.

Şükür ki ben biliyorum.
Mesaj05.03.2010, 10:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gençlerin kanı deli olurmuş DELİKANLI Laughing