Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.03.2010, 21:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Facebook'taki aldatmacaya inanmayın!

Facebook'ta Gold Hesap diye birşeyin olmadığı açıklandı.

Trend Micro Kıdemli Güvenlik Danışmanı Rik Ferguson, Facebook Gold Hesabı diye bir şey olmadığını ancak, internet sahtekarlarının böyle bir şeyin olduğuna inandırabileceğini kaydetti.

CounterMeasures isimli blogda, internet kullanıcılarını internet sahtekarlarına karşı uyaran Ferguson, şunları kaydetti:

''Gold Üyelik Oltası birkaç yıldır aramızda geziniyor, Bedavayken yükseltim yapın gibi adlar taşıyan, reklamdan arındırılmış alan, zengin işlevsellik gibi birçok vaatte bulunan Facebook sayfaları oluşturuldu.

Facebook Gold Hesabı diye bir şey yok ama internet sahtekarları sizi böyle bir şeyin olduğuna inandırabilir. Bu türde oltalardan kaçınmak için arkadaşlarınıza ya da adres defterinizdeki kişilere herhangi bir şeyi iletmeden önce, araştırın. Online bir anketin sonuçlarını almak için kesinlikle telefon numaranızı vermeyin; eğer size sonuçları web sitesinde gösteremiyorlarsa, görmeye değecek bir şey yoktur.

Facebook'un kendisinden duymadınızsa, hiçbir Facebook işlev eklemesi/çıkarması/ödemesi masalına inanmayın. Suçlular hiç şüphesiz Facebook'un popülaritesinin farkındadır ve bunu kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmak isterler.''
Mesaj01.03.2010, 21:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Wink
Mesaj01.03.2010, 21:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler millet inanmasın bari
Mesaj02.03.2010, 17:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Birsürü Grup Açmışlar Gold Hesap İçin Bütün Listenizi Davet Edin Diye Bende Birine Gİrdim Davet Ettim Hala Gold Olucam.. xD
Mesaj02.03.2010, 18:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler.. Wink
Mesaj02.03.2010, 19:32 (UTC)    
Mesaj konusu: bs

Teşekkürler Wink
Mesaj02.03.2010, 19:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkürler
Mesaj02.03.2010, 19:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

yaris-merkezi yazmış:
teşekkürler

dostum yazdıklarının %80'i teşekkürler, sağol, paylaşım için teşekkürler =) birazda yorum yap...
Mesaj02.03.2010, 20:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

fesyden korksam nette ne işim var =)