Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.03.2010, 21:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Metin Şentürk'ten Dünya Rekoru Hazırlığı

Hız denemesinde 240’ı bulan Şentürk, hedefinde 300 kilometre hız yapmak olduğunu belirterek, “Bu pistte kendime tek rakip olarak Türk Hava Yolları'nı görüyorum” dedi.

Şarkıcı Metin Şentürk, Guinness rekorlar kitabına girebilmek için Şanlıurfa'da hız rekoru kırmaya hazırlanıyor. 2 Nisan Cuma günü işadamı Fikret İnan’a ait ay- yıldızlı kırmızı renkli Ferrari F430 model yarış otomobiliyle Şanlıurfa GAP Havaalanı’nda hız rekoru denemesi yapacak Şentürk, ilk deneme sürüşünü gerçekleştirdi. 22 kişilik ekiple çalışmaya başlayan Metin Şentürk, GAP Havaalanı'nda dünya rekorunu kıracağını belirterek, “Bu hız denemesi fikri, 3 yıl önce Güney Afrika'da ve İngiltere’de yaşayan görme engelli kişilerin hız denemesi yaptıklarını gazetelerde okuduktan sonra doğdu. ‘Bir Afrikalı, bir İngiliz bunu yapabiliyorsa, neden bir Türk bunu yapmasın?’ diye çalışmalara başladık” dedi.

Türkiye’nin ‘en hızlı körü’ olmayı hedeflediğini kaydeden Şentürk, “Bunun için Şanlıurfa’da, 8 günlük bir kampa girdik. 9’uncu gününde kısmet olursa görme engelliler dünya rekorunu kıracağız. Hocam Volkan Işık’la birlikte günde 9 saat çalışarak bu rekoru kırmayı planlıyoruz. Türkiye’deki engellilerin neler yapabileceğini dünyaya duyurmak için bu projeyi hayata geçirdik. Bu bir oyun değildir, bunun içinde bir sosyal mesaj vardır. Bu pistte kendime tek rakip olarak Türk Hava Yolları'nı görüyorum” diye konuştu.

Ralli pilotu Volkan Işık ise rekor denemesinin İngiltere’den gelecek 3 kişilik Guinness gözlemci heyeti tarafından izleneceğini söyledi. Dünya çapında bir ilki gerçekleştirmek için Şanlıurfa’da bulunduklarını belirten Işık, “Uzun süredir Metin ile birlikte planlığımız bu çalışmaya nihayet burada başladık. Bu deneme kolay bir şey değildir. Kullandığımız bu otomobil de oyuncak değildir. Metin ne kadar kendini iyi hissederse, o kadar rekora doğru adım atar. Şanlıurfa GAP Havaalanı pisti bize yeterli, havası da oldukça güzel. Biz bu rekoru kırmak istiyoruz” dedi.

Direksiyon başına geçen şarkıcı Metin Şentürk, ilk deneme sürüşünde çalışma arkadaşlarından tam not aldı.

Bu azim dolu ve gines rekorlar kitabına girmeye çalışan metin şentürk hakkında herkezden birer yorum bekliyorum
Mesaj26.03.2010, 21:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Azmini ve cesaretini sonsuz destekliyorum ama hadi kırdı diyelim ne olacak bende boş bir iş ... Mr. Green Mr. Green

Mesaj26.03.2010, 22:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

guvercinmiski yazmış:
Azmini ve cesaretini sonsuz destekliyorum ama hadi kırdı diyelim ne olacak bende boş bir iş ... Mr. Green Mr. Green

Kesinlikle yanlış düşünüyorsun

gines rekorlar kitabından söz ediyoruz burada

Metin Şentürk görme engelli biliyorsunuz ve türk gines rekorlar kitabında görme engelli bir türkün böyle bir rekor kırması 5 milyar dünya nufusu varsa en az 3 milyarı Türkiye'yi ve Metin Şentürk'ü ve Türklerin başarısını görmüş olur
Buda ülkemize artılarıyla gelir...
Mesaj27.03.2010, 10:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Helal olsun diyorum..

Engellilerin çalışıp emek verip rekorlar kırması imkansız degil.. Metin Şentürk'de bunu kanıtlamak istiyor.. Çok büyük bir iş.. Helal olsun..

Eger bunu yaparsa Guinness Rekorlar kitabına girip ''Dünya'nın En Hızlı Araba Kullanan Görme Engelli İnsanı'' olacak.. Başarılar diliyorum.. Wink

Bu anlamlı konu içinde Gececi40 hocamı kutluyorum...

Mesaj27.03.2010, 10:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

inşallah azminin sonucunu alır. hem türkiyedede böle rekorlar olması fayda sağlar. insanlar türkün azmini görmüş olur. Smile
Mesaj27.03.2010, 11:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

konu güncel !!!
Mesaj27.03.2010, 11:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Very Happy Tamam bunu yapmasıda çok güzel ama 300 ile giden biri ile tanınacaksa TÜRKİYE işimiz zor birazda gençlerin yaptığı işlerle tanınsa daha iyi olur bence...

Mesaj27.03.2010, 12:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

ne diyelim Allah Yardımcısı olsun.Başarılar Dileriz.
Mesaj28.03.2010, 10:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

tüm türkiye var arkasında başaracaktır
Mesaj28.03.2010, 10:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Azimli Birisi.

Kutluyorum..

Başarır.. Wink

Mesaj30.03.2010, 16:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayırlısı bakalım.

O spor arabası bende olacak ben 300 km. hıza çıkarım xD Mr. Green Mr. Green
Mesaj30.03.2010, 22:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gören haliyle hiçbirşey yapamayanlara görmeyenlerden en büyük kapaktır. Twisted Evil
Mesaj31.03.2010, 12:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiweb yazmış:
Gören haliyle hiçbirşey yapamayanlara görmeyenlerden en büyük kapaktır. Twisted Evil

doğru söylüyorsun
Mesaj01.04.2010, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rekoru kırarız inşallah xD

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj03.04.2010, 08:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mavi bir ferrari ile 303 km hız yaparak dünya rekorunu kırmış bulunuyoruz. Tek kelime ile HELAL diyorum Wink biz Türk'lere de bu yakışır... Wink