Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj12.04.2010, 19:53 (UTC)    
Mesaj konusu: Bazen Başaramazsınız ya...

Arkadaşlar bazen bir işi başaramazsınız ve bu başaramama korkusu herkesin içinde yer alır ve kişiden kişiyede değişir.Misal ben çarşıdan gidip bir cd alıp eve geliyordum ve yüklediğimde hata çıkabiliyordu buda gidip değiştirmem anlamına geliyordu bunun sonucunda pekde cd almak istemiyoruz.Daha sonra ise bilmediğimiz bir işi yaparız mesela ben .comlu sitemde bana zor gelen işleri yaptım ve hiçbir hata ile karşılaşmadım.İşte hayat böyle birşey beklemediğiniz anda başarırsınız,beklemediğiniz anda başarısız olabilirsiniz.

Mylet

Not:Kişisel bir makaledir ve fikirlerimi öne getirdim.Lütfen tartışma ortamı yaratmıyalım...

Lütfen Tıklayınız..!!
JooPlus İnternet Yazılımımız B-S'de Yeni Çağ açıcak...
Mesaj12.04.2010, 20:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

haklısın
Mesaj12.04.2010, 20:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

istanbulhatti yazmış:
haklısın

Teşekkür Ederim

Lütfen Tıklayınız..!!
Mesaj12.04.2010, 20:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel bir düşünce akımına değinmişsin @mylet

bende o zaman böyle bir örneğimi vericeğim kendimden Smile

bundan 6 yıl önce 15 yaşındayken 8 inci sınıfda bitirme ödevi olarak el işlerinde

maket ödevi almıştım ama hoca onu bana zorla vermişti çünkü el becerimin 0 olduğunu biliyordu sanki düşük not almamı istiyor gibiydi bunun böyle olmadığını sonradan öğrendim neyse konuya döneyim

2 katlı mukavvadan bir ev yapacaktım önce projesini çizip maket bıçağıyla kesip yapıştırmam gerekiyordu ama hiç birşey yapamıyordum bir köşeye geçip oturdum evde ağlamaya başladım Very Happy bunun nedeni hiç bir işe yaramadığımı düşünmekti kötü not alacağımdan değil ileride hiç bir amacı olmayan biri olmaktan korkuyordum Çünkü basit bir maket evi yapamamıştım

Sonra annem ve babamın desteği ile yapmaya karar verdim ben mukavvanın üzerine çizdim babam kesti daha sonra annemle babamın yardımıyla yapıştırdık Çok güzel olmadı ama sonuçta başarmıştık

Öğretmenime götürdüm puan verecekti çok yüksek birşeyler beklemiyordum
50-60 anca alabilicektim belkide fakat hoca maket evimi görünce şaşırdı bunu senmi yaptın dedi diğer öğrencilerin aksine hayır annem ve babamla beraber yaptık dedim öğretmenimin sorduğu tek soru buydu

Çünkü diğer arkadaşların yapmış oldukları eşyalar benimkine bin basar nitelikteydi bellki hiç uğraşılmamıştı özel birileri ustalıkla yapmışlar gibiydi

Hocamın bana verdiği puan bende kalsın arkadaşlar Very Happy ama o günden sonra
başaramayacağım diye korktuğum şeylerin üzerine gittim
Emin olun riski alınca herşey değerlidir
Mesaj12.04.2010, 20:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gececi teşekkürler düşünceme farklı bir yapı kattın.

Lütfen Tıklayınız..!!
Mesaj13.04.2010, 15:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

mylet yazmış:
Gececi teşekkürler düşünceme farklı bir yapı kattın.

ben teşekkür ederim

forumun bu tür başlıklarla bilgi paylaşılmasını çok seviyorum

hem okuyoruz hem eğlleniyoruz hemde kendimizi yönetmekte yeni ufuklar

çiziyoruz emin olun bir forumda paylaşım yapan bir kişiyle

netten uzak bir kişi arasındaki farklılıklar göze çarpıcaktırrr
Mesaj13.04.2010, 15:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

istanbulhatti yazmış:
haklısın

Mesaj13.04.2010, 17:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Elimden geldiği kadar paylaşmak istiyorum ve bu tür destekleri gördüğüm için daha çok paylaşmak istiyorum.

İyi Ki Varsınız Arkadaşlar.

Lütfen Tıklayınız..!!
Önceki mesajları göster: