Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.04.2010, 21:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Firefox ve Chrome karşı karşıya

Haberin Orjinali: http://www.chip.com.tr/konu/google-chrome-mozilla-firefox-a-karsi_19412.html

Internet Explorer dünyanın en popüler internet tarayıcısı olsa da Firefox da çok güçlü ve popüler bir internet tarayıcı.

Hızla gelen, hızıyla etkileyen Google Chrome ise yıllardır geliştirilen pek çok tarayıcıyı geçerek 3. sıraya yerleştir.

Chrome'un yalıtılmış sekmeleri ve güvenlik özellikleri de dikkat çekiyor ama Firefox da durmadan gelişiyor.

Bu iki tarayıcının pek çok ortak noktası bulunuyor. Özellikle tema desteği ve eklentiler dikkati çeken özellikler arasında yer alıyor. Chrome, Firefox kullanıcılarını kendisine çekmek için her iki özelliğe de önem veriyor.

Chrome'un eklentileri de artıyor
Mozilla Firefox'un en ünlü ve önemli yanı zengin eklenti desteği. Zaten bu sayede sayısız tarayıcı içerisinde önem kazanıyor.

Kullanıcılar kendi internet tarayıcılarını özelleştirerek kullanıyor. Zaman zaman yeni sürümlerle birlikte bazı eklentilerin desteklenmemesi can sıksa da, alternatifler bulunuyor.

Google Chrome'un eklenti desteği yola yeni çıkmasına karşın hızla yükseliyor. Bu eklentilerin en iyi yanı Chrome'un temiz tasarımını bozmamaları.

Chrome eklentilerine ulaşmak için Options altından Extensions, o pencerede de sağ alttaki Get More Extensions kısayoluna tıklayabilirsiniz.

Firefox'ta ise yapmanız gereken addons.mozilla.org/en-US/firefox adresine gitmek. Eklenti desteğinde Firefox hala üstün durumda ancak Chrome da oldukça çekici bir seçenek.

Chrome temaları da Firefox gibi
Google Chrome'un temalarıyla, Firefox'un yeni gelen Personas desteğini kıyaslayacak olursak, her ikisinin de kurulumunun çok kolay olduğunu görüyoruz.

Chrome'un Options kısmında Personal Options sekmesinin altında Get Themes seçeneğine tıklayarak seçenekleri gezebilirsiniz.

Chrome temaları daha büyük, ama tuşları da değiştiriyorlar. Firefox temaları ise arka plan resmi ve menü renklerinden oluşuyor.

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj16.04.2010, 21:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

firefox üstüne tanımam eklentileri süper örn: whos.amung.us eklentisi siteme girmeden sitemde kaç kişi var görebiliyorum tarayıcının sag alt köşesinde bakabılıyor ben online oldukça sitemi takıp edebiliyorum ,cetvel eklentisi süper bişe,vs vs yanı explorer choreme bunlar benım için ikinci palanda kaldı hele de explorer (:

Bizde İsteyene İstedigi Kadar Sevgi,İsteyene İstemedigi Kadar Mermi Mevcuttur!
Mesaj16.04.2010, 22:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

firefox'u tek geçerim. tema, eklenti her konuda...

sen benim mıymıy rapime keste kafanı kurban et !
Mesaj16.04.2010, 22:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şuanda en hızlı tarayıcı Google Chrome bence en iyisi ve bende Google Chrome kullanıyorum ya opera yada Google Chrome...

Mesaj17.04.2010, 07:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj17.04.2010, 08:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

İE den ayrılamıyorum..Very Happy
Mesaj17.04.2010, 16:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

İE mi kaldı ya Very Happy

Mesaj17.04.2010, 16:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

google chrome hızlı ama güvenli diyemem, mozilla ise güvenli ama hızlı diyemem, ie de fazla bi özellik yok çözünürlüğüde fazla iyi değil. mozilla ile chrome karışımı bir tarayıcı olsa iyi ilgi görür. adıda "chzilla" olur Smile
Mesaj17.04.2010, 17:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

valla ben genelde opera kullanıyom

Her türlü konuda yardım isteyebilirsiniz. Direk mesaj atmanız yeterli.
Mesaj18.04.2010, 07:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Chrome hepsine 10 basar.
Mesaj18.04.2010, 10:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

oyunfarz yazmış:
google chrome hızlı ama güvenli diyemem, mozilla ise güvenli ama hızlı diyemem, ie de fazla bi özellik yok çözünürlüğüde fazla iyi değil. mozilla ile chrome karışımı bir tarayıcı olsa iyi ilgi görür. adıda "chzilla" olur Smile

İşte dediğiniz tarayıcı opera opera 10 Beta chromeden bile hızlı ve güvenli tek kötü yanı bazı yerleri türçeleştirilmemiş...

Mesaj18.04.2010, 11:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

tek gerçek var oda opera Very Happy