Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.04.2010, 18:10 (UTC)    
Mesaj konusu: 23 Nisan Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk BayramıConfused
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan 1935 yılından itibaren kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti'nin millî bayramıdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin de resmî tatil günü ve millî bayramıdır.[1]

23 Nisan 1920 yılında TBMM'nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan Hakimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti'nin 23-30 Nisan'ı Çocuk Haftası ve haftanın ilk gününü de çocuk bayramı ilan ettiği 1929'den itibaren kutlanmaya başlanan bayramdır. Bu iki bayram 23 Nisan 1935 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adı altında bir araya getirilmiştir.

Hakimiyet-i Milliye bayramı , Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu gerçekleştiren TBMM'nin açılışını kutlamak amacını taşırken ; Çocuk bayramı savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukların bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacını taşımaktaydı.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, UNESCO'nun 1979'u Çocuk Yılı olarak duyurmasının ardından, Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ni başlatarak, bayramı uluslararası düzeye taşımıştır.
HERKESİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOZUK BAYRAMI ŞİMDİDEN KUTLU OLSUN.
Mesaj19.04.2010, 18:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkürler hepinizin 23 nisan bayramı kutlu olsun tv lardan canlı yayın yapıyorlar 23 nisan diye zevkle izliyorum

Ne mutlu Türküm diyene! M. Kemal Atatürk
Mesaj19.04.2010, 18:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgidoluyuz yazmış:
teşekkürler hepinizin 23 nisan bayramı kutlu olsun tv lardan canlı yayın yapıyorlar 23 nisan diye zevkle izliyorum

Bende İzliyodum Ama 12 Yaşlarında
Mesaj19.04.2010, 18:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben en son 8 yaşında izlemiştim Laughing
Mesaj19.04.2010, 18:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

ym-tasarim yazmış:
bilgidoluyuz yazmış:

Bende İzliyodum Ama 12 Yaşlarında

Bende küçükken kaçırmıyodum şimdi pek bakmıyorum fazla ilgimi çekmiyor:D

Mesaj19.04.2010, 18:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

en güzelide uçakların yaptıkları hareketler izlemesi süper oluyor. ve herkes bunu söyler yaa düşerlerse Very Happy
Mesaj19.04.2010, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanal-ingilizce yazmış:
en güzelide uçakların yaptıkları hareketler izlemesi süper oluyor. ve herkes bunu söyler yaa düşerlerse Very Happy

Very Happy

Mesaj19.04.2010, 18:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanal-ingilizce yazmış:

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Önceki mesajları göster: