Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.04.2010, 08:33 (UTC)    
Mesaj konusu: Paintten Tasarım Çizmek

Bu derste paintten tasarım çizmeyi anlattım küçücük bir resimden kocaman bir tasarım ortaya çıkardım

İndirme Linki:http://www.dostsiteler.somee.com/uyelik/özelkodlar/dosya/painttentasarimyapma_edavut.rar
Şifresi:edavut
Dosya Boyutu:5,58

İzlemek için linkini koyacaktım ama yüklemesi çok uzun sürüyor bu yüzden indirin izleyin zaten 5,58mb

Her türlü konuda yardım isteyebilirsiniz. Direk mesaj atmanız yeterli.
Mesaj24.04.2010, 08:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hata Var...

Video'yu Rardan Çıkartmıyor.Rar Şifresini Girdim Ama olmadı Sadece ''BENİ OKU'' Çıktı Videoda hata veriyor çıkartmıyor.Lütfen Bir Kontrol Et Davut.
Mesaj24.04.2010, 09:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

darpking yazmış:
Hata Var...

Video'yu Rardan Çıkartmıyor.Rar Şifresini Girdim Ama olmadı Sadece ''BENİ OKU'' Çıktı Videoda hata veriyor çıkartmıyor.Lütfen Bir Kontrol Et Davut.

Ne mutlu Türküm diyene! M. Kemal Atatürk
Mesaj24.04.2010, 11:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kontrol ettim bende bir hata çıkmadı ama yeniden upload ediyorum

link :(WinRAR dan sıkıştırldı)

http://www.dostsiteler.somee.com/uyelik/özelkodlar/dosya/painttasarim_edavut.rar
[color=red]

Mesaj24.04.2010, 11:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

e-davut yazmış:

http://www.dostsiteler.somee.com/uyelik/özelkodlar/dosya/painttasarim_edavut.rar
[color=red]

Peki Bu Tasarımı Nasıl Kodlıcaz Kanka
Mesaj24.04.2010, 12:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

lider-web yazmış:
e-davut yazmış:

[color=red]

Onuda anlatacam knka en kısa zamanda şimdilik onu anlattım

Mesaj24.04.2010, 12:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

e-davut yazmış:
lider-web yazmış:
e-davut yazmış:

[color=red]

Onuda anlatacam knka en kısa zamanda şimdilik onu anlattım

Bekliyoz... Laughing Mr. Green
Mesaj24.04.2010, 13:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dostum iyi güzelde bu tasarım değil ki

Madem her kes kendi tasarımını yapmak istiyor bir tanede ben anlatayım da milletin alternatifi çoğalsın Laughing Mr. Green Mr. Green
Mesaj24.04.2010, 14:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

abdd52 yazmış:
Dostum iyi güzelde bu tasarım değil ki

Madem her kes kendi tasarımını yapmak istiyor bir tanede ben anlatayım da milletin alternatifi çoğalsın Laughing Mr. Green Mr. Green

Başlıkta ne yazıyor "Paintten tasarım çizmek" Zaten tasarım değilki sadece tasarımı çizmeyi gösterdim en basit halde.

Mesaj24.04.2010, 14:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben anladım ne olduğunu vurgulamana gerek yoktu. Çizmek derken sonuçta bir tasarımın resmini çizmek o tasarımı resim olarak tasarlamaktır. Ayırması kodlaması falan yapıldığında tasarım olur eyw.

Ama benim demek istediğim sen o tasarımı resmedememişsin. Yani bu gibi bir kaç çizgiyle elde edilen bir resmin tasarım veya senin tabirinle tasarım çizmekten ibaret olmaması lazım. Bunu eminim bilgisayar kullanan her 10 kişiden 9 u yapabilir.
Mesaj25.04.2010, 11:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

abdd52 yazmış:
Ben anladım ne olduğunu vurgulamana gerek yoktu. Çizmek derken sonuçta bir tasarımın resmini çizmek o tasarımı resim olarak tasarlamaktır. Ayırması kodlaması falan yapıldığında tasarım olur eyw.

Ama benim demek istediğim sen o tasarımı resmedememişsin. Yani bu gibi bir kaç çizgiyle elde edilen bir resmin tasarım veya senin tabirinle tasarım çizmekten ibaret olmaması lazım. Bunu eminim bilgisayar kullanan her 10 kişiden 9 u yapabilir.

Benim amacım zaten kolay yada basitte olsa herkezin kendi tasarımını yapmasıdır hazır tasarımlardan kacınılmalıdır benim amacım bu, zaten bugün 1 çizgi ile başlar ertesi gün en iyi tasarımları yapar yani anlatmak istediğim hazır tasarımlar kullanmaya gerek yok kötü veya basitte olsa herkez tasarım kullansınki birşeyler öğrensin.

Örnek ben 6 ay öncesine kadar hazır css kullanıyodum sonra kendi tasarımımı yaptım photoscape+paint kullanarak sonra bir tasarım daha yaptım photoshop+photoscape+paint kullanarak yani gittikce gelişiyorum şimdide photoshop dan kendime ayit yeni tasarımlar oluşturuyorum...

Neyse konuyu kirletmeyelim herkezin düşüncesi farklı olacak tabiki.

Mesaj25.04.2010, 12:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

e-davut yazmış:
abdd52 yazmış:

Benim amacım zaten kolay yada basitte olsa herkezin kendi tasarımını yapmasıdır hazır tasarımlardan kacınılmalıdır benim amacım bu, zaten bugün 1 çizgi ile başlar ertesi gün en iyi tasarımları yapar yani anlatmak istediğim hazır tasarımlar kullanmaya gerek yok kötü veya basitte olsa herkez tasarım kullansınki birşeyler öğrensin.

Örnek ben 6 ay öncesine kadar hazır css kullanıyodum sonra kendi tasarımımı yaptım photoscape+paint kullanarak sonra bir tasarım daha yaptım photoshop+photoscape+paint kullanarak yani gittikce gelişiyorum şimdide photoshop dan kendime ayit yeni tasarımlar oluşturuyorum...

Neyse konuyu kirletmeyelim herkezin düşüncesi farklı olacak tabiki.

Bende hazır tasarım taraftarı değilim ama hazır tasarımlar daha orjinal durduğu için daha .çok tercih sebebidir. Tabiki birebir uygulamak yanlış kendine göre değiştirip tasarlamak daha iyi ama bu şekilde herkes tasarım yapamaz. Yani tasarım yapmak iskeletten ibaret değildir. Tamam sende emek vermiş bi tasarım yapmışsın bunu paylaşmışsın saygı duyuyorum ama herkes senin gibi bir tasarım yapamaz veya yapsada uygulayamaz. Bende bunu anlatmak istiyorum "basitçe hazırlanmış resim dosyalarından tasarım oluşturmak tamamen vakit kaybıdır"

Bunun yerine hazır tasarımlarda değişiklik yaparak daha profesyonel ve kendine özgü tasarımlar ortaya çıkarablir herkes. Sonuçta sadece resim dosyalarında değişiklik yapılarak elde edilebilir bişey bu.
Mesaj01.05.2010, 19:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarım yapmayı anlatmışsın kardeş eline sağlık birde bunun içine kodlama yıda koysan çok daha iyi olurdu... Wink