Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.05.2010, 11:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Twittwr Türkler tarafından hack'lendi

Twitter dün Türkler tarafından hacklendi. Demi Moore gibi birçok Hollywood yıldızı “Türk hacker”ı konuştu. Amerikan CNN televizyonu haberi flaş olarak duyurdu

TWİTTER sitesindeki bir açığı tespit eden ve kendilerini “İnci sözlük” grubu olarak tanıtan Türk hackerlar isteyen kullanıcının istediği kişinin kendisinin takipçisi (follower) olmasını sağlayan bir formül geliştirdi.

FORMÜLÜ PAYLAŞTILAR

Türk hackerlar bu formülle takip edenlerinin sayıları milyonları geçen ancak kişisel olarak tanıdıkları dışında neredeyse kimseyi takip etmeyen ABD Başkanı Obama, Microsoft’un sahibi Bill Gates, oyuncu Ashton Kutcher ve Demi Moore dahil birçok ünlü ismin kendisini takip etmesini sağladı. Hacker grubu, üyelerin istedikleri her kullanıcıya kendilerini takip ettirmenin formülünü diğer kullanıcılarla da paylaştılar. Hackerların saldırısı karşısında şoke olan Twitter yetkilileri çareyi milyonlarca kullanıcının following (takip edilen) ve follower (takip edenler) listelerini sıfıra düşürmekte buldular. Twitter’a girip takip eden ve takip edilen listelerini boş görenler büyük şaşkınlık yaşadı. Amerikan CNN'de olayı “Türk hacker Twitter’ı ele geçirdi’’ diyerek son dakika haberi olarak verdi. Forbes Dergisi ile birçok gazete ve derginin haber sitesi de Türk hackerların yaptıklarını anlattı.

Demi Moore iletisine yazdı

Twitter’ı Türk kullanıcıların hacklemesinin neden olduğu arıza kısa sürede tüm dünyada duyuldu. Hollywood yıldızı Ashton Kutcher, “Türkler Twitter’ı ele geçirdi. Hiç takipçim kalmadı’’ yazdı. Kutcher’ın eşi ünlü aktris Demi Moore ise, “Türk hacker Twitter’la oynuyor’’ iletisini girdi. Ünlü aktör Jim Carrey de, “Keşke hacker bu yeteneğini daha yararlı işler için kullansa’’ yazdı.

‘İnternet âleminde ünlü olduk’

Twitter’ da dikkatleri Türkiye’nin üzerine çeken 21 yaşındaki Nail P. Habertürk’e yaptığı açıklamada “Bir arkadaşımız olayı buldu, biz de yaptık. İnci sözlük zaten bunu hep yapıyor” dedi. Nail P. “Biz hacker değiliz. Amaç adımızı duyurmak. Türkler olarak adımızı dünyaya duyurduk. Tepkiler kötü olmadı, sayemizde eğlenenler oldu. Twitter hiç bu kadar zevkli olmamıştı diyenler oldu. Polisten bir uyarı almadık. Ünlüler de başta panik yaptılar ama şu an mutlular ve CNN, BBC gibi dünyaca ünlü televizyonlara çıktık. Türkler yine internet âleminde ünlü oldu bizim sayemizde” diye konuştu.

Kaynak:http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/514146-twitterda-turk-hacker-depremi
Mesaj11.05.2010, 12:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

WoWoWoWW

türk hackerler adından fazlasıyla bahseddiriyor zaten

bir çok pkk sitesinide hiç gözaçtırmadan hackliyorlar

Bu konuda onları kutluyorum ama

Twitterle ne alıp veremedikleri var onu anlamadım sanırım gövde gösterisi

yapmak istediler
Mesaj11.05.2010, 13:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

gececi40 yazmış:
WoWoWoWW

türk hackerler adından fazlasıyla bahseddiriyor zaten

bir çok pkk sitesinide hiç gözaçtırmadan hackliyorlar

Bu konuda onları kutluyorum ama

Twitterle ne alıp veremedikleri var onu anlamadım sanırım gövde gösterisi

yapmak istediler

Turkler ... Bilmiyorum .. Ya Türk Olmak Çılgınlık Bunun Verdiği Cesaretle Twitter Gibi Buyuk Bır Siteyi Hacklemek Yurek İster. Her Yiğidin Harcı Değildir...

Ayrıca Pkk'nın Siteleri Gibi Siteleri Hacklemeleri Dunya Icın Onemlı Bır Adım Sadece Turkıye Icın DiiL ... Dunya Turkıyenın Değerini Bir Kez Daha Anlamasın

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

-------Mustafa Kemal Atatürk----------[/b]
Mesaj14.05.2010, 14:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

"Mevcudiyetinin yegane temeli budur" K.Atatürk
Türk, asillerin asilidir. yapma olmayan, gösterişi bulunmayan bu pek
yüce
asalet ona tabiatın hediyesidir.
Pierre Loti

Helal Olsun Kardeşlerimize Shocked
Önceki mesajları göster: