Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.05.2010, 15:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Türkçemize Sahip Çıkalım ... ( 10 dkni ayır ve oku ! )

Türksün Sen! Lütfen zaman ayır, sadece 10 dakikanı alacaktır !

Zamanında atalarımız dilimizin dinimizin ve bayrağımızın sonsuzluğu için canlarını verdiler Ve tereddüt de etmediler Türk'e tereddüt yakışmaz dediler o kadar kan akıttılar Bence akıtılan o kanlar verilen canlar ilk planda baktığımız zaman bizlere yanı kendinden sonraki nesle bırakılmış en büyük armağandır !

Bizim için savaşarak bizleri bu günlere getirenlere bizler hak etmedikleri davranışlar sergilemeye başladık En önemlisi de gün geçtikçe güzelliğini yitiren güzel dilimiz Türkçe'nin büyük bir kaybın yamacında olması

Sanal ortamın gelişmesi ve herkese ulaşması , her ortamda bulunması vs vs kısaca artık hayatın her anlamında bulunan ve kullanılan internet genellikle yazılı bir iletişim aracı olarak kullanıldığından dilimizde değişmeler oluyor İnsanlar üşenmeleri ,hızlılık veya farklı görünmek gibi isteklerini kısa yazılarda,eksik kelimelerde vs aramaya başladıŞu an bir çok arkadaşımız bende dahil bu batağın içindeyiz Bataklık diyorum çünkü git gide derinlere doğru yol alıyoruzGeri dönüşü olmayan bir yol gibi !

Dilimizi değiştirerek kullandığımız takdirde veya böyle devam edildiği takdirde ileriyi bir düşünün neler olabileceğini Çocuklarımızın bize gerçek hayatta kullandığımız sanal terimleri kullandıklarında bu bizim hoşumuza gitmeyecektir ! İşte o zaman ne cevap vereceğiz bilinmez !

Fazla örneklemiyorum ama bir çok gerçeği bu yazıda sizlere aktardım! Bu gerçekler kötü gerçekler olmasına rağmen buna ilginin az olduğunu düşünüyorum! Sizlerden istediğim lütfen yazarken hata birde konuşurken lütfen türkçe yazmaya özen gösterelim! Atalarımız bizleri görünce ağlamasınlar!

-Ya bu işe atalarımızı niye katıyorsun diyecek arkadaş varsa onu da kendim şiddetle kınıyorum ve bu günlere kimin sayesinde geldin , kimin kanının üzerinde geziyorsun ve bu bayrak nasıl üstümüzde dalgalanıyor sorularını soracağım! Hala da bana karşı ise benden uzak dursun ben türkcem için bir şeyler yapmaya çalışıyorum Belki küçük bir adım bu ama inanın gurur verici bir şey!

Yapmamız gerekenleri bir kez daha tekrarlayarak yazıma son vereceğim ;

-Türkçe yazmaya özen göstermek
-Türkçe karakterler kullanmaya özen göstermek
-Üşengeçlikten kaçmak
-Farklı olmamaya çalışmak

gibi maddeleri kendimize alışkanlık etmek birer görevimizdir !!

Dilini Seviyorsan Türkçene Özen Göster! Özen Göster ki Bu Dili Sana Armağan Edenler Mezarlarında Rahat Uyusunlar !

Okuduysanız eğer teşekkür ederim! Okumayıp da sadece burayı gördüyseniz canınız sağolsun ne diyeyim ki !

Kod:
<!-----www.kodcunuz.com Duru Türkçe Basla----> <font size="2">                                    </font>
                                    <p align="center"><iframe width="200" scrolling="no" height="250" frameborder="0" name="G&uuml;n&uuml;n S&ouml;z&uuml;" marginheight="1" marginwidth="1" src="http://www.gazetealemi.com/duruturkce.htm"></iframe><font size="2">                                     <!-----www.kodcunuz.com Duru Türkçe Bitir---->[quote][/quote]

“Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu Türküm diyene!” [ Türkçemize Sahip Çıkalım ! ]
Mesaj18.05.2010, 15:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkurler
gerçekten üzerinde durulması gereken bir konu
Mesaj18.05.2010, 15:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

supertrafik yazmış:
Paylaşım için teşekkurler
gerçekten üzerinde durulması gereken bir konu

Rica Ederim ..

Asıl Ben Size Teşekkür Ederim ...

Okuduğunuz İçin ...

Saygılarımla ...

“Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu Türküm diyene!” [ Türkçemize Sahip Çıkalım ! ]
Mesaj18.05.2010, 15:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir konu teşekkürler
Mesaj18.05.2010, 15:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

jasonstatham yazmış:
Güzel bir konu teşekkürler

Rica Ederim ...

Mesaj18.05.2010, 15:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

K yerine q,
iyi yerine ii,
evet yerine,edd veya ewt
selamın aleyküm yerine sa,
naber denileceğine nbr,
selam denilerceğine slm diyen gençlerden ne beklenir ki ?

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Mesaj18.05.2010, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

bscity yazmış:
K yerine q,
iyi yerine ii,
evet yerine,edd veya ewt
naber denileceğine nbr,

Güzel Bir Bilgide

@bscity

Arkadaşımız Vermiştir ...

Teşekkürler .

Saygılarımla !

Mesaj18.05.2010, 15:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

rustemix yazmış:
bscity yazmış:
K yerine q,
iyi yerine ii,
evet yerine,edd veya ewt
naber denileceğine nbr,

Güzel Bir Bilgide

@bscity

Arkadaşımız Vermiştir ...

Teşekkürler .

Saygılarımla !

Önemli değil arkadaşım.
Vazifemiz.

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Önceki mesajları göster: